Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
shotik - майстор
Намерих материал за сглобяеми къщи, има указани какви документи трябва да има , за да се разреши строителство

http://www.bgnow.eu/news.php?cat=2&cp=0&newsid=104643
radius - майстор
plamen6703 написа:
Скоро време ще се усетиш, че без проектант и конструктор няма да можеш да минеш ...
Добре, че не се изявяваше като си планирах къщата. Със съветите си във форума, си силно неадекватен, имайки предвид насочеността му ( поне преди да стане "майстор нещо си"). Оня ухиления от новата платформа, да не си ти? :lol:
jekasus - майстор
plamen6703 написа:
проектант и конструктор
Тия, освен да нагъчкат колкото може бетон и железо, за друго не стават.
u2k написа:
Ето и с коригирани размери.
За две бани нямаш място, направи една тоалетна широка 100 см и по широка баня. Подобни бани с широчина 150см мога утре да ти снимам, че да разбереш, че недомислица на ония с чертежите...
Тези две стаи между баните - за какво?
Virtex - майстор
jekasus написа:
Подобни бани с широчина 150см мога утре да ти снимам, че да разбереш, че недомислица на ония с чертежите...
Би било полезно когато имаш време да качиш снимките, понеже смятам това за интересна тема :)
KingLin - майстор
u2k, пишеш че си оставил отстояния по 4 м. това по предписанията за района ли е? Защото ако са стандартните 3 м. можеш малко да си олабиш колана от към север и да си разшириш коридора а от там и всекидневната. В момента обитавам подобни килийки където коридора е близо метър и няма такава теснотия а това е място където се минава почти ежечасно (за да стигнем до банята) и няма да ти казвам как съм го намразил.
Друг съвет макар и от лаик като мен е да се сетиш че ще ти трябва комин (отоплението какво ще е?), тръбите за вода и канал ще са като паяжина в този вариант, стените гледам си ги смятал в размерите. 2 бани са хубаво нещо ама при тези размери и при бюджетно изпълнение по-добре си направи 1 хубава. За 3-ма е достатъчна. Килер ако няма гледай да имаш подходящо усвоено подпокривно пространство за целта.
u2k - помощник
KingLin написа:
u2k, пишеш че си оставил отстояния по 4 м. това по предписанията за района ли е?
Вилна зона и е 4 метра по закон.
KingLin написа:
В момента обитавам подобни килийки където коридора е близо метър и няма такава теснотия а това е място където се минава почти ежечасно (за да стигнем до банята) и няма да ти казвам как съм го намразил.
Направих промени и го увеличих коридора малко.
KingLin написа:
Друг съвет макар и от лаик като мен е да се сетиш че ще ти трябва комин (отоплението какво ще е?), тръбите за вода и канал ще са като паяжина в този вариант, стените гледам си ги смятал в размерите.
Мисля да се отоплявам с пелети, за целта съм направил помещение там ще е и комина.
KingLin написа:
2 бани са хубаво нещо ама при тези размери и при бюджетно изпълнение по-добре си направи 1 хубава. За 3-ма е достатъчна. Килер ако няма гледай да имаш подходящо усвоено подпокривно пространство за целта.
Жената иска две бани, варианта ми е да вдигам квадратурата.

Ето я и последната промяна по която работих вчера:
Изображение
Ако не се вижда добре ето и линк:
https://image.prntscr.com/image/dpg8MTf ... f48Dgw.png
m_markovski - специалист
u2k написа:
Ето я и последната промяна по която работих вчера:
Има прогрес относно функционалността, но пак се доближава до тази на малък апартамент, а това означава появата на пристройки и летни кухни след време. Може да помислиш в следната посока:
1. Намаляваш банята (4,76) за сметка на спалнята (10,38) до нея. Така получаваш две спални с прилични размери и трета за гости.
2. Намаляваш котелното за сметка на дневния кът и махаш вратата към дневната. Така няма да внасяш мръсотия и прахоляк от котелното. След като построиш къщата правиш един хубав навес отвън до котелното за пелети, лопати, косачки и др.

В крайна сметка без архитект няма да минеш и тогава не се знае дали отделеното днес време няма да го сметнеш за загубено.
u2k - помощник
m_markovski написа:
Има прогрес относно функционалността, но пак се доближава до тази на малък апартамент, а това означава появата на пристройки и летни кухни след време. Може да помислиш в следната посока:
1. Намаляваш банята (4,76) за сметка на спалнята (10,38) до нея. Така получаваш две спални с прилични размери и трета за гости.
2. Намаляваш котелното за сметка на дневния кът и махаш вратата към дневната. Така няма да внасяш мръсотия и прахоляк от котелното. След като построиш къщата правиш един хубав навес отвън до котелното за пелети, лопати, косачки и др.

В крайна сметка без архитект няма да минеш и тогава не се знае дали отделеното днес време няма да го сметнеш за загубено.
Благодаря!
1.Искам обаче в банята да бъде и пералнята.Нензам дали да разширя в посока към всекидневната.
2. Намалих го, за котелното дали няма да е малко, в момента съм вкарал правоъгълник с размерите на реален котел.

Със сигурност ще се обърна и към архитект, но искам и аз да имам реална представа какво искам.

Изображение
https://prnt.sc/hvxaj0
nelim - специалист
С какъв софтуер го чертаеш това?

Аз лично не бих си махнал вратата към котелното :)

Детската ми се вижда далеч от спалнята, няма обособена зона за спане, реално спалнята ви се пада преходна.
Моето 20 е да изнесеш всекидневната част в десния край (където е спалнята) - така ще може да си направиш и веранда към двора, а в лято да остане спалната зона с 2 отделни баня/тоалетни, хем като са близо ще ти е по-лесно с ВиК частта, че така си доста разхвърлян с 2-те тоалетни и кухнята :)
m_markovski - специалист
u2k написа:

1.Искам обаче в банята да бъде и пералнята.Нензам дали да разширя в посока към всекидневната.
2. Намалих го, за котелното дали няма да е малко, в момента съм вкарал правоъгълник с размерите на реален котел.

Със сигурност ще се обърна и към архитект, но искам и аз да имам реална представа какво искам.
https://prnt.sc/hvxaj0
За банята:
1. Вратата максимално вляво
2. Пералнята - като влезнеш веднага в дясно, до нея е мивката; пералнята може да мине под плота на мивката
3. тоалетната е на северната стена и до нея кабината, като не зидаш, а ползваш стъклена преграда

Относно котелното - понеже имаш денивелация, може да си помислиш за малко мазе под част от къщата - там отива котелното, като му правиш външно стълбище, а горе си освобождаваш жилищна площ. Местиш дневната на изток, за да имаш гледка към двора, а не към съседа си.

Тема "Компактна къща - проект, документи, строеж, реализация..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: