• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 15
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
radokova4ev - напреднал
пон сеп 16, 2019 11:30 pmdjogobg написа:
Здрасти,

аз в крайна сметка се обзаведох с такава на мястото на самоделката ми. Миризма не си мисли, че няма. Просто не е на екскременти, а на заблатено езеро, примерно. Същата беше миризмата на аеробния ми съд на самоделката. Водата на края на първата седмица вече започна да чернее. Именно да чернее, а не да кафенее. В аеробния контейнер на самоделката ми също чернееше от бактериите, керамзитът в него беше на черни петна и ивици, където се бяха захванали бактериите. Миризмата от био клинъра се разпространява само, ако отворя капака на самата станция(поради многото бълбукане капакът вътре е почернял от пръски, та внимавай, като го вдигаш) и във външната кутия, където се помещава компресорът. Предполагам, че по гофретата, в които влизат маркучите за въздух, връща малко миризма, но отново - на жабурняк, а не на фекалии и наистина е пренебрежимо малка.
Тук си заслужава да отбележа, че замръзването зимно време и поддържането на благоприятна температура са го преодоляли с това, че компресорът подава доста топъл въздух към станцията. Също така, има опция да се сложи сонда за киселинен анализ на водата и съответно някакъв препарат да се пуска за контрол на киселинността(ама струва допълнителни пари).
Като цяло да си кажа мнението - има доста инженерна мисъл вкарана в нея и ми харесва, но процентите за пречистване(фосфор, киселинност на вода и т.н.) мисля, че се постигат само с най-скъпата окомплектовка. Много ме дразни шумът от вибрациите на компресора. Като се загрее към края на работния цикъл и цялата метална кутия започва да вибрира, та трябва да я пристягам с един допълнителен колан отвън, да не шуми толкова. Мисля, че ако човек има парите и няма времето да се занимава за много добре обмислена и изработена самоделка, Био Клинър си заслужава.
А тази миризма блатна дали не може да се елиминира с донастройване?
radius - майстор
Това са станции, които работят без обратна връзка, няма как да са идеални щото средата днес е една, утре е друга. Тук някой беше писал от кухнята за градските станции - голяма наука с много променливи, част от тях лесно дестабилизиращи се.
Няма как да няма никаква миризма, те и градските миришат на блато. Говоря, като си отворите ПС и си заврете равновесния орган, не става дума, че двора мирише на блато.
djogobg - специалист
+1, че около станцията не мирише на блато, само, когато се вдигне капакът. Има го моментът, обаче, че каквато и да ти е станцията, ако температурата ѝ падне под 13-14 градуса не работи много ефективно... Преди месец замервах температурата на моята - 10 градуса беше(реално станцията ми стои в бетонна шахта, която не съм зарил отгоре с почва, та само капакът на станцията да стърчи, следователно изолацията ми куца). Та на тези 10 градуса миризмата е малко по-различна - малко по-фекална, макар че не е точно на кафява вода от анаеробен резервоар.
KingLin - майстор
А как стои въпроса с използваните в домакинството почистващи препарати, сапуни, шампоани, балсами и прочие?
djogobg - специалист
чет мар 05, 2020 9:52 pmKingLin написа:
А как стои въпроса с използваните в домакинството почистващи препарати, сапуни, шампоани, балсами и прочие?
Аз и преди да заживея в къща ползвах бързоразградими препарати за миене, даже преди децата ползвах едни сапунени ядки за прането, които перяха по-добре от повечето препарати, ама може да дадат алергична реакция при малки деца, та спрях да ги ползвам. От фирмата хората казаха, че препарати с окислител(демек за бяло пране) не са проблем, както и обикновени сапуни и шампоани. Предполагам, че ако пускаш белина хлорът ще подейства зле на станцията... За антибактериални сапуни и т.н. не знам.... като цяло толкова се разреждат всичките препарати, че в станцията не съм забелязвал, освен от пералнята, да се разпенва, дори в първата секция.
Пречиствателните станции справят ли се с тоалетната хартия?
Има ли някой, който наистина полива, пък даже и капково, с водата от ПС?
пет мар 06, 2020 10:42 amdjogobg написа:
чет мар 05, 2020 9:52 pmKingLin написа:
А как стои въпроса с използваните в домакинството почистващи препарати, сапуни, шампоани, балсами и прочие?
Аз и преди да заживея в къща ползвах бързоразградими препарати за миене, даже преди децата ползвах едни сапунени ядки за прането, които перяха по-добре от повечето препарати, ама може да дадат алергична реакция при малки деца, та спрях да ги ползвам. От фирмата хората казаха, че препарати с окислител(демек за бяло пране) не са проблем, както и обикновени сапуни и шампоани. Предполагам, че ако пускаш белина хлорът ще подейства зле на станцията... За антибактериални сапуни и т.н. не знам.... като цяло толкова се разреждат всичките препарати, че в станцията не съм забелязвал, освен от пералнята, да се разпенва, дори в първата секция.
А какви по точно препарати са на й-добри - по-конкретно. Най-вече може би препарата за пране, какво трябва да се гледа да не прави пяна и да не вреди на бактерийките..?
brum - майстор
Има ли нещо като наръчник за употреба на такива станции? Какво е редно и какво не е редно да се налива в нея, как се поддържа при отсъствие и т.н. На всякакъв език е добре дошло :) .
Здравейте. Пробвах да намеря конкретен отговор във форума, но може да съм го пропуснал...Извинете.

Купувам къща, и естествено строителите са и сложили най-евтината станция! Българска WT-5 (watertechnology)
Нямам представа още какво е...Къщата е на БДС. Не е пусната дори.
Но имам притеснения от сега :-)
Ако някой ползва или знае - моля да даде мнение, съвет.
Чудя се дали преди изобщо да почвам обзавеждането и изграждането вътре -
дали да не я разкарам направо и да търся- доколкото видях - много доволни хора от чешки??? :?
Тъкмо и градината не е оформена изобщо - почвам от 0...
Моля за съвет.
itsme! - напреднал
И аз търся мнения за тези станции на watertechnology. Ако някой може да сподели ще съм благодарен.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 15

Тема "Пречиствателна станция за отходни води!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: