Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
daniob - помощник
Здравейте. Нов съм във форума и имам питане. Наскоро си взехме къща на 3 етажа в село в Пловдивско. Решили сме единия жилищен етаж да си го довършим и да може да си живеем там. Тъй като не съм никакъв майстор и не мога да си калкулирам горе долу колко ще ми струва довършването и какво трябва да се прави реших да попитам тук. Етажа е 110 квадратни метра без врати и без дограма. Не съм мерил размерите на дограмата но има много прозорци като 6 от тях трябва да са с врати. Има прекарани кабели за тока но не е включен и няма табло. Прекарани са тръби за отпадната вода, но яма няма-така че и тя ще трябва да се прави. Тръбите за топлата и студената вода са за смяна. Стените са на груба мазилка, която е напуката. Има нужда от замазка на пода. Банята е големичка - към 15 квадрата. Къщата е стояла дълго време недовършена.Интересуваме колко най евтино ще ми струва горе долу за да мога да почна да слагам мебелите.
Прикачен файл:
24209813_10210286035727211_98214427_o.jpg
Прикачен файл:
24251149_10210286035127196_2065359457_o.jpg
Прикачен файл:
24204841_10210286056767737_715726563_n.jpg
24204841_10210286056767737_715726563_n.jpg (28.78 KиБ) Видяна 6639 пъти
preslav - майстор
Не вярвам някой да се наеме да ти каже нещо конкретно преди да е видял обекта. Има десетки фирми занимаващи се с довършителни работи, поискай оферти, договорете се и действай. Съвсем на изуст ще кажа, че грубият строеж е 1/3 от крайната цена на жилището - виж какви са цените на жилищата във вашия регион и ще имаш представа колко ще ти струват довършителните работи. Аз бих предпочел фирма, която да доведе нещата "до ключ", иначе всеки следващ майстор ще се оправдава с предишния и в крайна сметка ще излезе по-скъпо и по-нервно отколкото някой да поеме ангажимент да изпълни всичко договорено, качествено и в срок.
zz_stefanov - майстор
Честито. Голяма къща. Имате ли толкоз народ да я напълните.
Много работа те чака.
Трудно се предвиждат разходите "на око".
Банята ако е големичка, дели я отрано на баня и тоалетна, че и на перално. А и не е зле да се направят и на всеки етаж.
Tsilkov - майстор
Да я направиш за живеене както си трябва цялата си готви 700 лв/м2. С труд от твоя страна можеш да редуцираш до 50% от тия пари за сметка на продължителност на строежа от 5 години до живот.
zz_stefanov - майстор
Tsilkov, точен си. Много хора си мислят, че със собствения труд ще икономисат повече от тези 50%, но истината е че всичко се разтяга във времето и даже може и да се блокира строежа. Предполагам тази къща е продадена точно поради блокиране на стоежа (причини много).
По добре е от колкото да започне да се разпада, да попадне в ръцете на някой който да я довърши. :)
Пожелавам успех на daniob :)
Фитилчо - майстор
Tsilkov написа:
Да я направиш за живеене както си трябва цялата си готви 700 лв/м2. С труд от твоя страна можеш да редуцираш до 50% от тия пари за сметка на продължителност на строежа от 5 години до живот.
Ебаси точния коменттар !
5-а година подкарвам надявам се последна :) Ама от нулата съм почнал и имам къде да живея
zz_stefanov - майстор
daniob , на първата снимка виждам една малка стая с огромно остъкляване. Не знам разположението на сградата, но ако имаш някъде прекалено много прозорци или пък такива от север от които можеш да се лишиш, сега е момента да се зазидат или понамалят :)
daniob - помощник
zz_stefanov написа:
daniob , на първата снимка виждам една малка стая с огромно остъкляване. Не знам разположението на сградата, но ако имаш някъде прекалено много прозорци или пък такива от север от които можеш да се лишиш, сега е момента да се зазидат или понамалят :)
Изобщо не е малка стаята. Това мисля да стане хол и е преходно с друго помещение което ще е трапезарията. Двете помещения заедно са около 60 квадрата. И аз мислех да се понамалят прозорците но тъй като на другия етаж ще живеят други роднини и затова няма как да зидам защото ще се развали фасадата на къщата. По нагоре имаше въпрос дали ще оправям цялата къща. Не няма да е цялата. Правя си само единия етаж. Казвате 700лв на квадрат. То ако го знаех това щях да си взема от сглобяемите къщи :D в момента са на промоция 500лв на квадрат до ключ. И наистина явно строежа на къщата е блокиран и затова се продава. Ами че то е голямо нещо това. Единствената причина според мен са финансите защото ще трябват доста парички. Така както го смятам още 80 000лв на етаж ли 110x700=77 000. Доста нереално ми се струва.
Руди - майстор
daniob написа:
Доста нереално ми се струва.
Нереално е. На въпроса "колко най-евтино ще излезе"
определено е нереално. Може да се справиш с далеч
по-малко, въпрос на компромиси.
шоп - майстор
Като гледам покрива е заминал, като го прибавим и него и външна изолация, отоппление и т. н. ще надмине с доста 700лв/м2

Тема "Довършване на къща от груб строеж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: