Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
PetyrVeliki - специалист
Привет,

Правиха ми изолация на комина - каменна вата и мазилка отгоре, че преди това беше само на тухли.

Замазката обаче е само до покрива (керемидите) - тъй като коминът стърчи около метър отгоре, над керемидите, където е измазан само с цимент.

Майсторите, които правиха изолацията, ми казаха, че ламарините, които съставят обшивката на комина, са се "надигнали" от самите стени на комина, и ще е хубаво това да се оправи, за да не се стича вода по комина и да попива в изолацията, която е отдолу.
Качих се и направих тези снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

(На последната снимка дръпнах малко ламарината и отдолу се вижда вата - не знам дали е от изолацията, която ми правиха сега, или е от преди това. Но и в двата случая и на мен ми се иска да няма пролука между стените на комина и тези ламарини, които отвеждат водата по керемидите.)

=====

Сега, пролуките са малки, то се вижда от снимките.

Така че - какви са ми вариантите? Например - да купя строителен силикон и да запълня между комина и ламарините?

=====

И само да поясня, че това е за тази зима. тъй като говорих с въпросните майстори на пролет да дойдат и да оправят комина и отгоре - да го облепят с декоративен камък и да му иззидат шапка, че той сега и такава няма.

Поздрави :)
kozl - майстор
За тази зима запълни с полиуретанов уплътнител. Хем като напълниш м-у ламарината и мазилката ще ги залепи едно към друго.
Ама снимките ич не ми аресват. Тези ламарини така са наредени, че ич не мога да проумея коя къде излива и дали нема водата под тях да влиза, а и тези дупки по тях :?
Чираче - майстор
Лично на мен снимките не дават достатъчно добра информация. Но доколкото разбирам, това не е никаква обшивка на комин. А и керемидите не са добре. Жалка работа.
PetyrVeliki - специалист
kozl написа:
За тази зима запълни с полиуретанов уплътнител.
Тоест - пяна за прозорци ли? Или пяна за лепене?
Чираче написа:
А и керемидите не са добре.
Кое по-точно? Помежду самите керемиди, или между керемидите и комина?
(Защото за второто - и там си мислех да сложа от въпросния уплътнител :) ...)
Чираче - майстор
PetyrVeliki написа:

Кое по-точно? Помежду самите керемиди, или между керемидите и комина?
...)
И при двете е еднакво грозно и неправилно.
preslav - майстор
PetyrVeliki написа:
Тоест - пяна за прозорци ли? Или пяна за лепене?
Не е пяна, а е като паста и се продава на салами като "шпековия" - нанася се с пистолет (шприц), но май са скъпи и не си заслужава да си купуваш само за едно временно залепяне. Чудно ми е защо въпросните майстори не са ти закърпили ламарините, при условие, че догодина ще идват пак да работят или просто си връзват гащите, ако нещо в досегашната им работа се скапе да имат оправдание.
Ако е само за една година можеш да си вземеш и хубаво флексово лепило - има такова специално за комини. Отдръпваш леко ламарината и нанасяш слой от лепилото между нея и комина, после притискаш ламарината, а отгоре пак замазваш с лепилото, така че да хванеш част от ламарината и част от комина. За по-сигурно можеш да ползваш и стъклофибърна мрежа, онази която слагат на топлоизолациите.
Бързай защото идват студове и дъждове.
PetyrVeliki - специалист
Реших да се възползвам от сравнително сухото време днес и се качих и ето какво сътворих:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Запълнил съм и дупките по самата ламарина, където видях да има :)

Утре ще ходя пак и ще се кача да видя как е станало ... но се надявам - дори като за аматьорска работа - да е станало достатъчно добре та да изкара до пролетта.

(Разбира се Вие може кажете по-добре ... и също така ако мога още нещо да направя :) ...)
Чираче - майстор
По-добре щеше да стане, ако беше залепил остатъчни парчета от теракот или фаянс така, че да покриват хидроизолацията. Така, както си го направил, има опасност да се напука, и отново да тече.
preslav - майстор
Добре си се справил! Можеше да хванеш малко по-нагоре и по-надолу, а също така и самата покривна изолация от последната снимка.
Във всички случаи е по-добре от нищо, а догодина ще има нов комин!

Тема "Временно решение за комин с леко надигната обшивка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: