• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 15
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
brum - майстор
За тоалетните ползваме препарати с оцетна киселина. Сипваш вечер и миеш сутрин. Но има силна миризма на ацетатен силикон. Но пък чистят безупречно.
brum - майстор
съб дек 18, 2021 2:08 pmbrum написа:
Търсих, но не намерих информация по мрежата, та ще питам тук за съвет. Пречиствателната станция е one2clean. Това което се промени последните 2-3 дни е бълбукащият звук който се чува по канализационните тръби.

Преди се чуваше нощно време като е тихо и звучеше като аератора да прави малки мехурчета въздух. Последните 2-3 дни се чува доста по-силно бълбукане при аериране и вече не е като малки мехурчета въздух, а все едно излиза въздуха на големи мехури. Буквално все едно си потопил буркан с отвора надолу и си го обърнал рязко.

Станцията се ползва активно от 3-4 седмици. Та ме съмнява да се е натрупала утайка. Някакви съвети как да разбера има ли проблем или всичко е наред?
Тъй, погледнаха я хората и казаха, че всичко е наред. Още като отвориха капака беше ясно, че аераторите са си на местата. А и бълбукането го няма от вчера. Та има шанс да се е било събрало нещо в първата камера което да е плувало отгоре. Ама идея нямам какво като знам как я ползваме. Ако се повтори ще отворя и ще гледам.

Иначе и на отворен капак миризми нямаше. Тъй че явно си работи доволно добре.
D_U_D_E_ - помощник
Някой с наблюдения от станциите на Graf ?
brum - майстор
Коя? Аз съм с Graf One2Clean. За краткото време за което я ползвам (работи от около 1.5 - 2 месеца) нямам забележки. Беше почнала да бълбука странно, но за няколко дни спря. Техник я погледна и каза, че всичко било ОК.

Ако вземеш такава помисли за обезщумяване на кутията в която е управлението. На мен ми монтираха някаква метална кутия и се получават резонанси между кутията и стойката на компресора. Напролет ще разглабям за да отстраня проблема.
B0t - специалист
чет дек 16, 2021 8:54 pmborko1945 написа:
Можеш ли да споделиш дали си доволен от монтажа и фирмата, като комуникация и като цяло. Аз имам чуство, че при мен избора ще натежи силно от към отношението към клиента и към колко професионално се отнасят към услугата която предлагат.

Монтираха ми я ПиТрейд. Отношението е на ниво, както и монтажа. Допълнително взимат пари за изкопна техника, но тя е цял ден на твое разположение и можеш да ги караш да ти копаят, зариват, изравняват каквото и където си пожелаеш 😊
чет дек 16, 2021 8:54 pmborko1945 написа:
За One2Clean 5 четох, че вътрешната преграда м/у двете отделения е паянтова и се продънвала с времето, че помпата и аераторите били слабички като мощност/дебит, но коментара беше стар и може би вече кусурите да са изчистени.
Не съм чувал за такива проблеми, нито съм имал такива, поне до сега. Помпа в цялото изпълнение няма, само компресор за аерирането.
пет дек 17, 2021 12:25 pmGranch написа:
Пишеш "само веднъж му дренираха утайка от дъното".
Как се прави това?
Не знам.
пет дек 17, 2021 12:25 pmGranch написа:
В кой град си?
София.
brum - майстор
За дрениране на утайката на дъното се вика лайнарка.

При мен денивелацията до мястото на което може а спре лайнарката и дъното на ямата е по спомени 7 метра. Като се сложи още един метър заради височината на камиона от асфалта до резервоара и подминаваше 8 метра. Оказа се, че има машини които имат междинно звено по средата на маркуча за изтегляне и тая денивелация не им е проблем.

Отделно, че има машини дето вкарват вода под налягане да разбитят утайката ако е спекла. Но в пречиствателна станция ме съмнява да се стигне до там.
MuTeB_ - специалист
Аз съм с One2Clean вече 3 година. За 10 човека, мисля че беше най голямата за 2 къщи. До момента си работи, без проблем и баене. Нямало е миризми. Като отворя капак, най-много ми мирише на шампоан :D
Ние с ММ много се чудихме каква пречиствателна станция да си вземем. Не исках да мирише, а и аз като жена исках да мога да се оправям с нея ако нещо се наложи. В крайна сметка достигнахме до избора на чешката Bio Cleaner Optima. Имат си представители във Варна - супер любезни и отзивчиви. Не искаха да ни пробутат най-скъпото, а това, което реално ще отговаря на нуждите ни. Всичко стана с договор. Доставка в срок. Много сме доволни от тях. Остава и да поработи и станцията, за да потвърдя и репутацията й.
пон яну 24, 2022 11:22 ammari1990 написа:
Ние с ММ много се чудихме каква пречиствателна станция да си вземем. Не исках да мирише, а и аз като жена исках да мога да се оправям с нея ако нещо се наложи. В крайна сметка достигнахме до избора на чешката Bio Cleaner Optima. Имат си представители във Варна - супер любезни и отзивчиви. Не искаха да ни пробутат най-скъпото, а това, което реално ще отговаря на нуждите ни. Всичко стана с договор. Доставка в срок. Много сме доволни от тях. Остава и да поработи и станцията, за да потвърдя и репутацията й.
И аз съм от Варна и тъкмо търся инфо да почвам да събирам оферти. Бихте ли споделили контакт и име на фирмата представител ( за Bio Cleaner Optima) във Варна? Също така ( ако не е проблем да споделите) бихте ли ми казали каква сума ви излезе?
Много Ви благодаря!
D_U_D_E_ - помощник
И аз се нареждам към желаещите за контакти във Варна :yawinkle:
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 15

Тема "Пречиствателна станция за отходни води!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: