Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kalin72 - майстор
И друго, осите. Как да им попреча да не правят гнезда в тези вентилационни отвори?
Мрежа отгоре? Или отдолу?
Вадим Владимиров - специалист
Дай ми 15 мин. Трябва да обработя снимките.
Вадим Владимиров - специалист
Заповядай! Това са изработени от мен
Прикачен файл:
SAM_47111.jpg
Прикачен файл:
SAM_47122.jpg
Прикачен файл:
SAM_47144.jpg
Прикачен файл:
SAM_47177.jpg
Прикачен файл:
SAM_48100.jpg
kalin72 - майстор
Благодаря, но аз вече имам отдушници :) Въпроса е какво да направя от сега нататък :)
шоп - майстор
@Вадим Владимиров, номер 1 си! :supz:

Лично аз вместо ОСБ лента бих сложил суха импрегнирана чамова дъска :idea: Няколко поста по-нагоре писах за монтажа на ези две дъски.
Мразя ОСБ то, за мен това е последно качество материал. Полуфабрикат, не диша и т.н., но това си е лично мое мнение.
Вадим Владимиров - специалист
Отдушника каква функция има? Той е сложен между две ребра на покриво и работи само в това пространство, ако не е запушен, естественно.
Вадим Владимиров - специалист
шоп написа:
@Вадим Владимиров, номер 1 си! :supz:

Лично аз вместо ОСБ лента бих сложил суха импрегнирана чамова дъска :idea: Няколко поста по-нагоре писах за монтажа на ези две дъски.
Мразя ОСБ то, за мен това е последно качество материал. Полуфабрикат, не диша и т.н., но това си е лично мое мнение.
Благодаря! За тази цел е перфектен материал!
шоп - майстор
kalin72 написа:
Благодаря, но аз вече имам отдушници :)
Колко броя са и с какво Ф? Отворите при стрехите с какъв размер са?

Защото варианта, който предлага Вадим е лесен и работещ :idea:

Ако билото е с дължина 10м и вент. канала е с височина 2,5 см то при двускатен покрив имаме 0,5м2 площ на вентилационния отвор.
kalin72 - майстор
Добре, пак обяснявам, защото явно не ме разбирате.
Имам 4 броя отдушници, и да, между ребрата са. Знам, че като се запушат от ватата, не работят. Както е в момента.
Питането ми е следното:
Ако махна ватата само около тези 4 отдушника, и направя тават от гипсокартон, найлон и вата (в същата последователност отдолу нагоре), дали това е правилно решение за избягване на конденз? Тоест, над гипсокартона, найлона и ватата над него ще имаме едно хубаво въздушно пространство, което нагоре опира в ребрата, между които има вата, и само там, дето има отдушници, 4 на брой, няма вата. После следва ОСБ, паропропусклива водонепропусклива мембрана, и шиндли.
Та, ще работи ли тази система?
Вадим Владимиров - специалист
Ако го направиш така както си описал то ще работи.

Тема "Проблем с покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: