• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон сеп 10, 2018 9:22 amburd написа:
П.п. моля модовете да ми махнат титлата от ника. Чист лаик съм си. ... Един комин и 60кв фибран не ме правят про.😂
Споко, 50 мнения тук, те правят спец :-) :lol: Ха ха ха
Впрочем, мод наистина може да пипне. Аз помолих, вместо обидното "майстор" да ме пишат плашещото "МАЙСТОРИЩЕ' И им взех страха ха-ха-ха
burd - специалист
Привет,
От вчера имам и замазка.
Бъркачката успя да счупи един болт- ремонтирахме я и се оправи.
Кофтито е, че имам разлики от по 2см в готовите нива, но ще се слагат под вратите лайсни.
На първия етаж подовото стана на два кръга- един за хола от 80метра и един за кухнята, банята и коридорчето.
Сложих СОТ да спя спокойно, в събота ще шпакловам с теракол замазките и почвам с отворите на вратите, които да са на 2.1м, че аз съм 2 метра и не искам да се навеждам. Направихме и дъната на шахтите, остана да ги довършим.
Беше тежък ден и днес го пиша дъждовен с болка в кръстта като бонус.
Направя ли вратите , почвам таваните, прекарвам всички инсталаций и почвам да мажа и да шпакловам. До където стигна тази година- до там. :supz:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон сеп 24, 2018 1:31 pmburd написа:
... До където стигна тази година- до там. :supz:
Браво и лека и спорна работа! :supz:
naster - майстор
Има ли някакво развитие по къщата? Темата е интересна.
burd - специалист
Има,
Радвам се, че темата е интересна . Ако някой има питане за нещо да казва- гледам или да си ги правя сам или да съм главно действащо лице.
Установих, че или трябва да си луд или да си богат да правиш подобно нещо, а пари нямам :D
Ta напредвам по малко.
Един таван конструиран. Не е перфе прав, но като за сефте толкова.
Това е малката спалня.
Прикачен файл:
таван малка стая.jpg
таван малка стая.jpg (19.89 KиБ) Видяна 1852 пъти
Дадох ниво на голямата спалня и ще се опитам този уикенд да го довърша, но първо трябва да оправя на вратата отвора.
Малко е кривичък тавана, ама ще се справя.
Прикачен файл:
ниво голяма стая.jpg
ниво голяма стая.jpg (10.63 KиБ) Видяна 1852 пъти
Иначе казано- 12 см на прозореца, само да дойде брат ми да каже как да го ковнеме това от към прозореца.
Днес с помоща на замаскаджията вече си имам шахти- ревизионна и водомерна. Остана капаци да се направят.
Прикачен файл:
ревизионна шахта.jpg
ревизионна шахта.jpg (39.58 KиБ) Видяна 1852 пъти
Прикачен файл:
водомерна шахта 2.jpg
водомерна шахта 2.jpg (49.52 KиБ) Видяна 1852 пъти
Прикачен файл:
водомерна шахта.jpg
водомерна шахта.jpg (43.03 KиБ) Видяна 1852 пъти
Другия уикенд- дупчене на отвора за вратата в бетона- 25см е , ще е весело. Довършване на таванчето и залагане на кабелите, че да мога после да сглобя тавана с вата, да обърна прозорците отвън и да напълня каналите с гипсова мазилка, като набутам конзолите преди това.

После същото, ама на първия етаж, а там има и да се маже и може и за пролетта да остане, че искам преди зимата да насадя и 3-4 дръвчета, а имам към 6 уикенда, преди да застудее... Няма време иначе казано.
naster - майстор
Малко глупав въпрос - от плочите ли идва голямата разлика в нивата или от мазилките?
burd - специалист
Е от мазилка на 4метра да даде 10см и аз да го мажа сигурно ще е по-добре малко...

Плочите са, но е поправимо. Пак има после , но само с нивелир ще се вижда, което е приемливо за мен. А и тамън ще се науча и ми е кеф да си го правя за мен. Още повече,че и майсторите кривят чат чат.

Кеф ми е като знам,че аз си го правя. :supz:
nikolov333 - майстор
Прави си нивата на пода и тавана по водната нивелациа, че и нивелира лъже при дължина..
naster - майстор
пон окт 08, 2018 3:18 pmburd написа:
Е от мазилка на 4метра да даде 10см и аз да го мажа сигурно ще е по-добре малко...

Плочите са, но е поправимо. Пак има после , но само с нивелир ще се вижда, което е приемливо за мен. А и тамън ще се науча и ми е кеф да си го правя за мен. Още повече,че и майсторите кривят чат чат.

Кеф ми е като знам,че аз си го правя. :supz:
Адмирации за ентусиазма и усилията. Обречен сте на успех!
шоп - майстор
пон окт 08, 2018 3:18 pmburd написа:

Кеф ми е като знам,че аз си го правя. :supz:
И от мен адмирации :idea:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9

Тема "Вила - къща за постоянно живеене. Нова покупка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: