Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
KingLin - майстор
Излезе ми ПУП-а и съответно пак се зарових по чертежи, снимки, скици, идейни проекти и т.н. И ми изникна един въпрос: какъв покрив искам? Оказа се, че не знам :) Хората специалисти могат ли да кажат предимства и недостатъци за различните видове покриви? Аз до тук съм обмислял 3 варианта. Двускатен дървен, двускатен бетонен и равен (плосък) покрив. Района е Варна.
gnt69 - майстор
Огледай се около вас 99.99% от покривите на еднофамилните сгради са с керемиди върху дървена конструкция. Без значение керамични или метални керемиди ще избереш изпълняваш системата със всички детайли и си ти. :partyman:
KingLin - майстор
Аз съм се оглеждал ама обикновено като правя нещо не искам да е "защото всички правят така" :) Та затова питам за предимства и недостатъци за да си преценя сам. С какво дървената конструкция е по-добра от бетонна плоча? Цена, здравина, устойчивост във времето, по-лесно, ей такива неща.
Чираче - майстор
KingLin написа:
.....не искам да е "защото всички правят така" :) .....

Сега ще ме захапят критиците, но и аз обичам нетрадиционни неща. Моя покрив е с покривни термопанели с дебелина 50 мм +гофрата 40 мм. Лек, здрав, дълготраен. Няма проблеми с градушки и пропуски. Правиш веднъж, и забравяш. Само трябва да се внимава при покупка да няма драскотини по боята. Недостатъци не виждам. Някой може да ме апострофира за визията, че не е като керемидите. Въпрос на вкус. :lol:
Andri01 - майстор
Моя ще бъде стъклен с басеин от горе. :)
VLADO66 - майстор
Един комшия по вила си направи покрива с термопанели и като завали дъжд, разправя, че жена му се изнасяла на долния етаж да спи. :)
KingLin - майстор
Благодаря за предложението но мисля да се въздържа от метална конструкция или термопанели. Може за гаража ще избера точно тях но за къщата категорично не. Нямам нищо против да е като всичките други 99% дето си ги правят с дърво ама искам да знам защо :) В момента също живея в къща (на баща ми) и покрива като всичките 99% ама пък мен изобщо не ме радва факта че на едно място под капандурата държим леген или че не смеем да припарим от горе и да сложим панели щото не се знаело в какво състояние са дъските. За това питам за предимства и недостатъци. Не че аз нямам мнение. Искам да чуя други.
radius - майстор
Когато започнеш да строиш, ще разбереш че всяко отклонение от "стандартите" носи разходи и неясен резултат. Скатен бетонен покрив тежи много - съответно ще иска по-здрава конструкция и срещу земетръс също. Какъв му е плюса? Никаква изолация и така. Как мислиш да го изолираш хубаво -20-25см изолация? Помисли как ще са детайлите и ще видиш, че има и минуси.
Чираче - майстор
VLADO66 написа:
Един комшия по вила си направи покрива с термопанели и като завали дъжд, разправя, че жена му се изнасяла на долния етаж да спи. :)
Има го тоя момент с шума от дъжда. Ако се остави само на панели. Същия шум ще се чува и от керамични или метални керемиди.

В момента правя мансарден етаж под покрива. Сложил съм 10 см каменна вата, и обшивка с чамова ламперия. При дъжд почти не се чува, ако не се заслуша човек. Климатика издава по-голям шум.

Нека всеки да си прави сам сметката какъв покрив да избере за къщата си. Съветите от форумите не са удачен вариант. Както и за всяко друго нещо.
radius - майстор
Е къде сложи керамичните керемиди при ламарините. Съвсем не съм съгласен, че тежката керамика ще дрънчи колкото ламарина.

Тема "Покрив - видове, предимства и недостатъци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: