Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Руди - майстор
Tsilkov написа:
Сега няма никакво реално значение. Брои се кота корниз, а ако горе сложиш прозорец/стълба
и 0,5 см надзид да имаш си влиза в РЗП-то.
Това за прозореца и стълбата не съм го срещал в ЗУТ-а. Общините си измислят някакви
правила, ум да ти зайде... Общото правило е: има разпределение - има таван, няма
разпределение - няма таван!
Tsilkov написа:
Съвсем стандартно решение. Ся що са ф6 само господ знае. Що не е сложил анкер - щото на
тия обекти обикновенно работят от мангал надолу - как очакваш да разчетат анкера, да купят хубав,
че и да го поставят сигурно....
Стандартно решение, но за миналия век. И лошите анкери са
по-добри от арматурните тиранти. Мустаците от арматура ги
оправдавам само с някаква соц-носталгия. :wink:
Tsilkov - майстор
Руди написа:
Tsilkov написа:
Сега няма никакво реално значение. Брои се кота корниз, а ако горе сложиш прозорец/стълба
и 0,5 см надзид да имаш си влиза в РЗП-то.
Това за прозореца и стълбата не съм го срещал в ЗУТ-а. Общините си измислят някакви
правила, ум да ти зайде... Общото правило е: има разпределение - има таван, няма
разпределение - няма таван!
Няма да го намериш това в ЗУТ-то не е и необходимо да го има. Основното правило е така както го пишеш. Просто ако сложиш прозорци/стълба веднага гл.арх/РДНСК те връщат да си включиш етажа. Затова рецептата е да се остави само отвор в плочата и да не се показват прозорците.
Руди написа:
И лошите анкери са
по-добри от арматурните тиранти.
Явно не си попадал на "маймуна" да слага анкери. Не ми е работа да им проверявам анкерите, но на един покрив се бях загледал и видях, че анкерите са през 3-4 метра което ми се стори доста. Дръпнах единия с клещи и той излезна - после се оказа че само половината са хванали. Смениха ги с други анкери и 2 пъти по нагъсто, ама колко обекта са заминали така с "псевдоанкери" никога няма да разбера :lol:
Последна промяна от Tsilkov на пет ное 24, 2017 10:11 am, променено общо 1 път.
theagent - специалист
Руди написа:

Стандартно решение, но за миналия век. И лошите анкери са
по-добри от арматурните тиранти. Мустаците от арматура ги
оправдавам само с някаква соц-носталгия. :wink:
Някои конструктори ги залагат и сега. Проблем с това изпълнение е, че тези, които правят армировката и леят бетона, често са далеч от прецизни и в резултат "фибите" не са равнени, както трябва за да се монтират безпроблемно столиците. Заради това - флекса и монтаж с анкери.
Tsilkov - майстор
Почти всички конструктори на къщи залагат "мустаци".
surfthesummer - специалист
Здравейте и благодаря на всички за помощта! Аз изчетох почти целия форум, но бях решил да не е с битумни керемиди и за тях нищо не знам, така че ще се радвм да ми спестите малко търсене и да ме насочите директно към някой продукт или тема, в която са разисквани.
Има ли добри варианти тази чупка да се направи, ако се използват керамични ли полимерни керемиди?
VLADO66 - майстор
Моите са такива https://armormat.com/bitumni-keremidi/b ... shtit.html за 12 години не са мръднали и посипката им си стои.
surfthesummer - специалист
VLADO66, хубави изглеждат Щит-а, аз и Кембридж гледах, но не можах да намеря цена за тях. Но твоите щом казваш, че вече 12 години са добре, предполагам - при добър монтаж - ще изкарат 20 години.
Вадим, благодаря ти за инфото - значи и за керамични керемиди има интелигентни решения...
Сега друг проблем - на строителя не му хареса проектираната стълба - по принцип мога да я удължа малко нагоре, но пък там има някаква гредичка, която ще трябва някакси да се промени. Много ли ще е високо стъпало 19см?
Прикачен файл:
IMG_20171124_210110.jpg
Вадим Владимиров - специалист
кембриджа е 24 лв/м2. Имам и снимки, ако са необходими.
VLADO66 - майстор
surfthesummer написа:
...ще изкарат 20 години.
20 години им дават гаранция, дано изкарат 30 поне :)

Тема "Конструкцията на този покрив - дървени или бетонни столоци?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: