• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 15
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
пет фев 21, 2020 9:27 amradokova4ev написа:
съб май 05, 2018 9:02 pmhidrazin написа:
preslav написа:
Благодаря за което. :-D
Виж ся, някъде да съм казал че въпросните чешки станции са лоши или не добре работещи? Не!
Просто мразя да съм дойна крава на някой мушморок. Справка:
Envipur BC4 OPTIMA - 48 388 Kč с ДДС = 3710 ЛЕВА а не ойро !!!
Същото и с другите модели.
Не знам какъв е твоя и колко са те издоили но имал си бол пари - дал си.
И нали се сещаш че освен дублирането на цената те имат и търговка отстъпка...
Няма как някога да купя нещо от тях.
:partyman:
Като беше ред да си купувам станцията се свързах с чехите . Те казаха да се обърна към представителя за България . И след 15 минути ми звъннаха от фирмата в България. Чехите са им казали. Чехите не ми казаха цена. Струваше ми 6700лв. Но както казва колегата са коректни и точни. Доволен съм . Никакви консумативи и поддръжка за сега. За 3-4 месеца ползване.
Здравей rado,

Въпроса ми е след ползване като гледам около 1 година, може ли и сега да дадеш някакво мнение за пречиствателната станция на hg & sons.
Ще съм благодарен, ако някой друг има някакво мнение за тези пречиствателни станции, след като са започнали да ги ползват.
preslav - майстор
вт юни 08, 2021 11:29 amYajo написа:
Ще съм благодарен, ако някой друг има някакво мнение за тези пречиствателни станции, след като са започнали да ги ползват.
Монтирана и работеща непрекъснато от Септември 2013 г. До момента е сменен само часовника за управлението на компресора - не знам каква е цената му защото имах стар от едно времешните електромери. Сменени са и мембраните на компресора - животът им е 3-4 години, а цената около 75 лв. Периодично проверявам настройките на въздуха към аераторите - просто е ако си направиш клип кое и как "ври" след първоначалното пускане на станцията.
Нямам забележки.
Колебая се за Bio Cleaner от https://hg-sons.com. Цената им включва ли изкопа, бетона, тръбите и тн? И пак да потвърдим, при тази станция миризма няма?

Също така какви са отзивите за немските Graf, които също са аеробни?
Последна промяна от minergie на пет юли 16, 2021 12:57 pm, променено общо 1 път.
valentino_g - специалист
За тези на които им се занимава.
Изгледайте няколкото клипа от автора. Аз лично за сега, смятам да пробвам варианта с бетонни
блокчета.
radokova4ev - напреднал
вт юни 08, 2021 11:29 amYajo написа:
пет фев 21, 2020 9:27 amradokova4ev написа:
съб май 05, 2018 9:02 pmhidrazin написа:

Благодаря за което. :-D
Виж ся, някъде да съм казал че въпросните чешки станции са лоши или не добре работещи? Не!
Просто мразя да съм дойна крава на някой мушморок. Справка:
Envipur BC4 OPTIMA - 48 388 Kč с ДДС = 3710 ЛЕВА а не ойро !!!
Същото и с другите модели.
Не знам какъв е твоя и колко са те издоили но имал си бол пари - дал си.
И нали се сещаш че освен дублирането на цената те имат и търговка отстъпка...
Няма как някога да купя нещо от тях.
:partyman:
Като беше ред да си купувам станцията се свързах с чехите . Те казаха да се обърна към представителя за България . И след 15 минути ми звъннаха от фирмата в България. Чехите са им казали. Чехите не ми казаха цена. Струваше ми 6700лв. Но както казва колегата са коректни и точни. Доволен съм . Никакви консумативи и поддръжка за сега. За 3-4 месеца ползване.
Здравей rado,

Въпроса ми е след ползване като гледам около 1 година, може ли и сега да дадеш някакво мнение за пречиствателната станция на hg & sons.
Ще съм благодарен, ако някой друг има някакво мнение за тези пречиствателни станции, след като са започнали да ги ползват.
Все така си я ползвам без никаква поддръжка до този момент.
vladtod - специалист
Да повдигна темата някой с отзиви за станцията васертехнолъджи, и колко е по -евтина от другите?
Ще потърся управителя и ще искам да отида на негов обект или клиент да инспектирам има ли аджеба миризми , защото и аз се замислих да взема една от Прага като доставката ще е 200Е потвърдено.
B0t - специалист
чет юли 15, 2021 3:31 pmminergie написа:
...
Също така какви са отзивите за немските Graf, които също са аеробни?
Октомври 2020та си сложих One2Clean 5 (капацитет 0,8 м3 /ден). Излезе ми 7700лв всичко. От тогава до сега не съм и барал нищо. Миризми няма. Съседа до мен има същата, само с по-голям капацитет. Монтирана е преди 3-4 години, само веднъж му дренираха утайка от дъното. Съседа срещу мен е със същата от година някъде - без проблеми. Другия съсед срещу мен е с HGSons от две години някъде - няма проблеми. Чувам и добри неща за bioteh. На двама съседа ги монтираха, но само единия я ползва, но само от няколко месеца - за сега проблеми няма.
пон окт 18, 2021 6:14 pmB0t написа:
чет юли 15, 2021 3:31 pmminergie написа:
...
Също така какви са отзивите за немските Graf, които също са аеробни?
Октомври 2020та си сложих One2Clean 5 (капацитет 0,8 м3 /ден). Излезе ми 7700лв всичко. От тогава до сега не съм и барал нищо. Миризми няма. Съседа до мен има същата, само с по-голям капацитет. Монтирана е преди 3-4 години, само веднъж му дренираха утайка от дъното. Съседа срещу мен е със същата от година някъде - без проблеми. Другия съсед срещу мен е с HGSons от две години някъде - няма проблеми. Чувам и добри неща за bioteh. На двама съседа ги монтираха, но само единия я ползва, но само от няколко месеца - за сега проблеми няма.
Мерси за поста.
И аз съм на същото дередже - имам вила и пролетта ще и слагам пречиствателна станция. Събрал съм няколко оферти едната е за One2Clean 5. Можеш ли да споделиш дали си доволен от монтажа и фирмата, като комуникация и като цяло. Аз имам чуство, че при мен избора ще натежи силно от към отношението към клиента и към колко професионално се отнасят към услугата която предлагат. За One2Clean 5 четох, че вътрешната преграда м/у двете отделения е паянтова и се продънвала с времето, че помпата и аераторите били слабички като мощност/дебит, но коментара беше стар и може би вече кусурите да са изчистени.

Поздрави
Granch - напреднал
пон окт 18, 2021 6:14 pmB0t написа:
чет юли 15, 2021 3:31 pmminergie написа:
...
Също така какви са отзивите за немските Graf, които също са аеробни?
Октомври 2020та си сложих One2Clean 5 (капацитет 0,8 м3 /ден). Излезе ми 7700лв всичко. От тогава до сега не съм и барал нищо. Миризми няма. Съседа до мен има същата, само с по-голям капацитет. Монтирана е преди 3-4 години, само веднъж му дренираха утайка от дъното. Съседа срещу мен е със същата от година някъде - без проблеми. Другия съсед срещу мен е с HGSons от две години някъде - няма проблеми. Чувам и добри неща за bioteh. На двама съседа ги монтираха, но само единия я ползва, но само от няколко месеца - за сега проблеми няма.
Пишеш "само веднъж му дренираха утайка от дъното".
Как се прави това?
В кой град си?
Аз съм във Варна и имам проблем с утайките на дъното на станцията, които запушват еърлифтовете и спира качването на вода през тях, тоест станцията спира да работи като такава, а става утайник.
Преди две и половина години се бяха запушили и извиках да я почистят. Изсмукаха я цялата, но незнам дали това е добър вариант. Сега отново е запушена.
preslav - майстор
Изсмукването на утайката до "дупка" не е нито задължително, нито препоръчително. По думите на съфорумец, който отдавна не съм виждал тук, остатъците от активната утайка способстват за по-бързото развитие на новите аеробни организми, които пречистват водата. За 8 години експлоатация на пречиствателната станция (чешка), нито веднъж не съм викал .айнарка - още в началото си купих помпа за отпадни води и след третата година ежегодно изпомпвам само част от станцията (докато водата ислизаща от помпата стане по-бистра), местя помпата на 3-4 места по дъното и реално за целия процес не изпомпвам повече от 1/4 от обема на станцията. После доливам чешмяна вода и за няма и половин час съм готов. Още при първото изпомпване ме бяха предупредили, че не трябва да се прави в мокро време (когато земята е прогизнала), тога съществувала опасност станцията да се "изплюе" като плондер под натиска на околната почва, най-малкото пластмасата на корпуса може да поддаде под тежестта на мократа почва. Не съм имал случай на запушени аератори и еърлифтове с изключение на веднъж (още в самото начало) когато с леко разбъркване около единия лифт нещата си дойдоха по местата. Нямам поглед върху работата на другите станции, всички си имат някаква специфика, която би трябвало да е известна още при монтажа.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 15

Тема "Пречиствателна станция за отходни води!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: