• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Grezinski - специалист
Здравейте,

извинявам се ако модератора сметне, че темата не е точно за тук. Няма да се сърдя, ако я премести на друго, по-подходящо място.

Искам да си купя скеле, с което да извършвам разнообразни монтажни работи отвън, по фасадата, както и вътре. Разгледах подробно какво се предлага и стигнах до извода, че ми е необходима "работна кула", заощото мога да променям височината на работната площадка.

Моля запознати с тази материя да дадат някакви мнения и препоръки при избора им. Стигнах до няколко български производителя, единия от тях се предлага и в практикер.
http://www.praktiker.bg/bg/Ladders-and- ... 0/p/482751
Някой ползвал ли ги е и има ли впечатления?

Няма го сглобено; в опаковката си е, компактно и леко, но се чудя да не са му слаби сглобките и скоро да се разхлопа.
Качвал съм се на подобно и беше сравнително устойчиво, но с височина към 80 см и чисто ново, с неразработени сглобки.
От друга страна, ми се струва много удобно за работа вътре. Тясно, може да минава през отворите; променлива височина...

Поздрави и благодаря за всяко едно градивно мнение :)
plamen6703 - майстор
Никой не знае каква е височината на "фасадата" ти, че да ти помогне с препоръки и то градивни :wink: :partyman:
Вадим Владимиров - специалист
Значи никой не е следил темата му.
Чираче - майстор
Скелето е много тясно, само 50 см. И на височина 3 м ще е много неустойчиво, въпреки ширината на петите.
lov - майстор
За да е устойчиво и удобно за работа трябва да поне около 1м. За разклопване не се плаши. Спънките държат достатъчно добре и като се накачулят платформите и натовари всичко си идва на мястото. Но не се разчита само на това винаги трябва да е подпряно и подсигурено от гътане на зад. Не казвам че ходиш все едно си по бетонен под. Има си поддаване но се свиква ако успееш де и не си плашлив. Това от Практикера не ми харесва с тези чупещи се страници с ключалките там. А лично предпочитам модулните защото можеш да си го наставяш колкото си искаш на височина и съответно да си купиш толкова колкото ти трябва. Отделно в началото можеш да ги събереш успоредно и да покриеш по голяма ширина за работа. А после да вдигаш на горе със тези елементи.
Препоръки за модели не мога да ти дам защото отдавна не се катеря по високото. Годинките и килограмите вече си казаха думата. А и жената ми забранила на по-високо от женски пъп да не се качвам. :lol:

п.п. Не ми харесват и алуминиевите. За здравина и тегло със стоманените нямат разлика но последните са по дурако устойчиви. И дали ще ми тежи с някое кило повече е без значение след като е по здраво, а и ако нещо се счупи винаги може да се завари и поправи. А и не е стълба да го разнасяш постоянно че да е от значение.
savagebs - специалист
Всичко зависи от височината на която искаш да работиш , тези от практикер изглеждат паянтови, по добре виж тук https://bgskele.com/%D0%B4%D0%BE%D0%BC% ... %BB%D0%B5/
друг вариант според мен е човек сам да си направи от рамково скеле на което на най долните рамки да ми се направи шаси, да му се поставят колела и регулируеми пети, тези рамки които гледах са високи по 2м, широки по 1м, и с по пътеки на ниво, смятах го и ценово излиза по добре от фабричните да не говорим че са доста по дебели и яки тръби.
За работа вътре може да си направиш 2 метални магарета и като сложиш върху тях 2 талпи и си готов.
Gadnyara - специалист
Това последното, пловдивското го имам и го препоръчвам. Водят го "строителна количка". Надстройките, които имам, ми позволяват да работя спокойно на над 4-4.5м без изобщо да се притесня от клатене и нестабилност. Събира се в лека кола (комби). Поцинковано е, вероятно горещо - миналата зима прекара доста време навън, под открито небе и само на места по заварките се вижда ръжда.

Излезе като реклама, но наистина е добро и удобно за къща и офиси. :wink:
Grezinski - специалист
На мен ми трябва за 4м. макс. и размерът му ме устройва.
Днес ще ходя да гледам други, Габровско производство.
Virtex - майстор
Някакво развитие по темата със скелето ?
Grezinski - специалист
Да,
за сега съм се спрял на Габровското.
Фасадно скеле е; стоманено
с регулируеми пети, 35 см., на които могат да се сложат колела
ще ползвам две рамки; 2 и 1 метър; с две пътеки; 3 парапета, които са и за окрепване.
Пътеките ще се монтират към хоризонтален прът с жабки, които мога да местя на необходимата височина.
Така ще мога да работя с пътека на 2 метра и парапети отзад, или пък с пътека на 3 метра...; също така, мога да ползвам само 1-метровите рамки за работа вътре. Стандартно е с 3 мм. дебелина на тръбите; ще ми го изработят с 2 мм. за да е по-леко.
Такава концепция ми харесва; имам да гледам едно алуминиево, но цената е значително по-висока, съмнявам се да ме "грабне".
  • 1
  • 2

Тема "Работна кула/скеле при ремонта на къщата." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: