Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Фитилчо - майстор
surfthesummer написа:
Много ли ще е високо стъпало 19см?
Оптималното е 180 мм, ти реши дали ще е много. :)
surfthesummer - специалист
Ето в крайна сметка как го направихме покрива:
Прикачен файл:
IMG_20180121_231633.jpg
IMG_20180121_231633.jpg (103.47 KиБ) Видяна 1851 пъти
Прикачен файл:
IMG_20180121_231752.jpg
Руди - майстор
Браво! Много добре изглежда.
Тия клещи на всяко ребро, може би са в повече, но пък стои красиво!
А за строеж е почистено идеално, за снимка!
surfthesummer - специалист
Благодаря ти! Стана долу-горе, но бая нерви :). Аз винаги имам позитивно отношение към хората и вярвам в мъжката дума и ръкостискането, но за съжаление почти всички, с които досега работех, продават достойнство и морал много евтино... А не търсех евтино на всяка цена.
Руди, виж другата ми тема и дай някой съвет за стесняването на прозорците:
viewtopic.php?f=47&t=57807&start=10
radius - майстор
И на мен много ми харесва. Такъв е бранша, пълно с говна. Естествено има и свестни хора, но трудно се намират.
kozl - майстор
Аз пък не мога да разбера, защо средните "ферми" не станаха като крайните със стоманобетонови греди :?
И тогава тези дървени попадии немаше да ги има. Но ако не пречат на разпределението :? нема значение за това решение :roll:
Всъщност има значение за товара в-у долната к-ция дали е предвидено концентрирано натоварване в тази точка.
surfthesummer - специалист
kozl написа:
Аз пък не мога да разбера, защо средните "ферми" не станаха като крайните със стоманобетонови греди :?
И тогава тези дървени попадии немаше да ги има. Но ако не пречат на разпределението :? нема значение за това решение :roll:
Всъщност има значение за товара в-у долната к-ция дали е предвидено концентрирано натоварване в тази точка.
Да, до последно щяха да са стоманобетонни греди, но поповете не пречат (засега :-D), а и спестих някой лев.. Иначе поповете стъпват върху гредите на плочата, а те дори били преоразмерени :rolleyes:
BLUEPUPIL-2 - специалист
Използваното решение с две ст. бет. колони свързани с греда и с правоъгълни размери, като по-големия размер на колоната е перпендиколярен на оста на гредата е едно от най-добрите решения за подпокривното пространство, осигоряващо значително съпротивление срещу земетръс. Затова още при проектирането на основите трябва да се държи сметка, къде ще бъдат колоните, по отношение на подпокривното пространство. Извинявам се на автора, че не съм му отговорил, но имам проблеми с логването в сайта, затова имам и ново име. И понеже BLUE-то много обича стоманените греди, там където дървените греди стават, по-високи от 14см, би сложил стоманени- хем по-леко, хем е решен въпроса с провисването при дървените греди.
Tsilkov - майстор
BLUEPUPIL-2 написа:
И понеже BLUE-то много обича стоманените греди, там където дървените греди стават, по-високи от 14см, би сложил стоманени- хем по-леко, хем е решен въпроса с провисването при дървените греди.
Ама студено огънати или горещовалцувани?
Руди - майстор
Намесването на стомана в дървените конструкции
си иска допълнително внимание към детайлите.
Не можеш да завариш дървени ребра към стоманена
столица, нито пък да заковеш с пирони в нея подкоси.
Ако почнеш да режеш и заваряваш всякакви допълнителни метални
части на място, където изобилстват трески и стърготини,
има опасност да подпалиш положението...
И не на последно място - майсторите по покривите (най-често
кофражисти) обикновено нямат умения и инструменти за работа с метал.

Въпреки това, и аз се принуждавам да ползвам стомана за по-тежки
елементи, щото хората не искат да си купят слепени греди с
гарантирано качество. Кубика е над хиляда лева и освен това не са
достатъчно популярни по складовете в страната.

Тема "Конструкцията на този покрив - дървени или бетонни столоци?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: