• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
iliya_i - майстор
Дренажа що ще го караш нагоре? Не може ли към дерето? Особено ако ще се прави на цялата плевня.
kubio - помощник
hidrazin написа:
...
Относно второто - ток и вода хич не се обичат.
:partyman:
Абе, и аз така знам, ама нали има някакви минимални отстояния... нещо ми се върти в главата, че трябва да са минимум на 10 см..?
Е, какъв да е алтернативния вариант, 2 паралелни канала?..
kubio - помощник
iliya_i написа:
Дренажа що ще го караш нагоре? Не може ли към дерето? Особено ако ще се прави на цялата плевня.
няма да е нагоре, заобикаля къщата и към дерето... нагоре ще има чиста и обратна вода, понеже ще се слага чешма до/в гаража
Ако дренажа ще е само на западната (най-критична) стена, вероятно ще се влива в мръсната пред къщата
Christo - майстор
Аз бих прекарал една PVC тръба фи50 с О пръстените и лепенето, където се налага, все едно е мръсен канал, и после кабела вътре. Без остри чупки и с дрениране от по-ниската страна на линията. Ако се наложи някога ремонт, просто се издърпва единия кабел и се сменя. Ако се направи както трябва, ще е почти вечен. Разбира се, кабелът трябва да е за подземен монтаж. Просто една защита в повече и няма да е проблем да бъде в общ изкоп с други неща.
kubio - помощник
Christo написа:
Аз бих прекарал една PVC тръба фи50 с О пръстените и лепенето, където се налага, все едно е мръсен канал, и после кабела вътре. Без остри чупки и с дрениране от по-ниската страна на линията. Ако се наложи някога ремонт, просто се издърпва единия кабел и се сменя. Ако се направи както трябва, ще е почти вечен. Разбира се, кабелът трябва да е за подземен монтаж. Просто една защита в повече и няма да е проблем да бъде в общ изкоп с други неща.
Да, аз в бързината съм забравил да спомена, че кабелите ще са защитени в ПЕ тръба (не съм решил за ф-то още), където ще са под земя, но пък мислих, че се подразбира, че няма да пльосна гол кабел в изкопа. :)
Даже или ще пусна още една празна за бъдещи нужди или по-широчка... Абе, идеята е един път да се копае и да се приключва во веки веков...
kubio - помощник
kubio написа:
В темата смятам да дискутираме също и инструменти и материали, така че: какво мислите за този лазерен нивелир?
https://www.youtube.com/watch?v=EWFxBm_gurA

някой има ли преки впечатления? колебая се между него и този: https://www.screwfix.eu/stanley-cubix-s ... level.html , ама стенлито ми изглежда по-недодялано... боша си е бош, било то и зелен :)

Ще се радвам ако има и други предложения в диапазона 100-150 лв.?...
Бошчето пристигна вчера, 142 лв. със стативчето, доставено. Изглежда добро, скоро ще го тестваме по-обстойно. :)


Следващото оборудване, което трябва да набавя са Телескопични Подпори.
Та, приемам мнения, съвети, препоръки.
kubio - помощник
Продължавам с монолога...

Ще купуваме и бетонобъркачка. Спрял съм се на руските, че даже са и по-евтини от китайците. Обаче се колебая за обема... ще ми се да е най-големия (200 л.), ама пък ме притеснява мобилноста... Кашона го дават 76 кг. Трябва ми да може да се мъкне от сам човек и да може да се качва в комби...
Та, ако някой реши да сподели директни впечатления от руските, на Denzel, или пък подобни, ще е супер.

п.с. Няма да се разсърдя и на препоръки за други машинки в този ценови клас, де. :)
theagent - специалист
Руските Дензел май също са китайски, ама с руски етикет. И аз ги гледах, но ми направи недобро впечатление това, че лостът за фиксиране на положението на барабана. Едно, че не е особено удобен и второ, че при проба на мострата направо се откачи, което би било не особено приятно, ако се случи по време на работа.

В крайна сметка взех откровено китайска, 180 л. на която този механизъм е изпълнен по-добре и като цяло изглеждаше малко по-солидна. Първите впечатления са като цяло положителни, с изключение на това, че в един момент моторът взе да спира след около 10-на минути въртене. Вероятно взе да сработва някаква защита, защото след някоя минута престой си тръгваше все едно нищо не е било. Приеха ми мотора за рекламация. Нещо май са сменяли, но предстои да се тества в реални условия след някой месец.

Иначе за разнасяне от сам човек и транспортиране в комби няма да има проблем, стига, разбира се, да е разглобена.
kubio - помощник
theagent написа:
Руските Дензел май също са китайски, ама с руски етикет. И аз ги гледах, но ми направи недобро впечатление това, че лостът за фиксиране на положението на барабана. Едно, че не е особено удобен и второ, че при проба на мострата направо се откачи, което би било не особено приятно, ако се случи по време на работа.

В крайна сметка взех откровено китайска, 180 л. на която този механизъм е изпълнен по-добре и като цяло изглеждаше малко по-солидна. Първите впечатления са като цяло положителни, с изключение на това, че в един момент моторът взе да спира след около 10-на минути въртене. Вероятно взе да сработва някаква защита, защото след някоя минута престой си тръгваше все едно нищо не е било. Приеха ми мотора за рекламация. Нещо май са сменяли, но предстои да се тества в реални условия след някой месец.

Иначе за разнасяне от сам човек и транспортиране в комби няма да има проблем, стига, разбира се, да е разглобена.
Благодаря!

Дензъл е по германски патент, но се произвеждат в Русия... видях и съответен сертификат на някакъв руски сайт... гледах и много руски клипчета с машината... изглежда не по-зле от всяка друга :) лостът, за който говориш е предназначен за опериране с крак, затова е ниско. Според руснаците в клипчетата, основен недостатък е конструкцията на лагера и не добрата центровка на барабана... ама, допускам, че ще може да го побългарим... :-D
ще отида да ги видя на място тия дни и ще преценя, руска или китайче...

п.с. скоро купих руска фуражомелка и съм много доволен, както от качеството, така и от цената... отново по-евтина от китайки и румънски такива...
theagent - специалист
kubio написа:
... лостът, за който говориш е предназначен за опериране с крак, затова е ниско. Според руснаците в клипчетата, основен недостатък е конструкцията на лагера и не добрата центровка на барабана... ама, допускам, че ще може да го побългарим ...
Тъй де. За това е. Ама на руската лостът беше сгънат на L, пък китайчето е с по-удобен цензура. И на руската, дето беше изложена в Практикер, като пробвах как работи фиксацията на барабана лостът се откачи ...
  • 1
  • 2

Тема "Реновация на Селска Къщурка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: