Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
hidrazin - майстор
Andri01 написа:
Не само съм виждал ами и съм монтирал такива
От кога пък общаците при монтажа станаха и разбирачи? Миналия месец оправях бакиите на едни такива...
Клетки освен отделни Tx и Rx (дето ти им викаш предавател/приемник) има и комбинирани Tx+Rx.
Най-много се смях на това да разчиташ на защитата по ток за да не те затисне вратата. :lol: :lol: :lol:
Andri01 написа:
веднаж ти казах,да не се перчиш много!!!!
Точно ти нищо не можеш да ми казваш! Може да ми казва някой който има повече умствен багаж от мен. Ферщензи?
:partyman:
Andri01 - майстор
Много се перчиш. Доста напред съм от общаците ,че и от такъв като тебе-многознайко! Винаги и навсякъде даваш акъли. Е,понякога и са адекватни. Но като не знаеш кой и какъв е насреща ти ,не се надувай толкова! Ставаш смешен наистина!! :) :partyman:
hidrazin - майстор
Andri01 написа:
Много се перчиш. Доста напред съм от общаците ,че и от такъв като тебе-многознайко! Винаги и навсякъде даваш акъли. Е,понякога и са адекватни. Но като не знаеш кой и какъв е насреща ти ,не се надувай толкова! Ставаш смешен наистина!! :)
Насреща ми е ... общак - със всичките последствия от това.
Не мое смешник да ми казва че съм смешен. :lol: :lol: :lol:
:partyman:
P.S. Определено си тръгнал да печелиш приза "Тинки II" ... :lol:
Andri01 - майстор
Нямам намерение да си ги мерим,явно си мнооого умен :) Също като оня,дето почина/ бог да го прости/ - "Профи"-ника му идвал от "професор",а той беше обикновен даскал в механотехникума-Варна. Той просто си живееше в един собствен измислен,непогрешим свят,четеше в нета и даваше акъли, както тебе. Как пък и точно сега,като стана въпроса,тебе те извикаха / а дали???/ да оправяш такава врата? Е и аз не съм ти казвал"общак" или нещо подобно,въпрос на култура!! Хайде,живей ! :)
resistbody - майстор
Ако те интересува, мога да те насоча за мотор с верига, управление и всичко на цена много под предлаганите тук. С дистанционно и т.н. отваря и затваря с бутон, не ти трябва автоматичен режим. Давам ти линк и си поръчваш. Триста и някой лев до адрес от Германия... вече 3 съм заръчал(на приятели) и едното съм монтирал... от eBay са.. не съм търговец...
Единствения недостатък е че е с верига, не с рейка... но движи врати до 600кг и 6 метра верига в комплекта..
brick - специалист
resistbody написа:
Ако те интересува, мога да те насоча за мотор с верига, управление и всичко на цена много под предлаганите тук. С дистанционно и т.н. отваря и затваря с бутон, не ти трябва автоматичен режим. Давам ти линк и си поръчваш. Триста и някой лев до адрес от Германия... вече 3 съм заръчал(на приятели) и едното съм монтирал... от eBay са.. не съм търговец...
Единствения недостатък е че е с верига, не с рейка... но движи врати до 600кг и 6 метра верига в комплекта..
Звучи интересно, колега. Поне няколко човека тук ще сме ти благодарни за линк.
zz_stefanov - майстор
hidrazin написа:
Andri01 написа:
Да,но те са първо само от едната страна на вратата,. Ако са отвътре,и колата влиза -не вършат работа.
Виждал ли си на живо такова животно? Изключвам снимките от нета и някой двор покрай който си минавал.
Клетките са от двете страни на портала и си вършат работата както на влизане, така и на излизане.
Ако чакаш на защитата по ток, работата се отече - затиснал си я колата, я някой човек.
:partyman:
Хидра, добре е клетките да са от двете страни на вратата, но масово са един комплект само от едната страна, което и на мен не ми харесва. Ми то имаме летяща врата и без фотоклетки, че и затисната кола, защото друго дистанционно беше я задействало. За парички става въпрос, като не им се дават, тъй ще е.
А за реакцията на автомата по ток си прав, крайна и закъсняла мярка е.
Чираче - майстор
Andri01 написа:

Също като оня,дето почина/ бог да го прости/ - "Профи"-ника му идвал от "професор",а той беше обикновен даскал в механотехникума-Варна. Той просто си живееше в един собствен измислен,непогрешим свят,четеше в нета и даваше акъли,
Направо ми падна в очите за това грозно изказване.
Andri01 - майстор
Чираче написа:
Andri01 написа:

Също като оня,дето почина/ бог да го прости/ - "Профи"-ника му идвал от "професор",а той беше обикновен даскал в механотехникума-Варна. Той просто си живееше в един собствен измислен,непогрешим свят,четеше в нета и даваше акъли,
Направо ми падна в очите за това грозно изказване.
Що? Това е самата истина за "Академил" или тука-"Профи"! Бивш даскал от механотехникума във Варна! Нищо повече. Ако някой се изказваше по подготвен от него,почваше с обидите. А иначе-хич не ми пука ,че съм"паднал в очите ти" ! Но мерси за коментара. А и както казах,това което съм писал за автоматиките,съм го работил! А многознайковците,даже не могат да ти кажат на каква височина и къде се монтират фотоклетките . :)
Последна промяна от Andri01 на пет май 18, 2018 10:24 am, променено общо 1 път.
resistbody - майстор
brick написа:
Звучи интересно, колега. Поне няколко човека тук ще сме ти благодарни за линк.
С верига
https://www.ebay.co.uk/itm/Electric-Rem ... SwcUBYUmNJ
С рейка
https://www.ebay.co.uk/itm/1300lbs-Gate ... Sw9Z1aXwyj
https://www.ebay.co.uk/itm/1300lbs-Gate ... SwPW9a8-up
360лв грубо до вас с куриера.. аз ги взимах по-евтино зимата, но явно сега им е сезона :D
В комплекта има всичко необходимо за монтажа.
п.с.: Продавача има и други механизми за гаражна автоматика, за ролетки, крила и т.н.

Тема "Плъзгаща врата с мотор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: