• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 15
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
djogobg - специалист
Здрасти,

аз в крайна сметка се обзаведох с такава на мястото на самоделката ми. Миризма не си мисли, че няма. Просто не е на екскременти, а на заблатено езеро, примерно. Същата беше миризмата на аеробния ми съд на самоделката. Водата на края на първата седмица вече започна да чернее. Именно да чернее, а не да кафенее. В аеробния контейнер на самоделката ми също чернееше от бактериите, керамзитът в него беше на черни петна и ивици, където се бяха захванали бактериите. Миризмата от био клинъра се разпространява само, ако отворя капака на самата станция(поради многото бълбукане капакът вътре е почернял от пръски, та внимавай, като го вдигаш) и във външната кутия, където се помещава компресорът. Предполагам, че по гофретата, в които влизат маркучите за въздух, връща малко миризма, но отново - на жабурняк, а не на фекалии и наистина е пренебрежимо малка.
Тук си заслужава да отбележа, че замръзването зимно време и поддържането на благоприятна температура са го преодоляли с това, че компресорът подава доста топъл въздух към станцията. Също така, има опция да се сложи сонда за киселинен анализ на водата и съответно някакъв препарат да се пуска за контрол на киселинността(ама струва допълнителни пари).
Като цяло да си кажа мнението - има доста инженерна мисъл вкарана в нея и ми харесва, но процентите за пречистване(фосфор, киселинност на вода и т.н.) мисля, че се постигат само с най-скъпата окомплектовка. Много ме дразни шумът от вибрациите на компресора. Като се загрее към края на работния цикъл и цялата метална кутия започва да вибрира, та трябва да я пристягам с един допълнителен колан отвън, да не шуми толкова. Мисля, че ако човек има парите и няма времето да се занимава за много добре обмислена и изработена самоделка, Био Клинър си заслужава.
radius - майстор
Аха, значи избора е между самоделка и Био Клинър, други няма тъй ли?
djogobg - специалист
вт сеп 17, 2019 9:04 amradius написа:
Аха, значи избора е между самоделка и Био Клинър, други няма тъй ли?
За мен - да. Освен, ако не излезе на пазара друга изцяло аеробна. Просто, тези, които имат анаеробен процес си имат миризма на септична яма. Според мен няма смисъл да се дават 4000 лева за нещо, което ще ти мирише, като можеш да го направиш сам за около 1000 лева и(в зависимост от сръчността) до една седмица работа. Ако ще даваш пари, поне да е за нещо по-различно... За мембранните не знам - ако човек си намери мембрана може пак да си направи сам...
radius - майстор
Не знаех че моята мирише, ама щом казваш. Цяло лято я изсипвам насред двора, явно съм бил хремав. :cool:
radius - майстор
Не знаех че моята мирише, ама щом казваш. Цяло лято я изсипвам насред двора, явно съм бил хремав. :cool:
От сайта на БиоКлинър : няма друга преч.станция изцяло аеробна... бля бля... нищо няма да изпомпвате...
Я питай бате ти Пресли дали има утайка. :weedman:
Феновете на Био Клинър, най-надъханите производители на суровина.
radokova4ev - напреднал
съб май 05, 2018 4:44 pmpreslav написа:
hidrazin написа:
Изобщо не се занимавай с тези мошеници от hg-sons които ги продават на поне двойна цена. Освен ако нямаш излишни няколко бона.
Навсякъде са ос...рали нета че другите миришели, имали проблеми ... за да си продадат техните, които не са нищо повече от много други.
Включително и български.
Ако толкова държиш точно на чешките - купи си я от там и си я докарай. Пак ще ти излезе по-евтино. :-D
Иначе от нашите - виж тези на Биотех. Не казвам да е точно от тях и поразгледай и други производители.
Само гледай да не се налага използването на допълнителни химии/препарати и е желателно да има помпа.
Но без много електроника че като се скапе...
:partyman:
Май никога не съм спорил с теб, сега пак няма да споря, но я кажи колко станции от въпросните "мошеници" ползваш и колко от другите. Аз ползвам станция от "мошениците" вече 4+ години - за нищо не са ме излъгали, нямам никакви проблеми с миризми и т.н. глупости. В същност, за да съм точен, аз не живея там, къщата се обитава от 4 ползвателя на кенеф, баня и мивки целогодишно, аз се появявам само в почивните дни, има още една дето сере епизодично и толкова. Кажи сега защо си се наострил срещу продавачите на тези станции, че съм срещал и потребители, които уж са им продали чешка станция, ама не би.
Не бива просто да се плюе, трябват и аргументи - за 4 години, ноември ще станат 5, при мен лайнярка не е идвала, сменил съм мебрани на компресора за 60-70 лв., купил съм помпа за отпадни води за 120 лв.,която съм ползвал 2 пъти (втория от мерак), токът си го плащат серящите, но е колкото една крушка работеща 2/3 от денонощието. Съжалявам, но нямам втора станция на друг производител, че да сравнявам икономическите резултати от преработката на лайна. Пичовете (баща и син) от въпросната фирма си вдигат телефоните, не се крият след като са ти изсрали едно лайно в градината, идват и си оправят нещата за времето на гаранцията - какво повече да искам от тях??? А и цената 6-7000лв. не е толкова стряскаща на фона на самоделки по 3500лв.
Вече не каня, но все пак който иска да заповяда да помирише, че аз всеки ден мириша на комшиите българските недоработки.
Вярно . И аз ползвам чешката. Вярно само от няколко месеца . Но съм доволен. Комшиите си направиха ебаси бетонния бункер за септична яма . Голям дълбок и мноо бетон отиде. И всеки месец си викат лайнарка. Хем направиха бункера с дупки (незаконно) и файда няма.
radokova4ev - напреднал
съб май 05, 2018 9:02 pmhidrazin написа:
preslav написа:
hidrazin написа:
...Май никога не съм спорил с теб, сега пак няма да споря, ...
Благодаря за което. :-D
Виж ся, някъде да съм казал че въпросните чешки станции са лоши или не добре работещи? Не!
Просто мразя да съм дойна крава на някой мушморок. Справка:
Envipur BC4 OPTIMA - 48 388 Kč с ДДС = 3710 ЛЕВА а не ойро !!!
Същото и с другите модели.
Не знам какъв е твоя и колко са те издоили но имал си бол пари - дал си.
И нали се сещаш че освен дублирането на цената те имат и търговка отстъпка...
Няма как някога да купя нещо от тях.
:partyman:
Като беше ред да си купувам станцията се свързах с чехите . Те казаха да се обърна към представителя за България . И след 15 минути ми звъннаха от фирмата в България. Чехите са им казали. Чехите не ми казаха цена. Струваше ми 6700лв. Но както казва колегата са коректни и точни. Доволен съм . Никакви консумативи и поддръжка за сега. За 3-4 месеца ползване.
radokova4ev - напреднал
ср юни 27, 2018 3:33 amkalin72 написа:
Преславе, никой не оспорва качествата на продукта, ами цената му у нас и в чужбина. Има разлика в смисъла и последиците от тези твърдения, нали така?
Ама никой никого не кара насила да си купува от тук станцията. Щом там е по -евтина купете си я от там . Какъв точно е смисъла да пресмятаме на вносителя парите? Колко печели ,каква кола кара и т.н. Намерил си е схема печели си човека . Аз не мога да се занимавам с транспорт от Чехия ,още по-малко пък "е все ще се намери някой да я настрои" . Не благодаря! От скромния ми опит съм установил ,че това е почти винаги свързано с куп главоболия и несъответствия ,и допълнителни разходи. Не съм богат ,нямам много пари ,но здравето и нервите ми са по -ценни от едни пари.
radokova4ev - напреднал
съб авг 11, 2018 10:01 pmLav написа:
Само да споделя, че нещата се движат при мен :)
И не само намерих станцията, но и кой да я монтира, та и да даде гаранция за монтажа, която да важи пред чехите.
Въпроса е, че чешките станции си имат и БГ еквивалент, който не работи по зле от тях, а една идея по-евтин...все пак с питане (в случая и с четене) до Истанбул се стига.
А и още нещо за инфо - въпросния вносител на BioCleaner в момента, не е първия за БГ...а първия също функционира в момента, даже и развива собствена дейност в същата сфера.
Така, че за мен заключението е - който търси намира! :л
Дай някакви координати за това ,което си открил!
radokova4ev - напреднал
вт апр 23, 2019 11:30 pmCappY написа:
Да изтупаме праха малко:

https://biorock.bg/_files/file/brochure ... G_2018.pdf

Пречиствателна станция без ток, с естествена циркулация на кислорода за аеробната среда. :)

Какво мислите?
Как точно постигат тази естествена циркулация на въздуха ? Нещо не ми стана ясно. И изходящата вентилация е точно над входящата вода. Е как няма да мирише?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 15

Тема "Пречиствателна станция за отходни води!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: