• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Lav
пет юни 15, 2018 4:12 pmpreslav написа:
пет юни 15, 2018 9:37 amLav написа:
Съжалявам, че първия ми пост във форума, ще е такъв ама...
Но виждам, че “компетентното” мнение май се изчерпа, когато стигнахме до цените.
Не бива да даваш мнение, и да плюеш някой дали ще спориш с него или не, когато ти се губят моменти.
Човека написа точна цена на станция BC4 Optima - 48 388 Kč с ДДС = 3710 лева, по днешния курс е даже 3 621,55 лв
Офертата на hg&sons e 3100€ без ДДС за същата станция, което е точно 7 275,68 лв с ДДС, както те искат да се изчислява, можели да намалят 230€, е станаха 6 825,85 лв с ДДС! И това им е офертата от години. Единствено и само станцията в това изпълнение “Optima”, със всичките им компоменти.
Как така изведнъж забрави каква е станцията и изреди 10 довършителни работи, които въобще не влизат в цената. Да не би hg&sons да ти направиха подложения бетон?!? Хайде, и ние четем форуми и боравим с интернет...виждаме постове и от 2009, 2011, та и 2013.
Не споря, че станциите на чешката Envi-pur не са добри, ама аз идиот ли съм, на Луната ли живея или парите ги наливам от чешмата!
Даже от Чехия да си я купя в същата конфигурация, да платя 150€ да си я докарам, за колко си мислиш, че ще намеря някой, който да ми я инсталира?
Няма такова сервизно обслужване, няма такова свързване, няма такова “вдигане” на телефона, няма такава надценка от близо 100%!
Сложи 20%, сложи 30%...ама 100%! И от цена взета в Чехия от краен потребител, влязъл в офиса на Envi-pur от улицата.
Не е лесно да караш Q7 RS.
Искрено се надявам това да не и последния ти пост във форума, но нека следващите ти да са когато си купиш, инсталираш станция (каквато на теб ти харесва) и след като си я ползвал поне 4 години.
Горещо ти препоръчвам да си водиш записки за цена на станцията, транспорт, застраховка от транспортни дефекти, разходи по монтаж, настройки и т.н. Наистина не помня детайли, но договора за покупка, монтаж и условия на гаранцията е някъде при другите документи на къщата.
Имам едно съмнение обаче, ти никога няма да си купиш чешка станция, прекалено детайлно си запознат с условията на hg&sons, което ме навежда на мисълта, че по-скоро си конкурент, а не потенциален клиент.
Споко - темата е за онези, които са в процес на избиране на станция, само че когато им замирише на блато пречистената вода, теб вече няма да те има.
За да съм по-ясен, в нашия район има поне още 2 станции, не смея да твърдя, че са български, но съм сигурен, че не са чешки - при всеки дъжд ползвателите на тези станции използват случая да си излеят на пътя пречистената вода, смърди точно като блато. За сравнение, аз вчера източих само част от активната утайка (тук ми беше даден такъв съвет), няма как да измеря количеството, но приблизително са 200 л. които налях в собствената си градина, а след седмица, две там ще набуча зеле. Миризма от източеното никаква, а това е от станцията, а не от изхода и.
С две думи, аз споделям опит, а ти разсъждаваш на тема къде не би трябвало да заравям собстените си пари - да си имаме уважението и ако не можем да сме полезни, поне да не вредим!
Не вредя на никой, само показвам какъв “беден” народ сме, щом успяваме да плащаме нещо двойно от това, което струва. Ако това да ти спестя около 3к не е полезност, не знам къде живееш ти :tonqe:
Заровили сме си главата в пясъка и оставяме на други да печелят, от това какви лаици сме. Нямам нищо против да печелят от труда си, ама да е 100% над това, което дава производителя хаххаха, това вече е множко.
Почти построих къща и тъй като няма канализация там, търся да монтирам пречиствателна станция.
Никакъв конкурент не съм на никой, просто търся мнения, чета, искам оферти и преценям... навсякъде чета за BioCleaner, колко добре работят и че няма оплакващи се. Но посетих няколко фирми включая и въпросните представители на Envi-pur за България. Прочетох и няколко мнения из форуми, че в Чехия цената е наполовина. Все пак чичко Google знае всичко, само да знаеш как да формулираш това, което търсиш.
Аз ще си взема BioCleaner, защото са добри наистина, но няма да платя 7000+лв за нея, ще платя цената, която прозводителя дава на краен потребител в Чехия. Ще си я докарам и за по-малко от 150€, преди месец докарах 5 палета с фотоволтаици от Хановер за 810€. Нарича му се да ползваш групаж. Ще намеря и кой да ми я монтира, и настрои, и обслужва. И няма за всичко това да похарча даже 70% от това, което иска БГ представителя.
Ако и наистина е толкова прехвалена, то няма да има нужда от каквото и да е било обслужване, нали такa пише на сайта на hg&sons.
Preslav, благодарен съм за споделения ти опит, той е един от многото, които прочетох докато проучвах какво да направя. И то от един друг форум, в който си беше инсталирал ПС-то, мисля че беше около две години преди поста ти в другия форум, и пак обясняваше, че е единствената на БГ пазара, която признаваш. Как няма миризми и колко воняли на съседите ти. И нещо коментираше относно друг потребител с ника “Леля от село”...или нещо подобно.
Всичко е много хубаво, но това не означава, че ще платя двойна цена за това, особено когато някой се намира на 1200 км от мен и мога сам да го контактна.
Късмет на всички в намирането на подходящата за тях ПС, и на това да си похарчат парите разумно. А аз със спестените около 3000 лв, ще се опитам да си подпомогна инсталирането на фотоволтаиците, които между другото също купих на половин цена от това, което се предлага в БГ.
Те са казали умните хора: Не е луд тоя дето яде баницата, а тоя дето му я дава... :partyman:
preslav - майстор
Lav, когато спукаш гума на пътя я оправяш на най-близкото място, дори и да знаеш, че някъде си е 2 пъти по-евтино.
Когато аз питах и разпитвах за станция не намерих кой знае какви отзиви и действах на шано. Ситуацията беше аварийна, имах на разположение не повече от месец да осигуря кенеф за 4 дупета.
При теб нещата вървят планово и браво, че си помислил за всичко!
Усещаш обаче разликата и дано си полезен на други, които ще търсят решение за отвеждане на отпадните си води, дано на никой не му се налага да действа на пожар.
Хубаво би било да се включиш отново в темата когато си реализираш проекта, споделения опит ще е безценен.
radius - майстор
А ти сподели как изгреба утайката, че и аз да взема да поровя във врящото гърне :lol: .
Много ли беше плътна, дали не може да я поразбъркам и с дренажната помпа ( която е за мръсна вода) да поизхвърля от дъното малко материал?
preslav - майстор
пон юни 18, 2018 3:03 pmradius написа:
А ти сподели как изгреба утайката, че и аз да взема да поровя във врящото гърне :lol: .
Много ли беше плътна, дали не може да я поразбъркам и с дренажната помпа ( която е за мръсна вода) да поизхвърля от дъното малко материал?
Най-обикновена помпа за отпадни води - няма ножове, няма екстри.
Утайката е с консистенцията на останолото врящо в станцията (поне окомерно), само цветът е по-наситен - именно по него се ориентирах кога да спра изпомпването.
Не е при мен помпата, че да и видя параметрите, но цялото изпомпване отне около 10 мин. Долях вода с градинската ръчна пръскачка, нагласих я на най-силната струя и заедно с доливането измих всичко полепнало по стените, нещо като водорасли. Доливането ми отне около половин час, но при нас налягането е слабо и затова предполагам, че съм изпомпил и налял не повече от 200-300 литра.
Този път не се е налагало да коригирам аераторите, ако това е важно за теб.
jabata - специалист
Темата е малко старичка, но с пречиствателните станции въпроса в БГ е много деликатен.
Има много фирми на пазара, да това е така. Но колко от тях си струват това е друга тема. Защото някой ти предлагат само и единствено утайник, за доста добри пари.
Тези чешките които ги предлагат тука в БГ, може да са много добри, но цената им....не мисля че си струва да плащаме за нещо 2 пъти повече отколкото му е реалната цена. Визирам BioCleaner.
Иначе, на пари, малко по-вече от българските човек може да си вземе немска пречиствателна станция като например Graf.
Говоря, от опит, защото проучих поне 15 оферти от какви ли не производители и търговци. Като гледа човек, оферта за станцията, трябва да гледа не само станцията ами и изискванията за монтаж. Защото BioCleaner като изискване имат да има подложен бетон отдолу. И все пак, много или малко, и той трябва да се включи, а това са си едно 100-тина лева. А има такива, за които подложния бетон, въобще не фигурира, като изискване.
Колкото до докарването на една такава станция от Чехия, наистина може да ти излезне 150-200 Eur, стига да ползваш добре познатата услуга на спедиторите наречена групаж. Колкото до господата от hg-sons само като видиш офиса им, ти става ясно защо цената е близо 2 пъти повече отколкото в Чехия.
Virtex - майстор
Въпроса с подкараването остава.

Lav хубаво е писал, че ще намери хора, но къде са те ? Освен в 'официалният' представител надали има други.
jabata - специалист
Има, просто трябва да намериш хора които инсталират пречиствателни станции. Преди време на едни познати с пречиствателна станция, станцията се беше задръстила. И се оказа че фирмата която ги внася, прекратила дейност в БГ, та викнаха някакъв който инсталира БГ станции, гледа 1 час да и схване цаката, и накрая я оправи. Така че, стават нещата, стига на човек да му се занимава. Ако не му се занимава, търси фирма в БГ, която осигурява монтаж, и не е на двойна цена.
stakoz - специалист
аз ползвам почти вече 5 години ПСОВ от http://www.pi-trade.com/bg/ - старият модел пико-бел , без проблеми, но беше скъпа
jabata - специалист
stakoz написа:
аз ползвам почти вече 5 години ПСОВ от http://www.pi-trade.com/bg/ - старият модел пико-бел , без проблеми, но беше скъпа
Да, но времената се менят, и цените също. Преди около година бюджетния модел Аеробно почистване който предлага същата фирма беше около 5400, в същото време аналогична пречиствателна станция БГ производство беше около 4700.
preslav - майстор
вт юни 26, 2018 12:38 pmjabata написа:
Темата е малко старичка, но с пречиствателните станции въпроса в БГ е много деликатен.
Има много фирми на пазара, да това е така. Но колко от тях си струват това е друга тема. Защото някой ти предлагат само и единствено утайник, за доста добри пари.
Тези чешките които ги предлагат тука в БГ, може да са много добри, но цената им....не мисля че си струва да плащаме за нещо 2 пъти повече отколкото му е реалната цена. Визирам BioCleaner.
Иначе, на пари, малко по-вече от българските човек може да си вземе немска пречиствателна станция като например Graf.
Говоря, от опит, защото проучих поне 15 оферти от какви ли не производители и търговци. Като гледа човек, оферта за станцията, трябва да гледа не само станцията ами и изискванията за монтаж. Защото BioCleaner като изискване имат да има подложен бетон отдолу. И все пак, много или малко, и той трябва да се включи, а това са си едно 100-тина лева. А има такива, за които подложния бетон, въобще не фигурира, като изискване.
Колкото до докарването на една такава станция от Чехия, наистина може да ти излезне 150-200 Eur, стига да ползваш добре познатата услуга на спедиторите наречена групаж. Колкото до господата от hg-sons само като видиш офиса им, ти става ясно защо цената е близо 2 пъти повече отколкото в Чехия.
Темата хич, ама хич не е старичка и ще става все по-актуална. Мен вече не ме касае, но онези, на които им предстои избор на пречиствателна станция огън им гори под краката. Разсъждения на тема какви коли карал и какви офиси имал даден вносител или производител изобщо не касаят избора на пречиствателно съоръжение. Приемам всякакви изказвания и съображения от ползватели на едно или друго съоръжение, не мога да приема приказки кой как щял да се набута купувайки това или онова от хора, които все още си мечтаят за пречиствателна станция. Аз когато избирах питах, не раздавах акъл кое е по-изгодно, питах, ама никой не отговаряше - сега вече не питам, ползвам и не гледам назад, не само, че не гледам, но и не съжалявам за избора си. Когато аз питах никой не ми каза "ела и виж", когато монтирах и ползвам вече 4.5 години поканих всеки един сам да види за какво иде реч, но никой не дойде - вече не каня, не очаквам и някой от набуталите се да ме покани или да си признае, че е заровил едни излишни пари в земята. Яд ме хваща като чета изказвания за някакви си 100 лв. подложен бетон, до там ли опряхме, до стоте лева - смешно е, даваш 3500 и се циганиш за 100 лева, не евро. Все щял някой да се намери да я пусне в експлоатация - вярно е, аз мога да пусна в експлоатация всяка една чешка станция от моя калибър, но няма да го направя защото не мога да дам гаранция, не мога да издам фактура, не мога да се ангажирам с поддръжка.
Дребните селски сметки ще ни загробят Господа Офицери!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Тема "Пречиствателна станция за отходни води!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: