Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nsk88 - помощник
Здравейте
Мисля да направя плъзгаща врата с мотор.Конструкцията на вратата е ясна,задвижването с рейката и мотора също.
Чудя се за някои неща:
Не знам дали си заслужава да има и фотоклетки - за какво точно служат?
Слага ли се някаква специална брава за автоматично заключване и отключване.Как изобщо става заключването и отключването само чрез натискане на бутона на дистанционото - самия мотор ли я задържа толкова здраво,че да не може да се отваря или се слага допълнителна брава.Гледах разни комплекти мотори и там има мотор,рейка,фотоклетки и сигнална лампа (която ми е излишна според мен). Гледах разни клипчета с плъзгащи се врати и не ми става ясно това с заключването. Кабела за фотоклетките сигурно пак трябва да си минава под земята - питам защото още не съм залял с бетон и ако трябва да слагам фотоклетки да прекарам кабели предварително.Никъде не мога да намеря подробна информация за тези мотори.
Andri01 - майстор
Редуктора на мотора не позволява отваряне! Рейката се слага ПОД зъбното колело! Може да се сложи ел.ключалка,но управлението малко се усложнява/ трябва ти НО контакт в ключалката/. Фотоклетките са излишни-не вършат работа, сигналната лампа-е за предупреждение на другите,че излиза кола,но зависи къде е монтирана..
nsk88 - помощник
Andri01 написа:
Редуктора на мотора не позволява отваряне! Рейката се слага ПОД зъбното колело! Може да се сложи ел.ключалка,но управлението малко се усложнява/ трябва ти НО контакт в ключалката/. Фотоклетките са излишни-не вършат работа, сигналната лампа-е за предупреждение на другите,че излиза кола,но зависи къде е монтирана..
Благодаря за информацията.
А мотора как разбира кога да спре да затваря вратата?
iliya_i - майстор
nsk88 написа:
А мотора как разбира кога да спре да затваря вратата?
От крайните изключватели - това дето стърчи диагонално нагоре на зъбчатката
Изображение
preslav - майстор
Мисля, че фотоклетките са защита, да не тръгне да се затваря вратата докато колата ти е на "пътя" на вратата.
Andri01 - майстор
Да,но те са първо само от едната страна на вратата,. Ако са отвътре,и колата влиза -не вършат работа. Второ -монтират се на около 50мм. от вратата и ако задействат,то вече бронята ти е вътре!? Предпазването е на натиск-ако вратата срещне препятствие и натиска се увеличи/ това се настройва/,то тя тръгва обратно-към отваряне. Същия е номера и при гаражните врати-тип"крило",ламелните и двукрилите.
hidrazin - майстор
Andri01 написа:
Да,но те са първо само от едната страна на вратата,. Ако са отвътре,и колата влиза -не вършат работа.
Виждал ли си на живо такова животно? Изключвам снимките от нета и някой двор покрай който си минавал.
Клетките са от двете страни на портала и си вършат работата както на влизане, така и на излизане.
Ако чакаш на защитата по ток, работата се отече - затиснал си я колата, я някой човек.
:partyman:
Andri01 - майстор
веднаж ти казах,да не се перчиш много!!!! Не само съм виждал ами и съм монтирал такива към фирма "КАЙСО"- Варна / сега се казва"Кейс-ООД. А иначе, в комплекта фотоклетките са две-датчик/приемник! Ти ако искаш си купи още 10 и си ги сложи където си решиш!! Аман от интернетни много знайковци!!
П.СV: Ако те интересува тука имам и фотоклетки,и документация!!!
nikolov333 - майстор
..като за първо мнение, много рекламно се получава...
Andri01 - майстор
"...ми предложиха и различни варианти за автоматика..." В какво се състои разликата на предлаганите автоматики? Освен комплектацията,де!?

Тема "Плъзгаща врата с мотор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: