• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nikolov333 - майстор
..на външния ръб, но съм си оставил място, като ги поръчах по-малки от отвора и ми ги монтираха с по 3-4см около дограмата..
naster - майстор
Само на клинове и пяна ли се държат прозорците?
nikolov333 - майстор
Не само..и с ламаринените планки са захванати ..
naster - майстор
Ммм, а някоя снимка моля? Благодаря!
burd - специалист
Taka,
Времето сбозва и кеша свършва, но продължавам.
Имаме вече овошки- дойде им момента. 12 броя, през около 3.5м са садени. Според този, дето ми ги продаде е оптимално. Минимум 3, над 4 нямало смисъл- еми, сложихме ги, малко тор, малко слама и ега се хванат. Падна миналата седмица копане. Вижда се и втория помощник на снимката. Първия е съпругата.
Прикачен файл:
dryvcheta.jpg
dryvcheta.jpg (33.53 KиБ) Видяна 2105 пъти
И схема имат :
Прикачен файл:
shema dyrveta.jpg
shema dyrveta.jpg (20.4 KиБ) Видяна 2105 пъти
Вчера и днес по къщата се работи. Студено е и дообръщането остава за пролетта.
Входната врата се довърши и грундира- щом грунда 2 дни не съхне, а е от бързите...
Прикачен файл:
whodna vrata.jpg
whodna vrata.jpg (19.95 KиБ) Видяна 2105 пъти
Временно на малкото мазе се сложи една стара врата- благодарности на брат ми, че му се занимава с мойте глупости :
Догодина метална- са няма време.
Прикачен файл:
mini maze.jpg
mini maze.jpg (32.88 KиБ) Видяна 2105 пъти
От там в самата къща, понеже няма врати едната стара се сложи в мазето, че иначе се ветри све.
Прикачен файл:
wrata v mazeto.jpg
wrata v mazeto.jpg (23.81 KиБ) Видяна 2105 пъти
burd - специалист
Трябва да пиша по- често, не ми стигна постта.
В малкото мазе под сламата си намерих и крив ъгъл, оказа се точен. Спестих си малко пари, ако ми потрябва.
С какво да го лакирам- искам да остане такъв.
Прикачен файл:
kriv ygyl.jpg
kriv ygyl.jpg (45.46 KиБ) Видяна 2102 пъти
Имам и капаци на шахтите, сложих им стереопор вътре .
Прикачен файл:
shaxta.jpg
shaxta.jpg (42.97 KиБ) Видяна 2102 пъти
И за финал- почнах в кухнята картона. Ползвах , че брата дойде и ми каза малко джокери. Все пак аз искам да си ги направя и не му давам да пипа. Само акъл и цъкане чувам от него. Е помага- кое за размер, кое да се начертае. Ще удари и рамо като го закачвам по места, че да стане преди пролетта...
Прикачен файл:
кухня.jpg
кухня.jpg (57.03 KиБ) Видяна 2102 пъти
това е за сега. Следващата седмица пак.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Браво!!! Живи и здрави помощниците! :-)
burd - специалист
Kaпаците са готови.
дръвчетата се хванаха. 12 от 12. Пълен успех. Прекопахме градината. Вече почрти са готови отворите на вратите. Остава да ги довърша, да пусна токовете и да шпакловам.
В тоя ред на мисли. До котела нямам директен ток. Мисля да пусна един кабел на 4кв и да сложа табло за външен монтаж и всичо да си е на бушон.
Котел, помпа котел, помпа радиатори, помпа подово, помпа отопление гараж и 2 в повече. Табло 8ца е тамън. Идеята е - така ли се прави ?
До бойлера ще има директен ток и един трифазен. Утре ги полагам. Таваните са 3 от 4 готови за шпакловане. Остана ми :
отворите на вратите, токове, мазане и шпакловане. До есента трябва да съм готов. Или поне вратите да са в мазето. Баните отделно
speka_rs - майстор
Консумацийте на всичко това, което си избройл е доста малко не повече от 1кв и то доката котела пали, така че може и по малък кабел ако ще е само за тях.
burd - специалист
Е да, то всъщност 4 помпи по 250 вата, котела и той толкова- макса е 1.5квтч. в момента има изкаран там кабел, 2х2.5 , но не е директен. Като се замисля така и може и да си го оставя. Сега ми е момента. Да му вадя ли директен кабел или?
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Вила - къща за постоянно живеене. Нова покупка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: