• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Фитилчо - майстор
Благодаря много !
Ще го караме на EPS и XPS на цоклите и под земята. Бързо,лесно,вкусно. Най малкото мога да си го налепя сам и само да ми го измажат.
Обмислям една стена да е със дъбов сайдинг и вата,
Сивия BАSF eps заслужава ли си малко по високата цена,или да си карам с бял?
120 мм ще е иначе дебелината и лепен на пяна. Май ще д'белирам, макар, че по последни тенденции казват , че до 5 метра няма нужда от дюбели,хмммм?
Реших да я измажа напролет с вароциментова хастарна мазилка, а тази идея с вентилеруемата фасада е мн добра и с комбинацията с дърво много добре ще съвпадне със стила на традиционната българска къща. Та за основите изцяло беше използван т.нар фибран + хидроизолации и там как си му беше реда. Бетон се наля Б25 по спомен 220м3, аз много се чудех защо имам толкова много бетон? Обратните греди са понеже хола е 10х6.5м и нямам колони и видими трегери поне аз така си мисля де?
Някой може ли да препоръча вътрешната мазилка в дилема съм за варо-гипсова на Рйофикс машинно полагане или да заложа на вароциментовата. Като преимущество на варо-гипсовата си мисля, че май само по лесното а може би и по евтино би било шпаталоването.
Здравейте на всички,
През изминалите месеци беше направено по къщата-полагане на тръбите за ОТИ, вътрешно машинно измаване с варо-гипсова мазилка, замаските по пода и много други като: огради и подпорни стени. Следва външно машинно измазване с мазилка на Вебер, а след месец или два ще дойде ред на ТИ. Та към въпроса който ме вълнува и всеки който има опит или мнения може да посъветва относно финишната фасадна мазилка. След много четене не мога да открия мнения за минералната мазилка на Ceresit CT137. Цитатите съм ги взел от ''Направи си сам''.
Ceresit CT
'' Бяла минерална мазилка със зърнеста структура. Изключително бяла, за вътрешна и външна употреба, изключителна паропропускливост (дишаща), висока дълготрайност, устойчивост на мухъл и плесени, устойчивост на неблагоприятни атмосферни условия, може да се боядисва.''

''Този вид мазилки са най-близо до природата, защото съдържат почти изцяло природни материали, а за свързващо вещество се използват цимент и вар. Те се доставят във вид на прахообразни готови смеси, които се разреждат с вода и разбъркват с механична бъркалка преди употреба. Подходящи са за външно и вътрешно приложение, нанасят се лесно. Най-характерно за минералните мазилки е, че имат най-висока паропропускливост в сравнение с останалите видове и много добра устойчивост на ултравиолетовите лъчи. ''

Поради идеята че ТИ ще бъде изпълнена с каменна вата се предполага фасадната мазилка да бъде ''дишашта'' за да има смисъл от каменната вата. Някакви идеи и препоръки???
Ето и малко снимков материал, може да е интересно за някой и мога да помогна ако някой има въпроси.
Поздрави
  • 1
  • 2

Тема "Външна хастарна мазилка има ли смисъл пред вид 10см фасадна ТИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: