Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
u2k - помощник
Здравейте и за много години!
Наскоро се сдобих с имот близо до София, където имам желание да построя бъдещия дом на семейството ми.
Идеята ми е да имам малка градска къща, лесна за поддържка, лесна за строеж и по възможност бюджетна.
Прилагам скица на имота:
Изображение
Има и деневилация посока изток, по-късно ще пусна снимка.

Първата стъпка,която предприех преди няколко месеца е да изчистя мястото, което е било на произвола 30 години и беше обрасло с храсти и диви дръвчета. Изкарах 12 камиона боклук. В момента на самото място има само два ореха в двата края на имота /изток и запад/.
В имота има паянтова постройка 3х3, която е от тухли, не съм решил все още, но бих я махнал.

Ето и какво сътворих: Изображение
Имота се намира във вилна зона и съм оставил отстояние по 4 метра отстрани и 5 метра от към лицето.

Всички коментари ще са ми от полза.
Благодаря!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
:-D Не можеш да влизаш в тоалетна директно ни от трапезария, ни от хол... Представи си само...
shotik - майстор
От мен забележка е да си оправиш числата на размерите , на някои си има точка и са реални , други нямат и не са реални - 35Х25 , ако са метри не става , има и други .
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
shotik написа:
От мен забележка е да си оправиш числата на размерите , на някои си има точка и са реални , други нямат и не са реални - 35Х25 , ако са метри не става , има и други .
Да, ако виждам реални размери, мога да помогна с разпределението. За колко човека е къщата? Спалня за гости? Работен кабинет? Гараж? Работилница? Каква е денивелацията?
u2k - помощник
Изображение
Ето и с коригирани размери.

Относно забележката на n_a, има резон в нея и направих корекция.
За момента сме аз, жената и бебе. Искам да има още една стая в случай,че остане за преспиване някой роднина.
Отделен работен кабинет не мисля и работилница не съм планирал, за гараж също мисля да има само навес.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Спалня е добре да гледа на изток, за по-леко събуждане. Хол и изобщо най-ползвана стая на юг или запад - по-дълго време е осветена, вечер е приятно да виждаш залеза... Спалня не е добре да е гледана от голям балкон/тераса обща с всекидневната.... ако детето ще прекарва личното си време в детската стая, а не в общите части, то трябва да е голяма и светла....
radius - майстор
Това в едноетажен вариант ще е като вагон-ресторант - тясно и дълго.
Спалня на 2,8 го няма и в "новото" строителство.
Препоръчвам ти двуетажна къща със всичките и минуси ( но и плюсове).
u2k - помощник
n_a написа:
Спалня е добре да гледа на изток, за по-леко събуждане. Хол и изобщо най-ползвана стая на юг или запад - по-дълго време е осветена, вечер е приятно да виждаш залеза... Спалня не е добре да е гледана от голям балкон/тераса обща с всекидневната.... ако детето ще прекарва личното си време в детската стая, а не в общите части, то трябва да е голяма и светла....
Да,само да спомена,че на изток имам гледка и бих желал да я виждам от всекидневната. Относно детската стая - мисля вариант. И за терасата сте прав.
u2k - помощник
radius написа:
Това в едноетажен вариант ще е като вагон-ресторант - тясно и дълго.
Спалня на 2,8 го няма и в "новото" строителство.
Препоръчвам ти двуетажна къща със всичките и минуси ( но и плюсове).
Искам да се поместя в 90 или максимум 100 квадрата. Незнам дали си заслужава да губя пространство със стълбище. Варианта да не изглежда на вагон е да я направя на нива посока деневилацията.
plamen6703 - майстор
Скоро време ще се усетиш, че без проектант и конструктор няма да можеш да минеш и в пряк контакт с тях, ще можеш да обсъдиш всичко, което те вълнува и да ти предложат различни варианти :wink:
Успех! :partyman:

Тема "Компактна къща - проект, документи, строеж, реализация..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: