Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kalin72 - майстор
Здравейте, знам, че съм сгрешил, когато правиха покрива преди 8 години, както и сгреших, когато слагах ватата преди 5 години, но ето проблема, влага от изпарения в горната част на покрива, както и оси във вентилационните отвори :
Изображение

Изображение

https://goo.gl/photos/xUUWkJ75FbBjvPZd8

Каква е конструкцията отвътре навън- греди, осб, покривна мембрана, шиндли. Има 4 вентилационни отвора, които отдолу бяха затворени от ватата, и днес забелязах влага (каква изненада, въпреки, че винаги има отворен прозорец на тавана).
Като цяло знам какво е нужно да се направи, скара над битумните керемиди и въздушно пространство отдолу, за да няма конденз, но засега няма как да стане. Или да махна ватата от между гредите и да я сложа направо върху гипсокартона, който мисля да слагам? И ако има един Велукс прозорез малко под билото, дали това би отвеждало влагата?
Някакви съвети?
Последна промяна от kalin72 на съб май 12, 2018 8:17 pm, променено общо 3 пъти.
шоп - майстор
Калин, а сегашната покривна мембрана каква е?
Ако е паропропускливо фолио има шанс да подбриш нешата.
И какво е положението в подпокривното, живее ли се, температура, влага и т.н.

Иначе да, кардинално са ти ясни нещата как да се оправят, въпроса е да се подобрят и да кара покрива още дълги години до следващият капитален ремонт.
Hursa - майстор
Не се отварят "картинките", но може да е само при мен.
Мисля, че трябва да има и паронепропускливо "под" ватата (ако горното е паропропускливо). И не трябва да се допуска вентилация през слоя вата.
шоп - майстор
Hursa написа:
Не се отварят "картинките", но може да е само при мен.
Мисля, че трябва да има и паронепропускливо "под" ватата (ако горното е паропропускливо). И не трябва да се допуска вентилация през слоя вата.
+ 1 към мнението на @Hursa
Точно затова попитах за горната мембрана каква е

П.П. И при мен снимки не се отварят.
kalin72 - майстор
Мембраната под шиндлите се надявам да е паропропусклива...аз съм я купувал, обаче не мога да си намеря фактурата, да видя какво точно съм купил...
Инак под ватата, към помещението, което пък в момента не е обитаемо, служи за склад, но искам да е обитаемо, та към помещението имам частично сложен найлон...непаропропусклива мембрана :)
Снимките сега как са, виждат ли се?
kalin72 - майстор
Добре, а идеята ми да махна ватата от между гредите, и да я сложа над гипсокартона, който мисля да сложа след месец-два-пет?
Вадим Владимиров - специалист
Свали капаците. Прорежи билата с по2-3 см от всеки скат и сложи винтилиращи капаци. Или си ги направи сам. Ще постна снимки на стъпка по стъпка как съм ги правил.
kalin72 - майстор
Нямам капаци, имам шиндли. И имам вентилационни отвори, които са затворени в момента от ватата.
Това ми бе и питането, дали да не сваля ватата над гипсокртона, когато го направя след няколко месеца, и така отворите да са открити?
шоп - майстор
Предполагам Вадим говори за капаци от битумни шиндли. Може да са готови капаци по метър, може и от битумните шиндли да са направени.

В момента покрива не ти се вентилира, с вентилиран изцяло билен капак всичко ще се оправи и без да махаш ватата.

След прорясването закови и две дъски 10х2,5 см за да стане вентилацията и отгоре капаците.
kalin72 - майстор
А ако просто махна ватата там, където са вентилационните отвори? Да, компроментирам изолацията. И впоследствие да сложа вата и над гипсокартона?

Тема "Проблем с покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: