Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
dampi0 - напреднал
Привет, да Ви помоля да ме посъветвате с каква ограда да оградя двор на къща? Принципно търся оптималният вариант най-ниска цена/качество и затова съм се спрял на избор между дървена ограда и метални пана.

Благодаря предварително за отговорите.
Andri01 - майстор
Метални пана! Цената е може би малко по голяма/ ако имаш на разположение дървен материал ,обаче/ ,но подръжка после-никаква!! дървената иска боядисване/лакиране...!
optimeon - специалист
Някой има ли други предложения
kartechar - специалист
Като собственик на ограда, състояща се от 758 стоборки (от къде ли им знам броя :-D ), се присъединявам към мнението на колегата!
BLUEPUPIL-2 - специалист
Andri01 написа:
Метални пана! Цената е може би малко по голяма/ ако имаш на разположение дървен материал ,обаче/ ,но подръжка после-никаква!! дървената иска боядисване/лакиране...!
За да стане стоманената ограда тип "поддръжка никаква" първоначалната инвестиция в скъпи мазила е доста сериозна!
Руди - майстор
Има една шегичка сред по-мургавите строители:
"Най-евтиният материал е краденият."
Така че, ако отнякъде можеш да си "набереш" някакви
материали без да плащаш - това е оптимално!

Иначе най-евтиният вариант да оградиш
двор е с колове (бетонни, дървени или метални) и мрежа.
Ако трябва да се ограничат любопитните погледи,
се добавя някаква растителност (жив плет) отвътре.
А може и изкуствено като това.
Andri01 - майстор
Има готови пана - 2,5м ширина и колове поцинковани ,а и прахово боядисани. Различни височини.
nikolson - майстор
За мене най-евтин вариант е посоченият от Руди - бетонни колове втора ръка и плетена оградна мрежа. Ако се търси плътност, мрежата може да се замени с поцинкована гофрирана ламарина - тип LT (поправено след забележката на шоп) коловете с тръби.
Разбира се, не е естетично. Дървените пана от снимката са мижи да те лажем
Прикачен файл:
ограда.PNG
Последна промяна от nikolson на пет мар 23, 2018 12:04 pm, променено общо 1 път.
шоп - майстор
nikolson написа:
Ако се търси плътност, мрежата може да се замени с поцинкована рифелова ламарина, коловете с тръби.
Такава ламарина не съм виждал!
Може би визирате поцинкована трапецовидна - гофрирана ламарина - тип LT?

Автора на темата зададе въпроса и зачезна. Ако даде допълнителна информация ще получи и адекватни отговори:)
VLADO66 - майстор
Стига бе, това да не е строителен обект :-D По повод Покритията за метал, боята Протекта 2 ръце, нанесена върху ръждясала/презимувала нова ограда/ държи вече 13 години без петна от ръжда.

Тема "Каква ограда да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: