• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
farafero - помощник
Привет на всички.
Имам следния проблем, направих си една малка къщичка 55 кв, с покрив на 2 ската. Тавана ми е от гипсокартон и вата върху него, подпокривното пространство е с височина 1.5м покрива е направен от пдч плоскости (такива имах) върху тях воалит без посипка а върху него воалит с посипка. Затворих от всякъде покрива и не оставих никъде отвори да диша тавана, и онзи ден се качих и видях че покрива е в конденз а на места е тръгнал лек мухъл. Изрязах 2 отвора на покрива един в единия край и един в другия на 30 см под билто, 20х20см Дали това ще е достатъчно за ответряне на покрива ?
Чираче - майстор
Попитай проектанта на къщата за проблема.
fbr - майстор
пон дек 14, 2020 6:27 pmfarafero написа:
Дали това ще е достатъчно за ответряне на покрива ?
Ти ще кажеш, възможно е да останат ъгли с конденз. Когато се прави такъв покрив се набляга на вентилацията на всяко междуребрие, а цялото било е с процеп. Потърси из форума, имаше някъде снимки
chapara - майстор
А парозащита м/у картона и ватата :?
farafero - помощник
ами имам конструкция от картон над стаите и върху тях наредена вата, и над ватата е покрива с височина 1.5 на билото. Плоскости и 2 слоя воалит
Последна промяна от farafero на пон дек 14, 2020 7:34 pm, променено общо 1 път.
Чираче - майстор
пон дек 14, 2020 7:27 pmchapara написа:
А парозащита м/у картона и ватата :?
Аз не вярвам на тия измислени методи - парозащита, паропреграда, разни паропропускливи или непропускливи фолиа. При моята къща няма текива измишльотини. И НИКЪДЕ нямам конденз или мухъл.
farafero - помощник
пон дек 14, 2020 7:34 pmЧираче написа:
пон дек 14, 2020 7:27 pmchapara написа:
А парозащита м/у картона и ватата :?
Аз не вярвам на тия измислени методи - парозащита, паропреграда, разни паропропускливи или непропускливи фолиа. При моята къща няма текива измишльотини. И НИКЪДЕ нямам конденз или мухъл.
Старата ни къща е 2 етажа, над 2рия етаж е гредоред и покрив, имам капандура за излизане и един кръгъл отвор на челната стена под билото .... и никаква влага
Чираче - майстор
пон дек 14, 2020 7:36 pmfarafero написа:


Старата ни къща е 2 етажа, .... и никаква влага
На времето хората са знаели как да строят.

Какво казва проектанта на Проекта на къщата по въпроса?
farafero - помощник
Аз съм проектанта, всичко сам съм си правил... утре ще кача снимки, мисля да направя такива отвори
Прикачен файл:
авааа.jpg
fbr - майстор
пон дек 14, 2020 7:36 pmfarafero написа:

Старата ни къща е 2 етажа, над 2рия етаж е гредоред и покрив, имам капандура за излизане и един кръгъл отвор на челната стена под билото .... и никаква влага
Но под керемидите има кал=изолация, нали.
  • 1
  • 2

Тема "Конденз на тавана" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: