• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
brum - майстор
Търсих, но не намерих информация по мрежата, та ще питам тук за съвет. Пречиствателната станция е one2clean. Това което се промени последните 2-3 дни е бълбукащият звук който се чува по канализационните тръби.

Преди се чуваше нощно време като е тихо и звучеше като аератора да прави малки мехурчета въздух. Последните 2-3 дни се чува доста по-силно бълбукане при аериране и вече не е като малки мехурчета въздух, а все едно излиза въздуха на големи мехури. Буквално все едно си потопил буркан с отвора надолу и си го обърнал рязко.

Станцията се ползва активно от 3-4 седмици. Та ме съмнява да се е натрупала утайка. Някакви съвети как да разбера има ли проблем или всичко е наред?
radius - майстор
В първата зона има нещо като груб аератор на дъното, който да размесва чорбата. Да не е настроен с прекалено много въздух, няма как да опиша колко трябва да пуска, но трябва да има леко бълбукане, не да подскача всичко. Вероятно като сте почнали да я ползвате се е посъбрало гъсто и то бълбука така по басово. Според мен е нормално.
Аз съм с българска, но едва ли е нещо принципно различно.
brum - майстор
Нямам идея как е настроен...

Ще се опитам да викна хората дето я инсталираха да погледнат всичко наред ли е. Че пускането го бяха оставили на мен. Реално закарах тока, сложих часа и датата, и станцията тръгна. Каквото е имало фабрично като настройки това е.
vladtod - специалист
съб дек 18, 2021 2:50 pmradius написа:

Аз съм с българска, но едва ли е нещо принципно различно.
Може би си споделял , но на коя фирма е твоята и как е с "аромата" , има ли го няма ли го?
radius - майстор
Ще ти отговоря понеделник от компа, че не е с 2 думи.
kozl - майстор
съб дек 18, 2021 2:08 pmbrum написа:
Търсих, но не намерих информация по мрежата, та ще питам тук за съвет. Пречиствателната станция е one2clean. Това което се промени последните 2-3 дни е бълбукащият звук който се чува по канализационните тръби.

Преди се чуваше нощно време като е тихо и звучеше като аератора да прави малки мехурчета въздух. Последните 2-3 дни се чува доста по-силно бълбукане при аериране и вече не е като малки мехурчета въздух, а все едно излиза въздуха на големи мехури. Буквално все едно си потопил буркан с отвора надолу и си го обърнал рязко.

Станцията се ползва активно от 3-4 седмици. Та ме съмнява да се е натрупала утайка. Някакви съвети как да разбера има ли проблем или всичко е наред?
А защо не се обадиш на дистрибутурите?
brum - майстор
Чакам работен ден :) . И реших да попитам и тук за евентуални насоки.
radius - майстор
съб дек 18, 2021 8:54 pmvladtod написа:
Може би си споделял , но на коя фирма е твоята и как е с "аромата" , има ли го няма ли го?
А, споделял съм, карал съм се с съфорумници по темата и т.н. Моята е на Биотех, най-малката, не е чистена никога (ползва се от 3 души вече 2.5години). Бактерии не слагам.
Аераторите и еърлифтовете е добре да се наглеждат на половин година, защото лека полека може да се запушат. Но трябва да сте наясно после какви са настройките, защото при профилактиката се разбутват. Спира се въздуха на всичко и се пуска само на единия аератор, после само на другия, после еърлифтовете един по един (като внимавате да не ви измият очите :) ). И така се продухва системата... После се настойват пак всички неща, но ако е за първи път е сложно за обяснение къде колко да пуска. Не е невъзможно, но трудно.
Миризма няма, ако отворите ПС, мирише на прах за пране и блато, но не и на фекалии. В съда след нея, който събира преч.вода (имам такъв 2 кубика) също не мирише, но цвета на водата не е чисто бял, а кафеникав (това не се вижда по струята на маркуча, която изглежда безцветна). Ако изливате в канализация или дренаж всичко е точно и ще викате че не мирише нищо.
Аз изливам в единия край на двора и това е най-неблагоприятния вариант, защото всичко се разстила повърхностно и тогава миризма има в края на източването, когато дренажната помпа изкарва последните литри вода. Миризмата преминава за минути, но я има.
Това е обективното ми мнение и не съжалявам за избора си, тъй като е двойно по-евтина от чешките.
Ако има някой с чешка да я излива по двора, нека се включи как е, защото ако се сипва подземно и моята не мирише.

Аз по принцип не вярвам, че тия съоръжения си отговарят на обещанията, най-малкото това са опростени преч.системи без обратна връзка и колкото и да им се иска на производителите, никога няма да бъдат като една истинска градска ПС.
brum - майстор
Вярвам, че и препаратите дето се ползват има значение. Да наливаш химия дето избива бактериите дето участват в пречистването и да наливаш само щадящи препарати очаквам да даде разлика в миризмите.

За нас е новост този подход за отпадните води и внимаваме като купуваме. Не знам дали масовите практики са такива.
Virtex - майстор
пон дек 20, 2021 11:54 ambrum написа:
Вярвам, че и препаратите дето се ползват има значение. Да наливаш химия дето избива бактериите дето участват в пречистването и да наливаш само щадящи препарати очаквам да даде разлика в миризмите.

За нас е новост този подход за отпадните води и внимаваме като купуваме. Не знам дали масовите практики са такива.
Според един от родните производители ако не се прекалява с препаратите няма да има разлика за станцията. До колкото е вярно не знам, но предполагам ако се използват 'био' препарати ще е по-добре. Единствено алтернативата на доместос не знам каква може да е.

По някое време ще проверя на практика, но засега нямам реална информация.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15

Тема "Пречиствателна станция за отходни води!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: