Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
koveslav - майстор
aig_welding написа:
Багериста написа:
По телевизора съм виждал че пробиват дупки в камъните ,в една линия и набиват железни шипове ,претполагам са коносовидни .Във всяка дупка шип и бой по всичките.На телевизора изглежда лесно и става бързо ,ма то на телевизиятя всичко изглежда лесно.
Пак по Дисковери имало документален филм в който в пробитите дупки в камъка се шприцва вещество, което се разширява силно в последствие и пука камъка. Може тази технология да я има и в България, ама как да я намеря? Търсенето в нет-а дава само резултати за разбиване на камъни в бъбреците .... :shock:
Нарича се химически клин.Има и такава търговска марка.И доколкото знам е ефективен,но трябва познавач да го поставя в подходящи точки,за най-рационално разпукване на камъка.Както и при разбиването с конвенционални клинове и т.н.,иска си майсторлък.Иначе пак ще стане,но с много повече "хим. клинове" и съответно с много повече пари..... https://www.irs.bg/produkti-i-uslugi/hi ... rushavane/
aig_welding - специалист
Благодаря на всички! Това "побутване" ми трябваше! ;-)

@Ковеслав: ето метод различен от химическия: http://geostrat.bg/uslugi-razbivane.html
Hursa - майстор
Тъй като ми стана интересно - ето тук две "технологии" тип "направи сам с подръчни средства". :) (пс не било само с "подръчни средства")
aig_welding - специалист
Hursa написа:
Тъй като ми стана интересно - ето тук две "технологии" тип "направи сам с подръчни средства". :) (пс не било само с "подръчни средства")
Да, става, камъка за който питам е в пъти по-голям ....
preslav - майстор
Не знам колко са на брой камъните и колко са големи, но кран, сапани и директно извозване пак биха могли да свършат работа.
iliya_i - майстор
aig_welding написа:
iliya_i написа:
Багериста написа:
:-D
Изображение
По мнението на специалистите това в повечето случаи не върши работа за морените.
Не си обърнал достатъчно внимание - на моята снимка багера е с хидравличен чук, а на твоята с кофа!
BLUEPUPIL-2 - специалист
preslav написа:
Не знам колко са на брой камъните и колко са големи, но кран, сапани и директно извозване пак биха могли да свършат работа.
С допълнението, между двата сапана да има допълнителни връзки ограничаващи разтварянето им, защото една кръгла морена успя да се изхлузи и се приземи точно където не трябва.
Kokar - специалист
Hursa написа:
Тъй като ми стана интересно - ето тук две "технологии" тип "направи сам с подръчни средства". :) (пс не било само с "подръчни средства")
Някой дали знае, подобен продукт на максдинамит цимента да се продава у нас?
Руди - майстор
Малка справка за цените, когато тръгваме да използваме тази
технология. (Maxdynamit; Dynacem или подобни).

Пробиването на отвори с диаметър поне ф30 с дълбочина 40-60 см
ще струва от 35 до 50 лева за брой (0,80 - 1,00 лв за сантиметър).
Отворите се пробиват през разстояние от 5 до 10 пъти
диаметъра (през 20-30 сантиметра).

За един отвор ф 30 с дълбочина 50 см ще ни трябва 600 грама
материал, които по цени на дребно ще струват 15-18 лева.
(За доставка може да се потърси фирма Maxim, която твърди,
че е представител на Drizoro)

Като резултат за да разцепим камък с диаметър 1 м
ще ни трябват примерно 5 отвора на цена около 280 лева.

За сравнение:
Хидравлична станция 100 кг. под наем за 24ч. – 80лв.
Хидравлична станция 100 кг. под наем за една седмица – 280лв.
Hursa - майстор
Kokar написа:
Някой дали знае, подобен продукт на максдинамит цимента да се продава у нас?
Понеже и на мен ми бе любопитно вчера - предлага се "булад н" (фирма Ефтол). Но не знам нищо повече от написаното на сайта им за продукта. Не съм ползвал нищо от тях. И по горе някой бе дал нещо наречено "химически клин".
И тук - е дадена най-общо процедурата, под названи "деконструкция".
Но на мен по интересна ми се видя "методиката" с клиновете.
Специално за разрушаване ли се интересувате? Или за изработване на някаква напрегната конструкция.

Тема "Разбиване на камъни" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: