• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 15
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Virtex - майстор
1500лв в полза на коя опция ?

Също така bio cleaner-a предполагам е с доставка отвън ?
preslav - майстор
Lav, всичко е според зависи - при нас старият кенеф пропадна, трябваше да се намери решение за по-малко от месец, а нали знаеш, че болен на легло се такова. Хубаво е, че си се хванал да оглеждаш нещата от всичките им страни, имаш опцията да отлагаш с месеци - при мен нямаше опция да се побутвам, да разпитвам, да проверявам, да разсъждавам. Не се засягай, но при теб нещата стоят така "майсторът взе едни пари и каза ще видим" или още по-зле "рибата е още в морето, а ти си сложил тигана", при мен има станция, която работи близо 5 години (Октомври стават), в станцията серат, перат, къпят се и си мият чиниите и зъбите 4 човека ежедневно, а епизодично 6-7 и повече. До момента на това животно съм му сменил едни мембрани на компресора за 60-70 лв. и съм платил ток колкото за една 60 Ватова крушка включена нон-стоп, останалото е, че съм изгребал 1 кофа семки (сумарно за всичките години) и два пъти съм изпомпвал утайката с най-простата потопяема помпа за мръсни води (мисля цената и беше около 120 лв.).
Не те упреквам, но изказът ти е като на човек, дето е ехал, ехал и само с пречиствателни станции се е занимавал, а в същност цепиш стотинката на две и гледаш как да минеш метър. Извинявай друже, аз не съм беден за 1500 лв., не съм беден и за 15000 - нямам време да изпадам в дълбоки размисли, не смятам да живея с орлите, искам сега и на момента проблемът ми да е решен и то качествено.
Знам какво ще си вземеш, българдска ще е станцията ти и дано имаш доблестта един ден да пишеш, че заради едни 1500 си се набутал яко - вчера вдигах капака на станцията пред един съфорумец, питах го за миризмата на помийната яма - ами не мирише пущината и, надявам се да не замирише и в следващите 15 години, а след това "я камилата, я камиларя".
С две думи "въпрос на вкус - казало кучето и се..."
nikolay_1 - специалист
Моят съсед има белгийска ПС на Boralit. От 8 месеца я ползва и проверих че водата на изхода не мирише :)
Този модел е с 3 отделни контейнера. Цената е подобна на Bio Cleaner доколкото разбрах, около 7000.

Аз също избирам в момента ПС за къщата, но мисля да си сложа по-компактен модел, като чешките, че нямам много място на двора.

@Lav, би ли споделил кой е БГ еквивалента на Bio Cleaner, иска ми се да взема решение максимално скоро, че след някой и друг месец се нанасяме и ако няма ПС, ще видим зор :-D
Последна промяна от nikolay_1 на чет авг 16, 2018 4:54 pm, променено общо 2 пъти.
radius - майстор
нед авг 12, 2018 11:32 ampreslav написа:

Знам какво ще си вземеш, българдска ще е станцията ти и дано имаш доблестта един ден да пишеш, че заради едни 1500 си се набутал яко -
Защо пак създаваш внушения без нищо обективно? Даде да се разбере, че си доволен от твоята, но не мога да разбера защо не приемаш, че има и други работещи станции.
preslav - майстор
чет авг 16, 2018 9:14 amradius написа:
нед авг 12, 2018 11:32 ampreslav написа:

Знам какво ще си вземеш, българдска ще е станцията ти и дано имаш доблестта един ден да пишеш, че заради едни 1500 си се набутал яко -
Защо пак създаваш внушения без нищо обективно? Даде да се разбере, че си доволен от твоята, но не мога да разбера защо не приемаш, че има и други работещи станции.
Защото съм виждал други "работещи" станции - изпомпваха си "пречистената" вода на улицата и ако не миришеше на блато никой не би им забелязал. Ако това е мое самовнушение защо другите също се възмущаваха?
Не знам, не внушавам нищо на никого, но се чувствам длъжен да предупредя.
nikolay_1 - специалист
@jabata Колега би ли споделил и ти на коя ПС си се спрял в крайна сметка и по кои причини, Graf ли е?

Или ако си го писал вече в някоя тема?

Благодаря! ;)
jabata - специалист
Да, същата е. И съм доволен както от станцията, така и от фирмата, но не искам да звучи като реклама.
Защо съм избрал тази, станция, какво ме накара да изера нея, а не някоя друга от хилядите, е мое решение което е прекалено дълго да го споделя, пък и критериите за избор при мене са едни, при някой друг други.
Но все пак се радвам че има и други хора, които мислят в тази насока. Защото за мене това с отпадните води си е голям проблем, на който никой не обръща внимание, а всъщност заслужава и то огромно. Но трябва да мине още време за да го разбереме.
CappY - специалист
Да изтупаме праха малко:

https://biorock.bg/_files/file/brochure ... G_2018.pdf

Пречиствателна станция без ток, с естествена циркулация на кислорода за аеробната среда. :)

Какво мислите?
preslav - майстор
вт апр 23, 2019 11:30 pmCappY написа:
Да изтупаме праха малко:

https://biorock.bg/_files/file/brochure ... G_2018.pdf

Пречиствателна станция без ток, с естествена циркулация на кислорода за аеробната среда. :)

Какво мислите?
Мисля, че това е генератор на миризма или леко модернизирана изгребна яма. Няма да се мине без ток защото помпата за изхвърляне на пречистената вода е неизбежна. Много ми хареса инсталационното видео - манго стои в изкопа, а фадромата изсипва над него подложния бетон. Иначе да си наемеш 2 багера, кран и огромен камион не е никакъв проблем, проблемите ще дойдат когато започне ежемесечното изпомпване на батаците от утаечния танк.
CappY - специалист
ср апр 24, 2019 7:26 ampreslav написа:
вт апр 23, 2019 11:30 pmCappY написа:
Да изтупаме праха малко:

https://biorock.bg/_files/file/brochure ... G_2018.pdf

Пречиствателна станция без ток, с естествена циркулация на кислорода за аеробната среда. :)

Какво мислите?
Мисля, че това е генератор на миризма или леко модернизирана изгребна яма. Няма да се мине без ток защото помпата за изхвърляне на пречистената вода е неизбежна. Много ми хареса инсталационното видео - манго стои в изкопа, а фадромата изсипва над него подложния бетон. Иначе да си наемеш 2 багера, кран и огромен камион не е никакъв проблем, проблемите ще дойдат когато започне ежемесечното изпомпване на батаците от утаечния танк.
Какъв е проблема да се върне, ако не отговаря на рекламата?

https://europa.eu/youreurope/business/d ... dex_bg.htm
Отговорности след продажбата/дефектни продукти
Ако в рамките на периода на законовата гаранция стане ясно, че продаденият от вас продукт е дефектен или не изглежда или не работи по начина, посочен в рекламата, отговорността за това носите вие. В някои страни е възможно да носите отговорност и ако сте производителят или вносителят.
В реклама се казва изпомпване на 3 години - ако не стане така - връщаш.

Колкото до помпата за пречистената вода - какъв е проблема да се изведе на гравитачен принцип някъде в почвата?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 15

Тема "Пречиствателна станция за отходни води!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: