Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Фитилчо - майстор
Тази къща ше излезе дявол на магаре ! Според мен сте се попрецакали, колкото и "евтина" да ви се е сторила.
Ама то трябва да с емисли преди това де....

По скъпо излиза от направата на нова !
"Бонуса" е,че трябва да се разправяте с разпределението и пропуските на предишните строили я.
Сделката според мен е Епик Фейл !
Това си е лично мое мнение де....
Tsilkov - майстор
Ако е купил само третия етаж и аз си мисля че се е набутал жестоко и по-добре да я забрави, щото веднъж влезе ли във водовъртежа на ремонтите....
daniob - помощник
Нещо не разбирам. Ами че то който и да почне да си строи къща знае че струва пари. Не е ли същото дали ще почнеш от нулата или ще си я купиш на груб строеж, с тази разлика че ти трябват разрешителни.Ами ако си вземеш стара къща за ремонт ще ти излезе още по скъпо. Процедурата е същата. И нека само да кажа че човека който е строил тази къща я е правил за него си. Просто живота не му е достигнал да го направи и роднините му я продадоха на нас. Въпреки че ще правя само единия етаж нека да сметнем. Казахте 700лв x 330 квадрата= 230000лв :shock: . Ами че то толкова струва да си купиш луксозна къща със същата квадратура... Например http://www.imoti.com/pcgi/details.cgi?i ... 7623567911 Не разбрах защо да забравям , че това е къща като всяка друга. С какво е по различна от на повечето които са коментирали тук. Защо да излиза по скъпо от направата на нова- заради покрива ли. Не е ли покрив като всеки друг-все ще се оправи. Когато някой си построи къща 400 квадрата на груб строеж за 50 000лв нека да дойде да ми се обади.
zz_stefanov - майстор
Едно не мога да приема в такива къщи - това е липсата на самостоятелност. Изграждането на такива сгради с презумпцията да се съберат под един покрив баба, дядо, братя и сестри и техните семейства ми изглежда като по Гераците.
Ми това си е блокче с идеални части: покрив, стълбище, мазе, двор.... Дано да сте толкова задружни, за да е всичко наред :)
Руди - майстор
Въпросът е леко философски.
Ако тая къща е купена от фамилия роми, те няма да
кажат, че няма дограма - дограма има! Остъкляване
с найлон. Канализацията временно може да
се оттича по двора. Жиците си ги има.
Почти без инвестиция може да се нанесат около 12-16 души
с дечурлигата и да има къде да изкарат зимата.
Разходи клонящи към нула.

Ако я вземе архитект, за който всяка къща, която не
пасивна не е достойна, вместо да строи, ще почне първо
да разваля, за да докара приемливо за него състояние.
Инвестициите ще обхващат от основи до покрив, във всички
етажи. Разходи, клонящи към безкрайност.

Истината е някъде по средата.

Известна истина е, че обикновено не можеш да спечелиш
от продажбата на собствената си къща. Винаги инвестицията
надвишава цената. Защото си я правил за себе си.
Фитилчо - майстор
Даньо, има много неща,които не разбираш и ние в момента не можем да ти ги обясним. Дори не зная как да ги формулирам....

Искам като завършиш къщата, Х лева по-късно, да седнеш на един стол на балкона и, и да кажеш - ми не бяхте прави!
Аз мисля, че ще кажеш обратното.
Gadnyara - специалист
Дотук никой не каза с колко най-малко може да се завърши сградата. Защото всички писали не са строили, за да продадат. А тези, които знаят как и го практикуват, няма да си дадат себестойността във форум. Така, че започвайте без бюджет и оправяйте, докъдето стигнат парите.

П.п. Аз съм по-зле от останалите. Гледам обявата, 300кв.м струва 200хил.
Направо се чудя как моята 200кв.м излезе 300хил. Уж навсякъде имам 15-30% отстъпки... :wink:
zz_stefanov - майстор
Gadnyara написа:
Дотук никой не каза с колко най-малко може да се завърши сградата. Защото всички писали не са строили, за да продадат. .....
Ми аз реновирам малка селска едноетажна. Вече и загубих сметката. Ако искам да я продам, то цената няма да е по някаква калкулация, а ще е според това, за колко може да се продаде и определено ще е на загуба. :)
daniob - помощник
Аз не искам да я довършвам за да я продавам....Искам да си направя единия етаж за да мога да живея в него. То ако става на въпрос може да се направи и баня за 30000лв, а не за 5000. То реално цял живот ще имам нещо за оправяне. Аз искам да става за нанасяне. Някой по горе написа че слагали и найлони за прозорци. Нямам предвид такава икономия. Ще извикам човек, който ще сметне и ще изчисли колко ще струва горе долу всичко на базата на това което искам, цената на материалите и на труда.
preslav - майстор
daniob написа:
Аз не искам да я довършвам за да я продавам....Искам да си направя единия етаж за да мога да живея в него. То ако става на въпрос може да се направи и баня за 30000лв, а не за 5000. То реално цял живот ще имам нещо за оправяне. Аз искам да става за нанасяне. Някой по горе написа че слагали и найлони за прозорци. Нямам предвид такава икономия. Ще извикам човек, който ще сметне и ще изчисли колко ще струва горе долу всичко на базата на това което искам, цената на материалите и на труда.
Не човек, а фирма си извикай - примерно https://www.google.bg/search?dcr=0&sour ... -_uJ3Ml5pE

Тема "Довършване на къща от груб строеж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: