• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 15
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
radius - майстор
То много трудно https://www.proceed.bg/
Не ги препоръчвам, не ги и отричам, просто пускам линк на желаещите
ср апр 06, 2022 1:35 pmradius написа:
То много трудно https://www.proceed.bg/
Не ги препоръчвам, не ги и отричам, просто пускам линк на желаещите

Благодаря много!
Didomir - помощник
Имам нужда от съвет, коя ПС е за предпочитане (и защо) между Bio Cleaner и Graf One2Clean ?
brum - майстор
В кой аспект? Цена, спецификации или търсиш мнение от ползващите ги?
Didomir - помощник
ср дек 21, 2022 10:43 ambrum написа:
В кой аспект? Цена, спецификации или търсиш мнение от ползващите ги?
Всички аспекти, престои ми избор и бих искал да е максимално информиран.

BC6 и Graf за 7 души.
brum - майстор
Ми добре де - започни ти със техническите характеристики и направи сравнението. Сподели го тук. После ще получиш обратна връзка от тези които са ги ползвали.

Аз съм с One2Clean за 7-8-9 човека (не помня вече). Като кусури - харчи ток гадта. Ама те всичките харчат. Работи си там и освен, че съм я претоварвал няколко пъти (дренажното поле не поемаше) други драми не е имало. Има леки миризми от каналите, но проблема е в сифоните.
preslav - майстор
ср дек 21, 2022 2:03 pmbrum написа:
Ми добре де - започни ти със техническите характеристики и направи сравнението. Сподели го тук. После ще получиш обратна връзка от тези които са ги ползвали.

Аз съм с One2Clean за 7-8-9 човека (не помня вече). Като кусури - харчи ток гадта. Ама те всичките харчат. Работи си там и освен, че съм я претоварвал няколко пъти (дренажното поле не поемаше) други драми не е имало. Има леки миризми от каналите, но проблема е в сифоните.
Какво имаш предвид под харчене на ток, при мен Биото е колкото една 60 Ватова крушка да работи нон-стоп?
За кави миризми става въпрос - практически нямам сифони и в банята и в кухнята няма миризма. Някакъв дъх на застояла вода има когато се вдигне капака на самата станция, но това е в първите 2-3 минути, после вятърът си свършва работата.
Грижите са, че за 9 години съм сменил 2 комплекта мембрани на компресора за по 70-80 лв. и всяка година изпомпвам по 500-1000 л. от утайката (докато водата от помпата се избистри). Изпомпването сам съм си решил да е веднъж пролет и веднъж есен, по инструкция може и доста по-рядко. В годините се е налагало няколко пъти да регулирам дебита на въздуха през отделните аератори и лифтове, но това не е никаква философия ако си си направил клип къде и как "ври) станцията още при пускането и.
За "претоварване" не мога да говоря, по спомен станцията е за 5 или 6 човека, а сега постоянно се ползва от двама + трети за 1-2 пъти седмично.
brum - майстор
За тока - толкова е. Киловат и половина на ден, близо 50kWh на месец. При мен на промишлен ток е грубо 25лв на месец.

Същите миризми като на застояла вода. Миризмата на фекалии не се усеща. По спецификации сифоните трябва да са с затвор за да може да работи удачно тръбата дето извежда газовете на покрива. При мен сифоните не работят добре. Akvo е марката. Двоен затвор, но на сутринта сваляш капачката и от долу водният затвор го няма, а клапата дето трябва да се затвори седи отворена. Дизайна ли им е смотан, монтажа ли им е крив - не знам.
preslav - майстор
ср дек 21, 2022 4:10 pmbrum написа:
За тока - толкова е. Киловат и половина на ден, близо 50kWh на месец. При мен на промишлен ток е грубо 25лв на месец.

Същите миризми като на застояла вода. Миризмата на фекалии не се усеща. По спецификации сифоните трябва да са с затвор за да може да работи удачно тръбата дето извежда газовете на покрива. При мен сифоните не работят добре. Akvo е марката. Двоен затвор, но на сутринта сваляш капачката и от долу водният затвор го няма, а клапата дето трябва да се затвори седи отворена. Дизайна ли им е смотан, монтажа ли им е крив - не знам.
При нас токът не е промишлен т.е. консумацията е около 10 лв./месечно или казано с други думи толкова, колкото изпушвам за ден - не мисля, че е драма щото тези дето не пушат - пият, тези които не пият и не пушат - е.ат или както се казва "кефът цена няма".
Категорично обаче миризма от каналите няма, няма и отдушник към покрива, имитация на воден затвор има само на канала на банята, мивката в банята и в кухнята са само с гофрирани тръби, които не съм си правил труда да огъвам на S, кенефът е ясен, че е "затворен". Миризма имам само един път годишно за около 2 дена, когато съм излял зеленката в канала (края на Март) - преживява се. Неспомената особеност е, че никакви хартии, превръзки и презервативи не трябва да се изхвърлят - в същност може, но някой после трябва да ги отстранява от (кошничката). Станцията понася всякакви домакински препарати без "Доместос" - естествено в нормалните количества.
brum - майстор
Станцията понася препарати какво ще рече? Че производителят е казал "сипвай" или че не виждаш проблеми като ги сипваш?

Тия дето не са биоразградими отиват в подпочвените води и от там се връщат по чешмите. Или поне на мен такова ми е разбирането. Мисля и за картинката извън двора ми.

И отдушник някъде трябва да имаш. Тоя въздух дето го вкарваш с компресора трябва да излиза някъде. Също и газовете дето се отделят вътре като бактериите си вършат работата. Ако си го извадил над шахтата е вариант. На моята по инструкциите на производителят е на покрива.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 15

Тема "Пречиствателна станция за отходни води!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: