• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
burd - специалист
Чак пък адмираций- става, не е като да не става.
Гледам клипове за мазане и шпакловане. Тоя е все едно съм го правил аз в главната роля. Много се смях. Вярно,че ще ползвам вароциментов на Пума, че с друг не съм бачкал за джамовете и вътре и вън, другото с каквато мазилка има по железарите, но приятен смях :
naster - майстор
Някои и толкова не можем.
burd - специалист
Така,
Днес се захванах с въшно обръщане на прозорците. Почнах от големите, че са 4бр.
В тоя ред на мисли, тъй като утре шпакловам- да им тегля ли на вертикалните по 1-2 дюбела преди това. Другите са на тухла и няма смисъл, но отгоре си е бетонец . Гледам в нета не слагат, ама ба ли го ...

Втори въпрос- обмислям малките да ги оставя за догодина, ако се сговняри времето. Има ли дертове за пяната ?

Ето и снимка.
Прикачен файл:
Джамове.jpg
Джамове.jpg (99.29 KиБ) Видяна 1968 пъти
gnt69 - майстор
съб окт 20, 2018 8:14 pmburd написа:
Втори въпрос- обмислям малките да ги оставя за догодина, ако се сговняри времето. Има ли дертове за пяната ?
Нищо няма да им стане просто не режи сега остатъчната пяна. Тя ще пожълтее и изгори. Напролет преди да почнеш обръщането тогава изрязваш да се покаже свежа непрегоряла пяна и обръщаш. :partyman:
plamen6703 - майстор
Махни защитните лентите от дограмата да не се чудиш после как да ги махаш :wink: ! :partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон окт 08, 2018 9:58 pmburd написа:
..... Много се смях. ...
Сладур е баткото . Нема нерви да чакам, да видя. :-) Получи ли му се нещо
burd - специалист
Получи му се.
А лентите ги махнах отдавна.

И мерси- малките остават за пролетта, че сега имам картон да правя. И не знам дали си въобразявам, но има ефект. Преди по рязко застудяваше вечер. Май ще мога и декември да си бачкам...
nikolov333 - майстор
Те тука един де маже по 3м2 в минута.. :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб окт 20, 2018 9:32 pmburd написа:
Получи му се.
Само... като си грундирал, нема нужда да пръскаш с вода, даже малко пречи. И още... варта съсипва Ц200-то, та и това нема нужда.
От дюбели на обръщаното на прозорците също нема нужда....
И разбира се, че има ефект от изолацията и то веднага. Голяма радост е
Успех!
burd - специалист
Само да уточня, че повече клипове на хора, дето правят нещо за по 20 мин от по 20г няма да гледам...
Брах ядове с вароциментовия. На грундирани тухли не се лепи, намокрих ги и почна и пак не стана като хората- трябва да се довършва, а е някакви 3см.
Прикачен файл:
Вароциментов ....jpg
Вароциментов ....jpg (29.45 KиБ) Видяна 1858 пъти
Ползвам такъв на Пума, това се намира при нас.
Препоръчайте ми някакавъв за баните. Не ми се ходи до София или да чакам на поръчка, но ако трябва и това ще стане.
Това е като с теракола- първия на Боро беше, едвам го оправих. Сега е пак на Пума, басик, 5.5 чувала. Явно това се харчи из наше село.

Та след 2 часа борба подкарах прозорците. Някакви ъгли ми продадоха. 10/10 мрежа. пластмасови.
Не съм ги довършил, че стана студено. Дано не замръзне, но го дават под 7 градуса да не пада. Има една седмица да изсъхне. И да- това е само на първия етаж. За втория трябва това недоразумение да позасъхне- 10 дни за сантим дебелина...
В събота ги продължавам.
Ако някой има въпроси да казва. Поне с останалия ми вароциментов се сетих за съвета на замаскаджията- винаги има коя дупка да запълниш и така и направих.
Прикачен файл:
прозорец 4.jpg
прозорец 4.jpg (18.94 KиБ) Видяна 1858 пъти
Прикачен файл:
прозорец 3.jpg
прозорец 3.jpg (23.1 KиБ) Видяна 1858 пъти
Прикачен файл:
прозорец 2.jpg
прозорец 2.jpg (22.22 KиБ) Видяна 1858 пъти
Прикачен файл:
прозорец 1.jpg
прозорец 1.jpg (25.34 KиБ) Видяна 1858 пъти
Дупките в следващото мнение- явно има лимит
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Вила - къща за постоянно живеене. Нова покупка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: