• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
burd - специалист
Консултирах се с няколко човека. Има едни рохки и трошливи. Тия са си вибриране бетон и теракот е топло устойчив. Така и така е само за 2.3 през етажа. Това е в мазето,котела ще е на пелети. Ще го шпакловам и общия с ГК и направи ли проблем ще го мисля. Нямаше как с 1ки, защото нагоре се включва в текущия и последния ред е мисия невъзможна при плочата. Дори и сега ще трябва да режа последното блокче да му оправям фугите и после да го лепя....
VLADO66 - майстор
Щом котела е на пелети, не го мисли- там горенето е контролирано, не прави катрани по комина, а само ситна пепел.Телата трябва да се шпакловат с теракол и мрежа за всеки случай
burd - специалист
пет сеп 07, 2018 3:20 pmVLADO66 написа:
Щом котела е на пелети, не го мисли- там горенето е контролирано, не прави катрани по комина, а само ситна пепел.Телата трябва да се шпакловат с теракол и мрежа за всеки случай
Така и ще направя. Мога и една обшивка с единични да му направя, но смятам,че две ръце огнеупорни теракол е далеч по удачно от варта
VLADO66 - майстор
Огнеупорния теракол не е подходяш за шпакловка, а по-скоро за зидане, тегав е за работа и се пука.
burd - специалист
Сега е само по фугите и в мазето едната страна е шпаклована. Утре ще го видя и,ако е спукало ще му сложа от флекс-а. За втората ръка.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Бетонът просмуква, не, че ще се срути. Но щом ще му правиш картонена обшивка, това няма да е проблем за теб :-). Добре ти върви къщето
naster - майстор
Моят комин за камината на дърва също е иззидан с бетонови елементи. Няма да се използва като основен източник на топлина, но мисля да вкарам метална тръба кюнец, с цел да избегна нежелани ефекти. Ще свърши ли работа?
burd - специалист
Така,
Сагата с комина мисля, че приключи.
Вчера го довърших . Прилагам снимка. Предпоследното блокче го резнах на клин, за да оправя фугите и на последното, което дойде на 10см.
Днес го замонолитих с малко бетон- по лопата от чакъл и пясък и малко цимент на око.
Вчера го шпакловах през цяло с теракола. Вечерта се сетих, че има хора, които се оплакват от петна. И днес го минах на една ръка с безир. Съхнел по- бавно, но има 10тина дена за това. После ще му лепя каменна вата и ще му правя обшивка така или иначе. И да е мазно заради безира ще я фиксирам с монтажно лепило- има поне 2 седмици до тогава. Утре лепя фибрана, в събота редим мрежата и тръбата и следващата седмица,само си намеря още 1-2 помощника за майстора и с палим бъркачката.
Малко снимки :
Прикачен файл:
Комин_99.jpg
Комин_99.jpg (52.54 KиБ) Видяна 1708 пъти
Прикачен файл:
Комин замонолитване.jpg
Прикачен файл:
Комин финиш.jpg
Комин финиш.jpg (116.36 KиБ) Видяна 1708 пъти
Имам въпрос- на следващия етаж комина става двоен. Трябваше и там да го бутна и направя единичен, но свърши тая. Затапен е от към стаята, но ще ме ебава по- натам, като ми охлажда основния. Има ли с какво да го напълня ? Мислех си с пяна или вар да му сипвам, но се чудя как да е . Не мога и с диамантината да го отворя- неминуемо ще наруша структурата на другия.
Ще имам ли проблем или само си въобразявам ? Зидани са заедно, част са от стените и е с тухли единички на 12.5см дебелина.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон сеп 10, 2018 12:45 amburd написа:
...
Ще имам ли проблем или само си въобразявам ? Зидани са заедно, част са от стените и е с тухли единички на 12.5см дебелина.
Нямаш проблем. Остави го, не си хвъляй боклуците в него, че не се знае, може да потрябва :-)
Ако искаш, затвори го горе с капак
Впрочем, отворен комин, лятоска много добре охлажда
burd - специалист
Ясно, разбрах. То проблема ми е зимъзка, не лятоска, но няма да го барам.

П.п. моля модовете да ми махнат титлата от ника. Чист лаик съм си. Уча се на вилата, имам доста приятели със съвети да ми помагат и ме е страх да лепим тръба,та карам брат ми. Един комин и 60кв фибран не ме правят про.😂
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Вила - къща за постоянно живеене. Нова покупка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: