• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nikolov333 - майстор
Като го гледах и аз се съмнявам, ама не ща да си харча боба за тва.. :lol:
Не че подкрепям идеята да се лежи на тая кълка.. Той Мечо Пух го е казал отдавна.. :-D :lol: :lol:
Последна промяна от nikolov333 на чет май 17, 2018 3:32 pm, променено общо 1 път.
VLADO66 - майстор
Има нещо бетоново отгоре, но е по-скоро за изравняване и не е вързано за колоната
nikolov333 - майстор
"Свързано" е силно казано, но минава над гредата и стъпва на половината площ на колоната, а след това продължава странично. Та ще си пазя боба за по-трудни времена.. :roll:
boqnkov - специалист
Благодаря за отговорите. Може пък и да има арматура в бетона между ребрата, защото майсторите ме пратиха за допълнително желязо като правиха покрива... :? Може и за това да е било... помня ли? Vlado, където ще е прозореца изрязвам отвор за щурц, вкарвам готов щурц... и как го фиксирам? С пяна ще стане ли? След това с по 25см от двете страни "изрязвам" тухлите надолу. А за козирката ми се иска да има колкото може по малко "язви" по изолацията. За това ми се иска конструкцията да я хвана с дюбели за бетона и да легне на изолацията (вата 8см)
preslav - майстор
boqnkov написа:
Благодаря за отговорите. Може пък и да има арматура в бетона между ребрата, защото майсторите ме пратиха за допълнително желязо като правиха покрива... :? Може и за това да е било... помня ли? Vlado, където ще е прозореца изрязвам отвор за щурц, вкарвам готов щурц... и как го фиксирам? С пяна ще стане ли? След това с по 25см от двете страни "изрязвам" тухлите надолу. А за козирката ми се иска да има колкото може по малко "язви" по изолацията. За това ми се иска конструкцията да я хвана с дюбели за бетона и да легне на изолацията (вата 8см)
Не мисля, че е обезателно щурцът да е бетонов, може и дървен да е - няма кой знае какво да наси над себе си.
Козирката я прави преди изолацията и тогава няма да имаш въпроси кое как ще се смачка. Аз бих я направил също от дървени носещи елементи, дървени подпори от край до край по цялото лице на къщата. Сегашния бетонов език не бих го жалил ако ми пречи, събарям и си правя цялостен навес - така по-добре би ми стояло на фасадата, а в последствие може да се загати и да стане като антре за обувки, шушони и джапанки на дамите.
boqnkov - специалист
За козирката мислите ли, че може да се разшири с 50 см напред и с по 50см встрани като се набият нови арматури и се отлее още бетон? След това ще я направя един скат напред без олук.
BLUEPUPIL-2 - специалист
От вътрешната страна на стената подпираш двете столици с дървени или стоманени колони, попове, които остават за постоянно. Добре е под поповете да има уширение, за да се разпредели товара на по-голяма площ. Изрязваш, колкото големи прозорци искаш. Отгоре, както те посъветва preslav, щурца е дървена греда, опираща в ламперията, с дължина да влезе плътно между столиците, между нея и зидарията попълваш с нещо по желание. ====== Не събаряй козирката, (ако е армирана добре и е с достатъчна височина на сечението), а прикрепи към нея с шпилки стоманени профили, отгоре сложи дърво и я докарай до какъвто размер искаш.
  • 1
  • 2

Тема "Нови отвори за прозорци в съществуваща стена и нова козирка на входа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: