Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Фитилчо - майстор
О шит, не знаех, че е среден пръст,наистина. Не беше това намерението :)
Извинявам се, за което :drinkers:
KingLin - майстор
Да, Фитиле, аз съм ги обзавеждал, защото явно съм по-запознат с българския манталитет и съм изпитал на собствен гръб какво е да вложиш една торба пари в нещо което после да ти оакат за няма и 2 месеца. Та даже да не излезе, че само българите сме такива ще кажа, че имаше и 2 финландки, които бяха леко тревоманки. И после по стените имаше неуспешни опити да се изявяват като Ван Гог. И дъбовия паркет беше като от песента "Тих бял Дунав се вълнува", защото е готино да имаш мини океан в спалнята. Те поне са достатъчно културни да си поемат финансово щетите. Докато българите, като направят нещо на пияна глава, после гледат ако могат да го потулят, че да не се налага да плащат. Та дотук с обясненията за евтиното обзавеждане. Та прав си, че се разминаваме с години - ти явно си някъде далеч в бъдещето, където всички хора са усмихнати, загрижени повече за другите от колкото за себе си и при най-малката грешка, вадят и плащат в троен размер, защото осъзнават, че като строшат нещо на хазяина после ми отнема време и пари да го възстанови, повече от колкото е себестойността (за нервите няма да споменавам).
И като толкова палиш от думата трафопост, дай идея или още по-добре покажи твоето. Приемам всякакви съвети за това как да вместя функционална къща в правоъгълник 10х12 м., като условията са 4 спални, 2 бани, 2 тоалетни, голяма всекидневна, мокро помещение, котелно, килер, входно антре, стълбище, тераса. Уловката е, че не можеш да излизаш и сантиметър от тоя правоъгълник (парцела не го позволява), спалните за децата, по изискване на женската част, трябва да са минимум 16 кв. и мастербедрума да има дрешник. Снимката, дето съм пуснал по-напред в темата, много се доближава до моята идея. Тя грозна ли ти е?
djendov - специалист
KingLin написа:
къща в правоъгълник 10х12 м., като условията са 4 спални, 2 бани, 2 тоалетни, голяма всекидневна, мокро помещение, котелно, килер, входно антре, стълбище, тераса. Уловката е, че не можеш да излизаш и сантиметър от тоя правоъгълник (парцела не го позволява), спалните за децата, по изискване на женската част, трябва да са минимум 16 кв. и мастербедрума да има дрешник. Снимката, дето съм пуснал по-напред в темата, много се доближава до моята идея. Тя грозна ли ти е?
Това е описанието на моята къща. Не виждам къде е уловката...1ви етаж хол 50кв.м., другите 50 са спалня, баня и тоалетна, котелно и килер под стълбището. Горните 100квадрата са три южни спални, дрешники бабя към едната, обща баня за другите две. Там е и пералното. покрива го оставих плосък, за да мога да си пия кафето, докато гледам къщата на Пресо от другата страна на фарватера.
За грозотията няма да повтарям Преслав...той вече го каза...
KingLin - майстор
Аз горе долу така като теб съм ги наместил. Написах "уловка", защото Фитилчо едва ли не иска всяка къща да е с чупки, полуетажи, арки, вестибюли и т.н. неща, които АЗ намирам за излишни за МОЯТА къща :) Какво питах, той къде заора, че и наемите взе да оплюва.
Фитилчо, аз не искам да ти налагам мнение за поведение, така както не искам ти да ми даваш наклон на ... замазката. Придържай се към нормални човешки взаимоотношения, моля. Да не обръщаме и тая тема в заяждане и други негативни неща.
Чираче - майстор
Фитилчо написа:
Задобрях, защото чета и се интересувам и питам. И най вече защото цялото дотук и до края му ми е минало през ръцете...
Тая така наречена къща>твоята грозотия, трафопоста и тнт> няма как да я направя и когато съм бил пеленаче(ако ме разбираш)

Каква е идеята?
След като до мен са стари къщи, трябва да изградя прогимназия като по селата и да я оставя на четворки ли, щото не са ми стигнали парите?
Или да направя хладилник като теб?
Ако на теб тая грозотия дето си построил ти харесва, аз бих я запалил моментално...
Я дай малко снимки, моля? Покажи на хората какво си построил.... Иначе и аз я правя сам и с помощ от приятели :roll:

Общо взето сте се събрали само тънкачи, не знаех, че и радиус-а е габровска душа :finga:

Въобще не ме впечатляваш с концептуалните си изцепки. Хлапак някакъв, който се мисли за велик. Спри се, бе.
preslav - майстор
В същност аз нямам претенции да съм велик - започнал съм от някъде, докарал съм я до никъде. На всичкото отгоре къщата не е моя, но бачкането...

Прикачен файл

къща Ася.jpg

Прикачен файл

IMG_1225 re.jpg
Чираче - майстор
preslav написа:
В същност аз нямам претенции да съм велик - започнал съм от някъде, докарал съм я до никъде. На всичкото отгоре къщата не е моя, но бачкането...
Нямах в предвид теб, а изхвърляча Фитиля. Какъв ти е покрива?
preslav - майстор
Така беше преди, дори улуци нямаше - сега е друго, макар че има още много да се направи.

Прикачен файл

IMG_1162 re.jpg

Прикачен файл

IMG_1228 re.jpg
preslav - майстор
Тази година приключих и с шпакловането на топлоизолацията, но не съм правил снимки - догодина продължавам ако ми се освободи време, че май с много дини под една мишница съм се заел - важни ми бяха доматчетата от снимката.

Прикачен файл

домат.jpg
KingLin - майстор
Биволско сърце? Като гледам и сосчето от смлените не е нито рядко нито гъсто - идеално :) Като почна да облагородявам двора ще ме учиш и на такива майсторлъци :P

Тема "Покрив - видове, предимства и недостатъци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: