Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
panaira - специалист
Не е толкова трудно да си направиш груби сметки...

Външна изолация - 20лв. до 40лв. / m² (сметни си колко ти е площта, но не вади прозорците, рядко ги приспадат от квадратите, които се заплащат заради обръшане и первази, но ако наистина имаш много площ в прозорци трябва да се спазариш). Цената зависи от дебелината на изолационния материал и вида на завършващата мазилка.

Дограма - 4 000 - 6 000 лв. (това е на ангро и базирано само на това, че си казал доста прозорци, 6 от които с врати).

Первази - 1 000-тина лева.

Замазка - до 5см, ако не ти е много крив пода - около 1500лв. за твойте квадрати. Хубаво е да сложиш фибран 2см - 3,80лв. / m². под замазката.

Ел - ако жиците са прекарани таблото с бушоните и дефектно токовите + включване в мрежата - около 600лв. до 1200лв. Предполагам прекараните кабели са с две жила, което обезмисля използването на ДТЗ, което ще намали от цената за материали, но е по-опасно.

Права вода - 200 - 300лв. ако няма къртене.

За банята - плочки стенни и подови по средно 15 - 20лв. / m² и 10 - 15лв. за лепене. Лепило, фугин и лайсни още около 200 - 300лв. Къртене, полагане на лайсни, сифони, первази и т.н. се заплащат отделно.

По стените ти ще си избереш какво да слагаш... гипсокартон, нова мазилка... Гипсокартона е около 10лв. за труд на m². Бял картон струва около 3-4лв. / m². Металите за конструкция незнам колко са. Нова турбозолна мазилка (15 - 25лв. / m² труд и материали). Най-еврин вавиянт да поправиш съществуващата мазилка (незнам как, някой по-вещ може да каже).

Таваните най-добре гипсокартон - 10 - 12лв. на m² за труд. Желателно е и вата на таваните - 3,20лв. / m².

Външна врата - 250 - 500лв., интериорни врати - 300 - 400лв. на врата за що годе сносни врати с включен монтаж.

Ако решите да ремонтирате покрива - 20-тина лв. / m². Имай предвид, че покрива е повече от площта на къщата.

Ако финансите са недостатъчни, а искате да се нанаесете колкото се може по-скоро оставете външната изолация за по-нататък (важна е, но може и без нея на първо време). Дограмата пък е много относителен разход, защото цените варират много в зависимост от вида.

И аз имам проект около Пловдив, ако ти трябва информация и координати на фирми и майстори пиши на лично. Ако сте я спазарили за 50 000лв. перфекно, в зависимост от локацията само парцела е 10 000 - 50 000лв.

Дано съм ти бил полезен.
zz_stefanov - майстор
Той daniob от коледа не е влизал.
Уплашихме го с тея суми, но такива са нещата.
Tsilkov - майстор
panaira много са ти тънки сметките по някои от перата.
Примерно покрива само керемидите с фирите и доставката ти ходят 20 лв/м2. Качване, труд, подмяна на летви, подпокривно фолио, улуци, водостоци, комини..... Да не говорим че е редно и да се топлоизолира.
Външна изолация с мазилка 20 лв/м2 само материала не можеш да купиш, а за третия етаж иска скеле или алпинист. Като гледам и колко е крива къщата - или трябва преразход на лепило , или хастар....
panaira - специалист
Tsilkov написа:
panaira много са ти тънки сметките по някои от перата.
Примерно покрива само керемидите с фирите и доставката ти ходят 20 лв/м2. Качване, труд, подмяна на летви, подпокривно фолио, улуци, водостоци, комини..... Да не говорим че е редно и да се топлоизолира.
Външна изолация с мазилка 20 лв/м2 само материала не можеш да купиш, а за третия етаж иска скеле или алпинист. Като гледам и колко е крива къщата - или трябва преразход на лепило , или хастар....
Да, Покрива 20лв. за труд имам предвид, претърсване, пренареждане и тук там подмяна на накоя летва, колкото да се приведе в експлоатационен вид... За нов покрив няма евтино решение и труда започва от 40 - 45лв. / м2., (без да вкючвам труда по разкриване на стария), керемиди компромисно решение 14лв./м2 (Тондах Винеам), подпокривно фолио, греди, летви, улуци 15лв. на метър, коминни обшивки, не е за баране там, но колегата все пак има покрив, защо да прави нов.

20лв. за изолацията на мен ми правиха 5см стиропор, мрежа и мазилка / шпакловка, незнам как точно се казва. Писах го като най-евтин вариянт.
Tsilkov - майстор
panaira написа:
20лв. за изолацията на мен ми правиха 5см стиропор, мрежа и мазилка / шпакловка, незнам как точно се казва. Писах го като най-евтин вариянт.
Това труд и материали ли :shock: Щото само мазилката с всичките и пластове материалите са над 10-15 лв/м2. Стиропора 5 см с фирите ще доиде на 4-5 лв/м2. После лепила, дюбели, скеле/алпинист.
panaira - специалист
Tsilkov написа:
panaira написа:
20лв. за изолацията на мен ми правиха 5см стиропор, мрежа и мазилка / шпакловка, незнам как точно се казва. Писах го като най-евтин вариянт.
Това труд и материали ли :shock: Щото само мазилката с всичките и пластове материалите са над 10-15 лв/м2. Стиропора 5 см с фирите ще доиде на 4-5 лв/м2. После лепила, дюбели, скеле/алпинист.
Тук ме накара да се замисля, беше преди малко по-малко от 3 години и нямам разбивка, само общата сума, напълно допускам, че може да греша с 20-те лева и по-възможно да е било 25 - 28лв. / м2. Няма и скеле, защото е на един етаж.
daniob - помощник
пон фев 12, 2018 8:05 amzz_stefanov написа:
Той daniob от коледа не е влизал.
Уплашихме го с тея суми, но такива са нещата.
Тук съм хаха. Но наистина не съм влизал. Горния коментар доста ми помогна
zz_stefanov - майстор
Дано не си уплашен наистина. До къде я докара? :)
BLUEPUPIL-2 - специалист
Преди да започнеш да наливаш пари и да увеличаваш стойността на къщата, виж дали базата е подходяща. Демек, бетони, армировка, конструкция, сеизмична осигуреност. Това последното за района на Пловдив е с приоритет. Ако нещата не покриват определени показатели, подхвърлената идея, че строежа на нещо ново като цена може да е съпоставимо, до голяма степен може да се окаже вярна.
daniob - помощник
вт юни 12, 2018 9:47 pmzz_stefanov написа:
Дано не си уплашен наистина. До къде я докара? :)
Доникъде. Излезнаха други приоритети. Общо взето тегленето на заем не е лесна работа. Намирането на майстори също не е лесно.

Тема "Довършване на къща от груб строеж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: