• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
digitalpr - специалист
Здравейте,

искам да сложа пречиствателна станция за отходните води на къща. В къщата живеят 4 човека и разхода на вода месечно е 15-20 кубика. Това авъоматично ме нарежда до най компактните пречиствателни станции. Въпросът е каква да е!

Има няколко варианта на доста различни цени.

Български:
BIO-6 на цена около 4500лв
БТ5 на цена около 3500лв
АТ-6 на цена около 4200лв

Словенски:
ROTO RoEco3 4300лв
ROTO RoEco2-5 4600лв
SBR на цена 6000лв

Чешки:
Envi-Pur за 6500лв

Не очаквам да сте запознати с конкретните модели, а по скоро съвет чие производство да избера и защо?
radius - майстор
Поразтърси се из форума, обсъждано е и скоро писахме пак мнения
roro0312 - помощник
Слагай от чешките на Енви пур ако искаш да нямаш проблеми с миризми и изпомпвания всеки месец. Познавам сума хора, които се излъгаха по по-евтиното и след това сменяха с чешките и им излезе двойно. Че то миризмите и проблемите започват когато се започне ползването на къщата и често късно разбираш каква грешка си направил за да спестиш малко пари.
hidrazin - майстор
Изобщо не се занимавай с тези мошеници от hg-sons които ги продават на поне двойна цена. Освен ако нямаш излишни няколко бона.
Навсякъде са ос...рали нета че другите миришели, имали проблеми ... за да си продадат техните, които не са нищо повече от много други.
Включително и български.
Ако толкова държиш точно на чешките - купи си я от там и си я докарай. Пак ще ти излезе по-евтино. :-D
Иначе от нашите - виж тези на Биотех. Не казвам да е точно от тях и поразгледай и други производители.
Само гледай да не се налага използването на допълнителни химии/препарати и е желателно да има помпа.
Но без много електроника че като се скапе...
:partyman:
preslav - майстор
hidrazin написа:
Изобщо не се занимавай с тези мошеници от hg-sons които ги продават на поне двойна цена. Освен ако нямаш излишни няколко бона.
Навсякъде са ос...рали нета че другите миришели, имали проблеми ... за да си продадат техните, които не са нищо повече от много други.
Включително и български.
Ако толкова държиш точно на чешките - купи си я от там и си я докарай. Пак ще ти излезе по-евтино. :-D
Иначе от нашите - виж тези на Биотех. Не казвам да е точно от тях и поразгледай и други производители.
Само гледай да не се налага използването на допълнителни химии/препарати и е желателно да има помпа.
Но без много електроника че като се скапе...
:partyman:
Май никога не съм спорил с теб, сега пак няма да споря, но я кажи колко станции от въпросните "мошеници" ползваш и колко от другите. Аз ползвам станция от "мошениците" вече 4+ години - за нищо не са ме излъгали, нямам никакви проблеми с миризми и т.н. глупости. В същност, за да съм точен, аз не живея там, къщата се обитава от 4 ползвателя на кенеф, баня и мивки целогодишно, аз се появявам само в почивните дни, има още една дето сере епизодично и толкова. Кажи сега защо си се наострил срещу продавачите на тези станции, че съм срещал и потребители, които уж са им продали чешка станция, ама не би.
Не бива просто да се плюе, трябват и аргументи - за 4 години, ноември ще станат 5, при мен лайнярка не е идвала, сменил съм мебрани на компресора за 60-70 лв., купил съм помпа за отпадни води за 120 лв.,която съм ползвал 2 пъти (втория от мерак), токът си го плащат серящите, но е колкото една крушка работеща 2/3 от денонощието. Съжалявам, но нямам втора станция на друг производител, че да сравнявам икономическите резултати от преработката на лайна. Пичовете (баща и син) от въпросната фирма си вдигат телефоните, не се крият след като са ти изсрали едно лайно в градината, идват и си оправят нещата за времето на гаранцията - какво повече да искам от тях??? А и цената 6-7000лв. не е толкова стряскаща на фона на самоделки по 3500лв.
Вече не каня, но все пак който иска да заповяда да помирише, че аз всеки ден мириша на комшиите българските недоработки.
hidrazin - майстор
preslav написа:
hidrazin написа:
...Май никога не съм спорил с теб, сега пак няма да споря, ...
Благодаря за което. :-D
Виж ся, някъде да съм казал че въпросните чешки станции са лоши или не добре работещи? Не!
Просто мразя да съм дойна крава на някой мушморок. Справка:
Envipur BC4 OPTIMA - 48 388 Kč с ДДС = 3710 ЛЕВА а не ойро !!!
Същото и с другите модели.
Не знам какъв е твоя и колко са те издоили но имал си бол пари - дал си.
И нали се сещаш че освен дублирането на цената те имат и търговка отстъпка...
Няма как някога да купя нещо от тях.
:partyman:
preslav - майстор
hidrazin написа:
Не знам какъв е твоя и колко са те издоили но имал си бол пари - дал си.
Честно казано съм много зле със спомените за вече дадени пари, но бяха под 7000 лв. В тези 7000 обаче са включени подложния бетон, тръбите до станцията, кабел, табло, кутия за компресора, някои довършителни неща по банята и кенефа, труд за свързване на мръсния канал. Не помня и каква е станцията, сигурен съм, че е една стъпка нагоре от най-малката за 4 дупета, но 5 ли 6 ли ще излъжа. В тези пари влиза и доставка, монтаж, настройка, гаранция от 4 години. Настройката е много важна и ако не си виждал как се прави не можеш да се справиш сам. В рамките на гаранцията младежите са идвали 2 пъти, настройките "бягат" и се налага коригиране - вече знам кое как се прави, но ако ми докарат един бидон от Чехия ще го гледам като голям камък.
Казвам всичко това най-вече заради тези, които са решили да си монтират пречиствателна станция, но също като мен (преди близо 5 години) се чудят на кого да повярват - всеки търговец си хвали стоката, всеки те навива, а когато те набута изчезва. Не знам за другите, но тези си вдигат телефоните, не се крият като мишоци, реагират ако има проблем - с две думи не съжалявам за избора.
В последно време гледам, че са се появили и други продавачи на чешки станции, но нямам идея до колко са коректни.
Lav
нед май 06, 2018 5:51 ampreslav написа:
hidrazin написа:
Не знам какъв е твоя и колко са те издоили но имал си бол пари - дал си.
Честно казано съм много зле със спомените за вече дадени пари, но бяха под 7000 лв. В тези 7000 обаче са включени подложния бетон, тръбите до станцията, кабел, табло, кутия за компресора, някои довършителни неща по банята и кенефа, труд за свързване на мръсния канал. Не помня и каква е станцията, сигурен съм, че е една стъпка нагоре от най-малката за 4 дупета, но 5 ли 6 ли ще излъжа. В тези пари влиза и доставка, монтаж, настройка, гаранция от 4 години. Настройката е много важна и ако не си виждал как се прави не можеш да се справиш сам. В рамките на гаранцията младежите са идвали 2 пъти, настройките "бягат" и се налага коригиране - вече знам кое как се прави, но ако ми докарат един бидон от Чехия ще го гледам като голям камък.
Казвам всичко това най-вече заради тези, които са решили да си монтират пречиствателна станция, но също като мен (преди близо 5 години) се чудят на кого да повярват - всеки търговец си хвали стоката, всеки те навива, а когато те набута изчезва. Не знам за другите, но тези си вдигат телефоните, не се крият като мишоци, реагират ако има проблем - с две думи не съжалявам за избора.
В последно време гледам, че са се появили и други продавачи на чешки станции, но нямам идея до колко са коректни.
Съжалявам, че първия ми пост във форума, ще е такъв ама...
Но виждам, че “компетентното” мнение май се изчерпа, когато стигнахме до цените.
Не бива да даваш мнение, и да плюеш някой дали ще спориш с него или не, когато ти се губят моменти.
Човека написа точна цена на станция BC4 Optima - 48 388 Kč с ДДС = 3710 лева, по днешния курс е даже 3 621,55 лв
Офертата на hg&sons e 3100€ без ДДС за същата станция, което е точно 7 275,68 лв с ДДС, както те искат да се изчислява, можели да намалят 230€, е станаха 6 825,85 лв с ДДС! И това им е офертата от години. Единствено и само станцията в това изпълнение “Optima”, със всичките им компоменти.
Как така изведнъж забрави каква е станцията и изреди 10 довършителни работи, които въобще не влизат в цената. Да не би hg&sons да ти направиха подложения бетон?!? Хайде, и ние четем форуми и боравим с интернет...виждаме постове и от 2009, 2011, та и 2013.
Не споря, че станциите на чешката Envi-pur не са добри, ама аз идиот ли съм, на Луната ли живея или парите ги наливам от чешмата!
Даже от Чехия да си я купя в същата конфигурация, да платя 150€ да си я докарам, за колко си мислиш, че ще намеря някой, който да ми я инсталира?
Няма такова сервизно обслужване, няма такова свързване, няма такова “вдигане” на телефона, няма такава надценка от близо 100%!
Сложи 20%, сложи 30%...ама 100%! И от цена взета в Чехия от краен потребител, влязъл в офиса на Envi-pur от улицата.
Не е лесно да караш Q7 RS.
Virtex - майстор
пет юни 15, 2018 9:37 amLav написа:
Даже от Чехия да си я купя в същата конфигурация, да платя 150€ да си я докарам
Докарването някак си ме съмнява да стане за 150 евро само...
preslav - майстор
пет юни 15, 2018 9:37 amLav написа:
Съжалявам, че първия ми пост във форума, ще е такъв ама...
Но виждам, че “компетентното” мнение май се изчерпа, когато стигнахме до цените.
Не бива да даваш мнение, и да плюеш някой дали ще спориш с него или не, когато ти се губят моменти.
Човека написа точна цена на станция BC4 Optima - 48 388 Kč с ДДС = 3710 лева, по днешния курс е даже 3 621,55 лв
Офертата на hg&sons e 3100€ без ДДС за същата станция, което е точно 7 275,68 лв с ДДС, както те искат да се изчислява, можели да намалят 230€, е станаха 6 825,85 лв с ДДС! И това им е офертата от години. Единствено и само станцията в това изпълнение “Optima”, със всичките им компоменти.
Как така изведнъж забрави каква е станцията и изреди 10 довършителни работи, които въобще не влизат в цената. Да не би hg&sons да ти направиха подложения бетон?!? Хайде, и ние четем форуми и боравим с интернет...виждаме постове и от 2009, 2011, та и 2013.
Не споря, че станциите на чешката Envi-pur не са добри, ама аз идиот ли съм, на Луната ли живея или парите ги наливам от чешмата!
Даже от Чехия да си я купя в същата конфигурация, да платя 150€ да си я докарам, за колко си мислиш, че ще намеря някой, който да ми я инсталира?
Няма такова сервизно обслужване, няма такова свързване, няма такова “вдигане” на телефона, няма такава надценка от близо 100%!
Сложи 20%, сложи 30%...ама 100%! И от цена взета в Чехия от краен потребител, влязъл в офиса на Envi-pur от улицата.
Не е лесно да караш Q7 RS.
Искрено се надявам това да не и последния ти пост във форума, но нека следващите ти да са когато си купиш, инсталираш станция (каквато на теб ти харесва) и след като си я ползвал поне 4 години.
Горещо ти препоръчвам да си водиш записки за цена на станцията, транспорт, застраховка от транспортни дефекти, разходи по монтаж, настройки и т.н. Наистина не помня детайли, но договора за покупка, монтаж и условия на гаранцията е някъде при другите документи на къщата.
Имам едно съмнение обаче, ти никога няма да си купиш чешка станция, прекалено детайлно си запознат с условията на hg&sons, което ме навежда на мисълта, че по-скоро си конкурент, а не потенциален клиент.
Споко - темата е за онези, които са в процес на избиране на станция, само че когато им замирише на блато пречистената вода, теб вече няма да те има.
За да съм по-ясен, в нашия район има поне още 2 станции, не смея да твърдя, че са български, но съм сигурен, че не са чешки - при всеки дъжд ползвателите на тези станции използват случая да си излеят на пътя пречистената вода, смърди точно като блато. За сравнение, аз вчера източих само част от активната утайка (тук ми беше даден такъв съвет), няма как да измеря количеството, но приблизително са 200 л. които налях в собствената си градина, а след седмица, две там ще набуча зеле. Миризма от източеното никаква, а това е от станцията, а не от изхода и.
С две думи, аз споделям опит, а ти разсъждаваш на тема къде не би трябвало да заравям собстените си пари - да си имаме уважението и ако не можем да сме полезни, поне да не вредим!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Тема "Пречиствателна станция за отходни води!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: