• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте знам че тук има хора които ще ми помогнат.Става въпрос за сондаж дълбок е 50 метра с тръби 110мм,водата ми излезе на 40 метър с дебит 300мл в секунда.Нивото на водата в момента е на 7-8 метра под кота 0.Точно до него се намира къщата ми която е 3 етажна,в нея живеем 2 домакинства.Ще може ли с някоя хидрофорна система да е захраня,и дали ще има необходимото налягане, благодаря ви предварително.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Здравей :-) Питаш в раздел "Отопление"...
шоп - майстор
Krasi georgiev написа:
Ще може ли с някоя хидрофорна система да е захраня,и дали ще има необходимото налягане
Ще може разбира се.
Помпата трябва да е потопяема. Сложи и табло за управление и нека захранва резервоар с монтиран ел. поплавък. Резервоара според домакинските нужди и броя на хората в домакинствата. 300 мл/сек е малък дебит и затова препоръчвам надземен буферен резервоар. От него с втора помпа снабдена с механичен или ел. пресостат + разсширителен съд към къщата.
Успехи!
Реално сме 2 семейства по 4 човека,като потребление на месец около 15 кубика.Колко голям да е резервоара горе долу 300 - 500 литра или по голям
шоп - майстор
Всичко зависи от моментната консумация. Може 20 часа в денонощието да има нищожна консумация и за 1-2 часа да се изкъпят 8 човека, да работят 2 съдомиялни, 2 перални, умивалници и т.н.

Без да познавам конкретиката бих заложил на 500л

Важното е и какво предлага пазара и размерите на буферният резервоар.
1000 литров съд на евро пале не е никак скъп, ( даже по-евтин от 500 литров бидон), но не всеки има къде да побере ( на топло ) резервоар с размери 120х80х100см.
Светлите отвори на вратите на мазета и технически помещения обикновенно не са големи.

В къщи сме две семейства ( даже вече бих казал три семейства :supz: ) и буферният резервоар е 500 литра
Разликата е, че сондажа е с голям дебит и сондажната помпа допълва с дебит 5200л/час.

След малко, като си допия бирата ще направя снимки. :idea:
шоп - майстор
Krasi georgiev написа:
При мен дебита е 1 кубик на час
Така де, вече написахте 300мл/сек=1080л/час
това е малко
Без буферен съд рискувате да останете на сухо. Без икономия един душ изразходва 11л/мин
Ако двама човека в две бани взимат едновременно душ имаме 1320 л/ч. Още тук сме на червено
Ами ако в този момент има разход и в тоалетни казанчета, умивалници, съдомиялни, перални... :?:

Ето обещаните снимки
сондаж ( в него има потопяема италянска помпа 370 вата)
табло за управление на сондажна помпа
втора помпа с флуид контрол
буферен съд 500л
2х50л разширителни съдове

В буферният съд има ел. поплавък за ниво ( 20-25лв) който командва потопяемата помпа.

Системата не е скъпа и работи безпроблемно от много години.

Прикачен файл

SAM_9522.JPG

Прикачен файл

SAM_9525.JPG

Прикачен файл

SAM_9523.JPG

Прикачен файл

SAM_9524.JPG

Прикачен файл

SAM_9526.JPG
Колко пари горе долу ти излезна
  • 1
  • 2

Тема "Сондаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: