Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Прикачен файл:
IMG_20161010_181640.jpg прозорците са без трегери
Моля за съвети,пукнатините са отвътре и отвън по стените около прозорците.Къщата е без плоча.
Hoвoceлckи - майстор
Има ли го по съседни къщи? От кога е това напукване? "Растат" ли цепнатините? С какво темпо? Случайно да си в района на Перник?
Къщата не е много стара 53г,обаче е без плоча,2 етажа, голяма .Пукнатините растат,а искам да я санирам.Мисля че няма по съседните къщи.Не,хасковско.
gnt69 - майстор
Със плочниците около къщата как сме. На мене ми прилича на липса на плочници и наливане на дъждовната вода в основите.
не няма дренаж,основите са от камъни,дебели 60/70см до първия етаж
gnt69 - майстор
nasko691 написа:
не няма дренаж,основите са от камъни,дебели 60/70см до първия етаж
Я дай една снимка дренаж няма ама плочници тротоари около къщата има ли и къде отива дъждовната вода след дъжд в основите ли.
ИванИ - напреднал
Да не би да са ниски основите и да са се разбутали по някаква причина
nikolov333 - майстор
Според мене тези пукнатини са "логични" при така направените отвори за прозорци един над друг без бетонни пояси над тях.. Реално тези отвори прекъсват стените и основата и при слягането и са се получили усилия в различни посоки.. Иначе камъните на основата са градени много мераклийски и ми изглежда майсторски градежа, но горното не са го предвидили или чорбаджията е надделял над майстора както се случва доста често и в наши дни в името на дизайна..

Тема "пукнатини по стени на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: