• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
radius - майстор
Хаха, ей това са истинските диваци.
Както се пееше
"Качих се нависоко, разкрачих се широко, а луната бледа гъза ми гледа."
:lol:
vladtod - специалист
..
Последна промяна от vladtod на съб яну 07, 2023 11:05 am, променено общо 1 път.
radko87 - помощник
Наскоро купих Граф One2Clean за 5 души ( около 3.5 кубика ). Още не съм я пуснал в експлоатация. Цената на станцията, тръби,фитинги, багер, инертни материали, и етц. необходими за монтажа стъпи на 10 000лв. Фирмата се казва Пи Трейд. При мен се държаха много професионално. Дойодоха и си докарах васичко. За 1 ден беше готово.

За самата станция нямам още впечетления, понеже не съм я пуснал в екплоатация. Вентилира се, през вентилация монтирана на покрива на сградата, казаха че ако нямам, няма да работи нормално и ще ми подскача капака на двроа. Поговорих малко с екипа по монтажа и ми споделиха, че трябва да се прави профилактика всяка година. Профилактиката е да викам машина да изсмуче по-голяма част от нея.
Dessie - специалист
Привет, малко да изтупам прахта от темата :-)

Строим с любимия еднофамилна къща в район без законна канализация, по проект имаме заложена изгребна яма. Всъщност канализация се намира, но след разговор със съседите се оказа, че тръбата е с малък диаметър и може да се включим в нея, единствено ако там попада вода без примеси. Ерго трябва да заложим ПС. Постоянно обитаващи ще сме трима, при особени обстоятелства да станем четирима :-) Ако гледам ситуацията така, то автоматично попадам в най-малките съдове на производителите, но изникнаха някои въпроси:
1. Има ли смисъл да се заложи по-голям съд, примерно 6-8 човека? По-добре/ по-зле ли ще работи или само ще се закопаят повече пари?
2. Какво се случва ако за месец-два в къщата няма ползване/изхвърляне на вода?
vladtod - специалист
Ако станете три жени или дойдат близнаци естествено ще е по - добре да е станция за 6 души , че като знам сестра ми с двете щерки колко вода ползват, а за закопаването разликата е 1000 лв , дори няма и толкова . Био клинъра за 4 е 5444 лв , а за 6 е 5729 без много екстри. Аз заложих на 2-5 щото сме трима мъже :-D
kr1100 - майстор
пет дек 23, 2022 10:36 pmVirtex написа:
..... Тоалетната хартия се разпада супер лесно и би трябвало да е хранителен аспект за гадините вътре.
Това не е вярно. Отктде знам ли : На съседа с/у мен лятото му се зтлачо канализацията . Тръбата от къщата до тръбата на улицата е с няколко кривки. От фирмата по отпушване изкараха тоалетна хартия. Казаха му ,че не всяка тоалетна хартия се разгражда бързо. Дадоха му марки/ мога да питам/. 4-5 дни паркирха в двора ми докато бяха мъките по отпушването.
Оф при мен е права тръба до шахтата с 1 чупка на 135 гр .
preslav - майстор
пет яну 20, 2023 3:05 pmDessie написа:
Привет, малко да изтупам прахта от темата :-)

Строим с любимия еднофамилна къща в район без законна канализация, по проект имаме заложена изгребна яма. Всъщност канализация се намира, но след разговор със съседите се оказа, че тръбата е с малък диаметър и може да се включим в нея, единствено ако там попада вода без примеси. Ерго трябва да заложим ПС. Постоянно обитаващи ще сме трима, при особени обстоятелства да станем четирима :-) Ако гледам ситуацията така, то автоматично попадам в най-малките съдове на производителите, но изникнаха някои въпроси:
1. Има ли смисъл да се заложи по-голям съд, примерно 6-8 човека? По-добре/ по-зле ли ще работи или само ще се закопаят повече пари?
2. Какво се случва ако за месец-два в къщата няма ползване/изхвърляне на вода?
За големината са ти отговорили - по-добре е да има резерв.
За това, че няма да се ползва месец-два не е проблем за чешките, за другите не знам.
schuldiner - майстор
пет яну 20, 2023 3:05 pmDessie написа:
Привет, малко да изтупам прахта от темата :-)

Строим с любимия еднофамилна къща в район без законна канализация, по проект имаме заложена изгребна яма. Всъщност канализация се намира, но след разговор със съседите се оказа, че тръбата е с малък диаметър и може да се включим в нея, единствено ако там попада вода без примеси. Ерго трябва да заложим ПС. Постоянно обитаващи ще сме трима, при особени обстоятелства да станем четирима :-) Ако гледам ситуацията така, то автоматично попадам в най-малките съдове на производителите, но изникнаха някои въпроси:
1. Има ли смисъл да се заложи по-голям съд, примерно 6-8 човека? По-добре/ по-зле ли ще работи или само ще се закопаят повече пари?
2. Какво се случва ако за месец-два в къщата няма ползване/изхвърляне на вода?
Неволята учи - ако сега строях къща, задължително щях да разделя тоалетните от другите води. Водата от кухните и баните е напълно годна за поливане, пералните е желателно да са към съд, лесен за механично почистване, основно топки косми и влакна. Иначе и при тях препаратите са биоразградими.
За размера... не че малката няма да се справи, ами ще прелива бързо при много ползватели. Преди да си е свършила работата по превръщането на амониевите съединения в нитрити. Голямата /анаеробна/ носи и на повече утайки. Т.е. утайките може да се отмият впоследствие, може да се понатрупат, но при голямата почистването ще е много много рядко, ако въобще се наложи. В аеробния съд не би трябвало да има утайки. Там скоростта на преработка от нитрити в нитрати зависи от кислорода - колкото по-голяма площ и обем, толкова по-добре.
В твоя случай бих направил трасе към съседската канализация за чешмите и баните, към което да се включва и преливникът на аеробнатия съд от ПС.
Dessie - специалист
Ехаааа, това е нещо, за което не се бях сетила, но ще трябва да попроменя ВиК проекта, което не драма, обаче тръбите под първата плоча са заложени вече и предполагам, че там ще се спъна в разделянето….
brum - майстор
Първа плоча или армирана бетонова настилка? Ако няма носеща конструкция в нея си е второто. Ако е плоча обикновено има достъп под нея (мазе, етаж).
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "Пречиствателна станция за отходни води!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: