Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
шоп - майстор
Ми сигурно от троянско:-)

@fastvik, ако си от Сф си търси материали от Сф. Транспорта е скъп.
zaksofon - специалист
пон мар 04, 2019 4:47 pmfastvik написа:
съб мар 24, 2018 9:00 amzaksofon написа:
Преди точно една година и аз бях в сектор ограда, като и на мен ми се искаше цена/качество. Ето го моя вариант за 25 метра ограда:
-220 броя бетонени оградни блокчета=308 лв
-кубик и нещо кофражни дъски(мокри) =240 лв
-баластра, цемент, лепило(за основата и зидарията) =200 лв
-железни колове/тръби (14) броя... не помня цената, но едва ли да е била повече от 10 лв за брой. = 140 лв
-20 литра изгоряло масло - без пари
-една кутия боя - Пртоекта
-работа - направи си сам.
Чудна ограда стана за няма 1000 лв. Дълга е 25 и е висока 2 метра. При интерес, ще ви покажа и снимки.
zaksofon откъде закупи материалите за тази ограда на двор? По специално за оградните блокчета и дъските питам
Божеее, извинявай, чак сега видях, че си писал! Нещо с известията за мобилен телефон, форума куца. Просто не ги виждам. А от както съм с умно ало, не влизам често през компа. И на въпроса, материалите са все от местни производители. Бетонените блокчета са с размери - д40/в20/ш15 см. Мисля, че бяха нещо от рода на 1,40 лв за брой, колконките и те толкова. Правят се в Троян. Дъските са кофражни, също тук са избичени. И така... Ако имате още въпроси - питайте!
Whiskey - специалист
Ще използвам темата да задам такъв въпрос: Предстои ми реконструкция на ограда в едно балканско село. Плътна част около 70 см - суха каменна зидария, която ще се пренареди и може да не остане съвсем суха, вътре дървени колове 15х15, между тях вертикални дъски 200 мм (25 мм дебели) на две хоризонтални греди 10х10. Въпросът ми е от какъв дървен материал да се направи това, при положение, че няма шапка и е открито за дъжд и сняг. Оградата е сигурно на 100 години, едвам се държи вече, но е била от дъб. Има ли смисъл да се напъвам за дъб? Мога ли да мина с по-евтин материал, като ще се опитам да го импрегнирам в автоклав и каквото завършващо покритие е нужно ще го направя. Какъв да бъде той? За бук чета че се измятал много. Много хора препоръчват бял бор... дайте идеи.
naskoooo4 - помощник
чет мар 22, 2018 11:29 amdampi0 написа:
Привет, да Ви помоля да ме посъветвате с каква ограда да оградя двор на къща? Принципно търся оптималният вариант най-ниска цена/качество и затова съм се спрял на избор между дървена ограда и метални пана.

Благодаря предварително за отговорите.
Позволих се

Тема "Каква ограда да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: