Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте спрял съм се на две под покривни фолиота.
Едното е на Фирма Klober- venttex , другото е на фирма Tondach - fol S. Кое по добрия избор на фолио ?
Покрива е 90 кв.м и покрива е много скатен 4-5 била.
Покрива ще е с керемиди на тондах
Tsilkov - майстор
Гледай ги по g/m2. На Тондах и Брамак най-дебелите бяха към 180 g/m2. Също гледай да е пародифузно Sd<0,5 m
Tsilkov написа:
Гледай ги по g/m2. На Тондах и Брамак най-дебелите бяха към 180 g/m2. Също гледай да е пародифузно Sd<0,5 m
нямам достатъчно средства за по скъпите

в момента съм се спрял на двата вида кои от двата вида е по доброто на които съм се спрял ?

Tondach® FOL S е с водоплътност от най-висок клас, запазва характеристиките си и след стареене, има висока площна маса – 145 g/m2. Термичната устойчивост на фолиото е в широк температурен диапазон: от -40˚С до +100˚С, притежава висока UV защита, гарантираща дълготрайността на фолиото. Активният среден слой на фолиото е микропорьозна мембрана, която осигурява отвеждане на водните пари чрез конвекция. За целта е необходимо да се осигури вентилационно пространство (с контра-летви и вентилационни компоненти, като билни летви, вентилационни керемиди и/или вентилационни отвори), в което да се осъществи движението на въздуха, който да увлече водните пари и да подпомогне извличането им през мембраната. Много е важно вентилирането да се оразмери правилно (благодарение на таблици и указания, дадени в техническите брошури на Tondach®), тъй като прекалената въздушна циркулация води до ненужна загуба на топлина и влошаване на комфорта в резултат на циркулацията на повече от необходимото на студен въздух.


Venttex® е трислойно, паропропускливо подпокривно фолио, площна маса – 150 g/m2.подходящо за всички скатни покриви, за вентилирана покривни констукции, като пародренаж и за плътна дъсчена обшивка. Позволява контролирано преминаване на водните пари, като предотвратява появата на влага и конденз в подпокривното пространство.
VLADO66 - майстор
За ремонта на покрива ми ползвах това фолио https://bauhaus.bg/pokrivna-membrana-tytan-145 По евтино е от аналозите и по нищо не им отстъпва.
VLADO66 написа:
За ремонта на покрива ми ползвах това фолио https://bauhaus.bg/pokrivna-membrana-tytan-145 По евтино е от аналозите и по нищо не им отстъпва.
Спрял съм се на двата вида и питам кои й от двата вида е по добър ? С титан съм имал проблеми.
BLUEPUPIL-2 - специалист
radichev написа:
Здравейте спрял съм се на две под покривни фолиота.
Едното е на Фирма Klober- venttex , другото е на фирма Tondach - fol S. Кое по добрия избор на фолио ?
Покрива е 90 кв.м и покрива е много скатен 4-5 била.
Покрива ще е с керемиди на тондах
На сайта им няма такова фолио http://www.kloeber.eu.com/products.php? ... rtightness
preslav - майстор
Ти вече си избрал керемидите на Тондах, взимай и фолиото им - обикновено нещата вървят като система, а не като сбирщайн от разни производители. То и фолиото на Тондах надали е тяхно производство, просто са си го поръчали при някой, който пък не прави керемиди.
hidrazin - майстор
radichev написа:
Покрива ще е с керемиди на тондах
Нито Тондахм нито Брамак произвеждат керемиди.
Те произвеждат керемидоподобни циментови таш...аци ... :lol:
Ай там си сбъркал, поне вземи свястно фолио. Примерно Permo®Forte на Klober.
Ако нямаш достатъчно средства, си намери използвана шкурка от големите шлайф машини.
Миналата година извадих такава от моя покрив. под керемидите.
Със сигурност е на над 40 години. Няма пропускане на вода, няма конденз, почти вечна ...
Едва ли някоя мембрана ще и се опре...
:partyman:

Тема "Избор на подпокривно фолио" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: