• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
speka_rs - майстор
Ще си позволя да пиша:
1. Тръба 16 ( предполагам, че със алуминиева вложка), може да захранва по малки радиатори до 3 кВ. Ако си предвидил по големи ще ти трябва и по голяма тръба 20 мм или направо стъкло напълнен полипропилен.
2. Подово след радиатор е някакав вариант, ама със термопомпата може и да не и хареса, така че не спестявай в момента и си отдели системите радиатори и подово. Ако си със котел няма грижи, ама за термопомпа може и да береш грижи.
3. Помпата 25-6, заради метража на тръбата, може и 25-4 на макс да стига, ама по добре да не се рискува. Ти лесно можеш да я намалиш, ама ако на последната степен не ти стига тогава ще ти трябва по голямата, така че по по добре по голямата от начало.
burd - специалист
Ахам. Значи има надежда. В други ден с още един човек ще говоря. Тя и 80ка да е не е яд. Така и така за бойлера ще е отделна и ще допълва. Идеята е като мина на усложнено от към електроника отопление да се изплати.
Иначе щранга е на цол и половина и ф16 лъчево. Всеки радиатор по отделно. И те са такива-до 3киловата. Голямата стая все пак е 17кв.м. и отделно и подовото та тамън. Ти отива запад и излиза от сметките за радиаторите. Те пък ще са 90 вата на кубик. Няма да мръдна я.
Днес поработих с перфоратори, но снимки утре
speka_rs - майстор
Колега, ако ще слагаш по големи тръби нека да са 1 и 1/4 и си сложи помпа 32/6 тогава.
burd - специалист
Ще е котел. Целта е да не ми е студено под краката. Иначе тия 2 дни правих дупка. Тази с много армировка беше отдолу нагоре по ред причини и е канализацията.утре, че от телефона не става.накрадко с перфоратор Райдер в бетона 25/20- горката машинка.
burd - специалист
Така,
Повече от телефона няма да пиша.
Поработихме здраво.
Правиме мивка под стълбите, къртя да зидам комин, че иначе няма шанс.
Почти я сложихме, че слагаме една с цена по БДС 58лв, квадратна.
Тавана е затворен, да не влизат гълъби .

Говорих с един пич за отоплението- трябва ми вентил на Херц , от 30 до 70гр.
Помпа 32/6 да има. За камина- македонска ми препоръча и турски радиатори.
Солара ще е на тръба 3/4 с цена 9лв на метър линеен.
Ударих греда с тръбата на подовото. Или вложка на 1.7 със шлауха или на Рехау.
Ударете едно рамо каква да е.
Вложката идва на цената на рехау, но пък тяхната е с живот 100г ... Ебаси дилемата.
burd - специалист
Малко развитие.
За солара е купена тръбата.
3/4, че голям чувал събира и малко с изолация на К флекс.
Почнахме водопровода. На първия етаж на банята е готов, на втория се подават.
Накратко- Ф20 отклонения, Ф25 основни и рециркулация.
Малко снимки.
Прикачен файл:
баня ет 1.jpg
баня ет 1.jpg (55.62 KиБ) Видяна 1918 пъти
Прикачен файл:
баня ет 2 начало.jpg
баня ет 2 начало.jpg (41.15 KиБ) Видяна 1918 пъти
Прикачен файл:
солар.jpg
солар.jpg (80.86 KиБ) Видяна 1918 пъти
Прикачен файл:
вода мазе.jpg
вода мазе.jpg (49.71 KиБ) Видяна 1918 пъти
И последната снимка е майтапа.
Чугина тегне здраво и му сложихме 6 тухли и си имам мивка в къщата. Защо тази- да не ми пука докато ремонтирам. Канелката получи обръщане на гумичката и почистване- ще изкара още 1г.
Като вземеме електрожена ще се направи, но сега си е в духа на форума. Държи 2 бара водата под товар, за сега е добре.
Прикачен файл:
мивка.jpg
мивка.jpg (55.85 KиБ) Видяна 1918 пъти
И хладилник имам вече, пълен с бира естествено. Беше ми първата ми покупка с първата ми легална заплата. 130л Мидеа- сбира 24 кенчета, идеален е.
burd - специалист
Така,
Ръководен от таблицата на турските радиатори, тип 22 изкопах каналите за тръбите. Ще е с ф20 полипропилен. Водех се от максимата 90 вата на кубик и закръгляне нагоре. За 17 квадрата сложих 200 на 60 при все,че ще има и подово. За 10 близо сложих 1.2 на 60. И 10 см за термо главата. Снимки-като го снимам. Имам вече водопровод,канализация и метална стойка за мивката. Следваща мисия-лепене на фибран и зидане на комин,като ми докарат розетките де. После замазка и гипсокартона на тавана. След това шпакловка . До 2-3 месеца е за боя,настилки и врати. Камина- догодина,че кеша е дефицит
:supz:
burd - специалист
Уха,
2 месеца може да се каже, че поработвам, че имах малко в повечко ядове, но ремонта не спира.
2рия етаж е вече на замазка, поне стайте де, но снимка в събота, ако не забравя. Останалово следващите 2 седмици, барабар с 1вия.
Малко снимки, после ще поразкажа :
Прикачен файл:
парното отблизо.jpg
парното отблизо.jpg (13.78 KиБ) Видяна 1715 пъти
Прикачен файл:
подово.jpg
подово.jpg (30.73 KиБ) Видяна 1715 пъти
Прикачен файл:
комин.jpg
комин.jpg (21.11 KиБ) Видяна 1715 пъти
Накратко ,
Снимка на колектора на партното, от полипропилен. Ф32 вертикала. Това е на 2рия етаж. На първия е два кръга повече.
Направен от тройници 32-20-32 и кранове на ф20 . На там са си тръби ф20 стъклофибър. 65м на втория етаж и към 100 на първия.
Вертикалите са две, както виждате. Втората е за подовото. Разводката ще е в мазето с трипътен или четирипътен вентил и отделна помпа. Не знам какво ще е , има доста време до тогава.

на снимката е подовото на голямата спалня. 3 кръга на етажа, 146м отидоха. 30 квадрата е някъде. Отгоре втора мрежа, замазка с добавка. Самата замазка тия дни ще я щракна.

И комин си направих с коминни тела, отдолу основа от шамотени тухли. Почти го завърших, 3 блокчета отстанаха на 1вия етаж. Розетка няма да слагам, та предпоследното ще се наложи да го прорежа, за да оправя фугите. Зида се с термоустойчив теракол. С такъв и се шпаклова. Мастора каза да го замонолитя за плочата, та утре и това ще стане. Лепя на първия етаж фибран. Повече пяна за ТИ няма си взимам- уж по- бързо, а ми здра нервите докато стане като хората и разход- троен.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ще береш ядове с комина. С коминни тела става само за аспирация. Пропуска пушеци, кондензи, задости. Комин се зида с тухли, печена керамика.
Казвам, ти си провери
lektora - специалист
чет сеп 06, 2018 10:26 pmn_a написа:
Ще береш ядове с комина. С коминни тела става само за аспирация. Пропуска пушеци, кондензи, задости. Комин се зида с тухли, печена керамика.
Казвам, ти си провери
+ 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Вила - къща за постоянно живеене. Нова покупка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: