Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здр.имам следният проблем забелязвам доста пукнатини по плочата които се виждат и по тавана отдолу "хубавото"от всичко е че ми предстои да правя замаска но бих се радвал за съвет да предотвратя проблема който е очеваден мерси предварително
Virtex - майстор
Има значение какви са пукнатините. Качи някоя снимка, някои които разбира може да те насочи по-добре.

Ако помня правилно, това което са ми казвали е да се "бяга" от плоча с пукнатини по диагонала.
torbalan - Дървен философ
На мен нищо не са ми казвали, ама ако пукнатините се виждат и отгоре и отдолу, бих бил силно притеснен...
preslav - майстор
torbalan написа:
На мен нищо не са ми казвали, ама ако пукнатините се виждат и отгоре и отдолу, бих бил силно притеснен...
Това, че се вижда пукнатина не означава непременно, че тя "свети".
Ако говорим за нова плоча, много често има плочи с пукнатини поради ред причини, но в зависимост от пукнатините не всички плочи са негодни. Предполагам в случая плочата е лята ръчно, бетонът е направен "по-редичък", че да се разнася по-лесно, лято е в горещо време, не е поливана плочата след стягането на бетона - в общия случай едно от тези неща или всички взети заедно са причината, но ако не е пестено от армировката в близките 50 години няма да има проблем, а за след това да му мислят наследниците.
torbalan - Дървен философ
preslav написа:
...
Това, че се вижда пукнатина не означава непременно, че тя "свети".
....
Така де, аз това разбрах, като каза че се вижда и отгоре и отдолу.
kozl - майстор
Ганйо написа:
Здр.имам следният проблем забелязвам доста пукнатини по плочата които се виждат и по тавана отдолу "хубавото"от всичко е че ми предстои да правя замаска но бих се радвал за съвет да предотвратя проблема който е очеваден мерси предварително
Е какъв ти е проблема :? Пукнатините ли са проблем за конструкцията или това, че не се сещаш как да ги скриеш да се не видат?
Руди - майстор
Да кажеш, че плоча се е напукала е все едно за се обадиш на
доктора и да кажеш, че имаш температура. Причината може да е
настинка, ангина, зъбобол, цирей, пневмония и какво ли още не.
* * *
Ако наистина искаш смислен съвет, разкажи подробности:
Нова ли е плочата или стара; нова ли е къщата или сменяш
гредореда с плоча върху старите зидове; имаш ли проект или
армировката майсторът я измисли; бетонът купен ли е (марка, клас?),
или бъркан на място; колко е дебела плочата и колко е голямо
полето (стаята) между опорите; лятото или зимата е изливан бетонът;
колко по-късно се появиха пукнатините; качвал ли си нещо тежко,
палети с тухли например...?
За формата, големината и разположението е добре да качиш снимки.

Тема "Напукана плоча" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: