• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
burd - специалист
Привет на всички,
След сериозно четене и дълго търсене се сдобих с мечтаната вила. В с. Владимир, област Радомир.
90кв жилищни с работа по нея за целия китайски и половината тайвански народ.
Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg (102.71 KиБ) Видяна 4655 пъти
Прикачен файл:
1.йпе.jpg
1.йпе.jpg (92.36 KиБ) Видяна 4655 пъти
Това са снимките на първо четене.
Проблеми няма- покрива ще се обърне на двойна скара, че има 1-2 пробойни, дограмата с профил на Трокал е поръчана.
Като изкарам 2-3 самосвала отпадъци ще я светнем с лазера да си каже как са нивата.
После следва инсталация и отопление. За септика- има го и това е добре.
Керемиди на Стралжда , български да знаете от къде мога да намеря ? Майстора ми иска да ги направи като хората и каза да намеря едни 50-100 бр.
Има 2-3 обяви в нета, ама са на 300км от мен в едната посока. Иначе ще си купя някакви за половината покрив и те така, ама са си 500лв + излишни.
Имам вече план кое и как. В тази тема ще описвам напредъка.
Идеята е да е вила следващите 12-14г, после ще си живеем там.
Сега искам до септември да я затворя, да е измазана и със замаски. После вече радиатори, пелетна камина, настилки и т.н.
zz_stefanov - майстор
Много е еко, с три магарета. :)
Виждам, че знаеш какво те чака.
Честито и успех :)
burd - специалист
Както обещах- пиша.
Резултата от днешния ден- боклук за 2 самосвала, а и тепърва ще се режат дърветата.

Аз съм този, дето се плези, с другия го натрупахме за 3 часа това.
Прикачен файл:
спалня.jpg
спалня.jpg (21.34 KиБ) Видяна 4574 пъти
Прикачен файл:
боклук 1.jpg
боклук 1.jpg (34.86 KиБ) Видяна 4574 пъти
Прикачен файл:
боклук 2.jpg
боклук 2.jpg (39.13 KиБ) Видяна 4574 пъти
Прикачен файл:
баня.jpg
баня.jpg (16.69 KиБ) Видяна 4574 пъти

Прикачен файл

кухня.jpg
кухня.jpg (17.82 KиБ) Видяна 4574 пъти
burd - специалист
Не се събраха.
Прикачен файл:
чистачите.jpg
чистачите.jpg (25.69 KиБ) Видяна 4574 пъти
Прикачен файл:
хол.jpg
хол.jpg (16.11 KиБ) Видяна 4574 пъти
vlax - майстор
burd написа:
Както обещах- пиша.
Резултата от днешния ден- боклук за 2 самосвала, а и тепърва ще се режат дърветата.

Аз съм този, дето се плези, с другия го натрупахме за 3 часа това.
Добре ,че има ДРУГ иначе си е е...ло мамата сам.
Дърветата прецени ,премисли,преспи, на сутринта пак помисли, не бързай да ги режеш.Не казвам,че не трябва да ги режеш,ти си знаеш,но рязането е за минути, а посаждането на нови и отглеждането е дълъг период.
Много работа те чака,не само теб, но и майсторите.
Успех и прави постоянно снимки иначе се забравя хамалогията и блъскането.
burd - специалист
Снимки ще има. Ще опиша всичко което и как. Иначе хамалогия без помощ не става. Само не знам за тая зима дали до камина ще стигна, ако не-следващата. Покрива ще глътне повече от предвиденото, но се прави един път.
А дървата-сухи и подивели са. Септември ще садя нови, през 6м да има на къде-череша, две круши, една слива-каквото жената реши. Снимки, естествено ще има.
Керемиди още се търсят. Най са ми спешни.
burd - специалист
Снимки ще има. Ще опиша всичко което и как. Иначе хамалогия без помощ не става. Само не знам за тая зима дали до камина ще стигна, ако не-следващата. Покрива ще глътне повече от предвиденото, но се прави един път.
А дървата-сухи и подивели са. Септември ще садя нови, през 6м да има на къде-череша, две круши, една слива-каквото жената реши. Снимки, естествено ще има.
Керемиди още се търсят. Най са ми спешни.
VLADO66 - майстор
Помисли и за охраната на къщата- СОТ или нещо друго.Нали се сещаш, че като я светнеш къщата, ще им се набие в очите на манговците.
burd - специалист
Мисля го, но в това село няма такива . И кражби няма.
Щом железа и такива работи не са разграбени толкова години ...
Иначе все пак СОТ-а е от следващите стъпки заплануван. Ама без дограма не става, а за нея ми трябват нивата на пода... :cry:
burd - специалист
Прикачен файл:
Покрив.jpg
Така,
Дооста отдавна не съм писал- покрива се обърна на двойна скара, дограмата се смени с 5 камерен трокал. Почна театъра на разрушението.
Няма да казвам колко боклук изкарах- към 2 кубика строителен само от подовете изкарах ...
Сложих и метална врата в духа на форума- брат ми ми помага- той й е майстора- към 200лв материал и трябва да се довършва тепърва, но си е добра и солидна. 2мм ламарина отвън, профили, касова брава - както си трябва.
Малко снимки :
Прикачен файл:
Покрив.jpg
Прикачен файл:
дограма.jpg
Прикачен файл:
врата.jpg
Прикачен файл:
спалня 2.jpg
спалня 2.jpg (11.37 KиБ) Видяна 4073 пъти
Продължаваме- махнах комина от баните,вече има 2 бани 1.2 на 1.4м
Двора е окосен- как се коси с 26м3 гардения тример 1.5 дка с трева на 1.6 мога книга да напиша.
Сега е на 10-15см и остава така още месец и я повтарям.
Вкарахме водопровода, изкопа се шахта за водомера, напредвам иначе казано. Затворена е къщата и може да се работи. От ВиК отстраниха запушването след 3 седмици по мъките и имам и вода.

Имам и въпрос- къщата не е голяма- 70кв общо.
Искам да направя подово на връщане от радиатора, хем да топли скоростно, хем с управление някой ден да е комфортно. А може и ТП да сложа.
За 400м тръба Ф16 и 7 радиатора каква да е помпата ? Не ми се взима комбинирана колекторна група. Радиатора и без това сваля на от 60 на 40гр.

Даже, ако някой има програмка за смятане на нужния дебит за помпата ще съм признателен.

И по темата пак :
На дневен ред е водопровода и да се изкопа където каквото има, грундиране, отопление от към тръби / за това и питам за помпа / и замазка. шпакловка после към късна есен.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Вила - къща за постоянно живеене. Нова покупка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: