Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
preslav - майстор
Не мисля, че мястото на винтовете е сменено, все пак това не е ондулинче.
Погледни видеото в края на линка - http://www.mkmgrup.eu/building/roof-sys ... -keremidi/
Вадим Владимиров - специалист
"preslav", разгледай много добре това, което си ми препоръчал. И спазвайки тези съчинения, обший комин! Резултата го публикувай тук! Виж последната снимка на "Фитилчо". Първия лист е закрепен към следващите с винтове във високата точка на вълната. Следващите са в ниската точка. Разликата забелязваш ли я! Не е като таралеж покрива!
preslav - майстор
Вадим Владимиров написа:
"preslav", разгледай много добре това, което си ми препоръчал. И спазвайки тези съчинения, обший комин! Резултата го публикувай тук! Виж последната снимка на "Фитилчо". Първия лист е закрепен към следващите с винтове във високата точка на вълната. Следващите са в ниската точка. Разликата забелязваш ли я! Не е като таралеж покрива!
Очевидно имаш набито око, а аз не се занимавам с покриви - доверих се на специалисти. Коминът ми е обшит, но не знам точно как, важното е че няма течове.
KingLin - майстор
Момче, аз притеснения относно шума нямам :) Имам апартамент на последен етаж в кооперация с почти плосък бетонен покрив, с посипка, а калкана го направиха с метални керемиди.
Основно въпросите ми са относно здравина, дълготрайност и поддръжка. Притесненията ми са първо свързани със слънчевите панели които мисля да монтирам и второ като стана на 80 дали ще ми стига пенсията за ремонт на покрив :-D
Едър човек съм и разходки на 150 кг. по покрива покрай монтажа и настройката ме притесняват.
До тук, от всички коментари, все още не мога да разбера едно нещо и то е цената на двата вида покриви. За бетон вече се разбрахме, че се увеличават стъпки, колони и т.н. Аз Tsilkov чакам да се обади, че да го питам смятал ли е колко е разликата в тегло (или направо в цена) между двата вида.
Пък за визията да поясня - няма да е чист паралелепипед, но нямам намерение да наливам пари за някакви модерни чупки. Всяка чупка вдига цената, което за габровската ми жилка е кощунство :). Освен това мисля, повече да гледам от вътре навън, а не обратното.
Вадим Владимиров - специалист
preslav написа:
Вадим Владимиров написа:
"preslav", разгледай много добре това, което си ми препоръчал. И спазвайки тези съчинения, обший комин! Резултата го публикувай тук! Виж последната снимка на "Фитилчо". Първия лист е закрепен към следващите с винтове във високата точка на вълната. Следващите са в ниската точка. Разликата забелязваш ли я! Не е като таралеж покрива!
Очевидно имаш набито око, а аз не се занимавам с покриви - доверих се на специалисти. Коминът ми е обшит, но не знам точно как, важното е че няма течове.
И понеже имам набито око, преброй си винтовете, с които са закрепени металните керемиди към скарата. На твоя покрив.
Изображение А и така комина изглежда по-добре. Не се забелязва обратната страна на обшивката. Но, както и ти каза, важното е да не тече! :partyman:
preslav - майстор
От покрив около 65 квадрата майсторите казаха, че са свалили 5 тона кал и цигли, не вярвам с бетон теглото да е по-малко от 7-8 тона, но за твоя случай това е единствения вариант щом смяташ да ходиш и то нееднократно - нито керамичните, нито металните керемиди ще понесат теглото ти. За цена не се притеснявай, правиш го веднъж, но никой от вариантите не е за винаги, рано или късно ще има ремонт.
Избирайки покривно покритие се водих от няколко неща - първото беше дадеността т.е. вече наличен керемиден покрив, второто - трайност на материалите. До нас има барака с обикновен ламаринен покрив, вече 30 години нищо не е правено по него и е в прекрасно състояние, по пътищата на БГ се движат трошки на по 25-30 години, които са с оригиналната си боя - нито покрива на бараката е боядисван, нито тенекиите на трошките са поцинковани, а металните керемиди, които сложих са двустранно поцинковани, с полиестерно покритие + покритие за цвят от горната страна. Не вярвам много на гаранции, но шведите гарантират 15 години без промяна на цвета - за корозия, пробиви, течове и т.н. нищо не споменават. Надявам се покривът да ме надживее, а не смятам да умирам в близките 50-100 години.
Ако се вълнуваш от слънчеви панели, били те за БГВ или ток, хубаво е да предвидиш монтажа им едновременно с покрива - има готови решения.
Дано съм ти бил полезен с момчешките си разсъждения!
Вадим Владимиров - специалист
За твоите килограми металните керемиди не са препоръчителни. Ще ги "изгладиш".
Виж, това ще ти е по удобно!

Изображение

А относно панелите
Прикачен файл:
blechfalzdach_klemmsystem_640x360.jpg
Фитилчо - майстор
Смених мястото, да. Долу в ниската част,челно на вълната. ПО принцип Руукки го дават леко странично, има канал,който да поведе винта в долната керемида. Според мен е направено за армировка.

Я кажете, какво се случва, ако винт не хване, имам 6-7 такива винта по целият покрив, белязъл съм ги
Днес май ще довърша.
Вадим Владимиров - специалист
с малките винтове, в същия отвор, много бавно за да не превърти.

Тема "Покрив - видове, предимства и недостатъци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: