Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Keresteliev написа:
Panne написа:
Здравейте, получих оферта за груб строеж на двуетажна къща. Бихте ли ме консултирали за цената на кофража дали е ок. За кофраж на колони и греди е предложена цена 27 лв. без ДДС и за плоча 25,50 лв. без ДДС.
Това е оферта за 100 лукса или 17 ампера?

Съжалявам, във въпроса е пропуснато, че това е единична цена, т.е. става дума за лева на квадратен метър. Е, как Ви се струва - добре или висока е цената. Става дума за около 450 квадрата кофраж.
mailou - помощник
BLUEPUPIL-2 написа:
Grezinski написа:
За фундамента сложи по-висок клас бетон; B25, ако не ти е заложен такъв. Разликата в цената е минимална.
Също така, сложи добавка за водоплътност/водоотблъскване или както там се нарича, и не се занимавай с мембрани, които първо не знаеш колко добре са залепили/презастъпили/монтирали/прокъсали и т.н.... Слагаш си добавката и колкото и немърливи да са майсторите(а те са!), няма какво да объркат.
В туби е и се излива още в бъркачката.
Химията ти е необходима само във фундамента. Сика има навсякъде; Пенетрон - на Черни Връх, във Ваджо.
ТЕКОМ-добавки за бетон!
mailou написа:
първата плоча е задигната 30-35 см. от нивото на кота "терен"
За да няма влага, освен водоплътните добавки се придържай към класическото повдигане над терена от 70-80см, което в повечето случаи, исторически погледнато се оказа, че работи сравнително добре, по отношение на влагата. Изкопай цял изкоп, а не траншеи с 1м по-широк от всички страни. Изкопната пръст се изхвърля. За да се съкратят разходите при едноетажна къща, вкопаване от 80см. е напълно достатъчно, ако почвата на тази дълбочина е със съмнителна носимоспособност, накарай твоя конструктур да прояви творчество и вместо да прави по-дълбоки основи да разшири основната фуга на фундамента- там където стъпва на почвата до ширина удовлетворяваща почвените условия, но да запази вкопаването в терена на не повече от 80см. Обратният насип е с подходящи фракции чакъл. Ако тези условия се изпълнят- забравяш за късащата нервите хидроизолация!
Благодаря за съвета!
По стечение на обстоятелствата, конструктора го е направил точно по описания по-горе начин. Дълбочината на ивичният фунадамент е 80 см. и 10 см. под него изравнителен слой. Широчината на основната фуга по целия периметър на външният контур е 60 см., а под вътрешните стени в зависимост от това къде лягат колоните достига 75 см. Предвиден е и цокъл от 40 см. по периметъра на къщата който възнамерявам да изпълня с водоплътна добавка към бетона. Класически обратен насип с чакъл и хидроизолация под настилката на кота 0.00.
radius - майстор
Само със забележката, че класическия обратен насип е с наличните боклуци на обекта, което не е добър вариант. После сляга и се пука армираната настилка. Аз затова пледирам, да се проектират плочи там, но май не е популярно.
Здравейте на всички в групата..Въпросите не са ми много за тук,но не намерих по подходяща тема-извинете..Така-харесахме една стара къща,ще кача снимки..въпросът ми е заслужава ли си да налеем плоча,защото няма и да вдигнем още един етаж??Вие как мислите??И дали ще е възможно..? :?
gnt69 - майстор
Elena123 написа:
Здравейте на всички в групата..Въпросите не са ми много за тук,но не намерих по подходяща тема-извинете..Така-харесахме една стара къща,ще кача снимки..въпросът ми е заслужава ли си да налеем плоча,защото няма и да вдигнем още един етаж??Вие как мислите??И дали ще е възможно..? :?
Всичко е възможно. Въпрос на финанси и здрав разум дали си струва.
nikolov333 - майстор
..и най-добре е да говорите с конструктор. Той трябва да прецени и да предложи вариантите, които са възможни..
a_stoev - майстор
gnt69 написа:
Elena123 написа:
Здравейте на всички в групата..Въпросите не са ми много за тук,но не намерих по подходяща тема-извинете..Така-харесахме една стара къща,ще кача снимки..въпросът ми е заслужава ли си да налеем плоча,защото няма и да вдигнем още един етаж??Вие как мислите??И дали ще е възможно..? :?
Всичко е възможно. Въпрос на финанси и здрав разум дали си струва.
Колегата подсказва че подобна операция като се направи както трябва, да се добавят и колони към плочата, излиза по скъпо от да я събориш на земята и построиш наново.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Elena123 написа:
Здравейте на всички в групата..Въпросите не са ми много за тук,но не намерих по подходяща тема-извинете..Така-харесахме една стара къща,ще кача снимки..въпросът ми е заслужава ли си да налеем плоча,защото няма и да вдигнем още един етаж??Вие как мислите??И дали ще е възможно..? :?
Разбира се, че е възможно, ама по-хубаво ще бъде да се разширите хоризонтално(ако позволява парцела) отново на един етаж, отколкото да си правите собствен Манхатън. Кажете на продавача, че ще събаряте къщата и това ще струва не малко пари, да отбие от цената. Или иначе казано- цена само за парцела, минус разходите за събаряне и извозване до депо. Чувам, че за стари къщи(особено за такива без проекти и/или със съмнителни бетони и армировки) този начин на пазарене набирал скорост, и скоро щял да стане доминиращ на пазара.
D103314 - специалист
Колега, докъде стигна с проекта и строителството? Не си писал отдавна... :?

Тема "Проект на едноетажна къща и груб стоеж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: