• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
koceev - помощник
Пояс ще се прави няма зна4ение дали ще го преправяме или ще остава същия,но надзида май ще е само в скъсените краища за 4етирискатен .
koceev - помощник
Чираче написа:
chapara написа:
За нов четирискатен покрив трябват сумати надзиди по краищата, съответните армирани бетонови пояси за да се запазят наклоните, ако ще е отново с керемиди, после следва оправяне на нарушената фасада. Тези неща трябва да ги знае питащия, защото другото са празни приказки.
Кой е казал, че задължително трябва да се прави с тежките и несигурни железобетонни конструкции? Аз предложих друго, но закостенелите мозъци не могат да го проумеят. :?
Какво имаш в предвид вместо бетонен пояс?
plamen6703 - майстор
Ще те докара до любимата му тема, покрив с термопанели :-D
Чираче - майстор
koceev написа:
Какво имаш в предвид вместо бетонен пояс?
Мен не ме слушай. Гледай какво те съветват капацитетите на форума.
plamen6703 написа:
Ще те докара до любимата му тема, покрив с термопанели :-D
И който ме е послушал, не е сгрешил. Съжалявам за това. Вече не мога да се отърва от клиенти.
Christo - майстор
Не съм специалист по въпроса и няма да коментирам причините, но на запад масово правят покривната конструкция не от греди, а от талпи 5-6 сантиметра дебели и около 20 широки. Икономисва се материал и остава пространство между талпите за топло изолация......

https://www.youtube.com/watch?v=GWHnGSnyUu0
Вадим Владимиров - специалист
Чираче написа:
plamen6703,
Прав си. И аз такъв съвет му дадох. Човека е от плевенско, а ти му даваш линкове за проектанти/които не се отварят/ незнайно от къде. А щом се тръгне с проектанти и според ЗУТ става сложно. Ще се реши както трябва, но ще е страшно скъпо.

И още нещо. Повечето от проектантите въобще не знаят какво проектират, и как ще е на практика. Убеден съм в това.
Карай по-спокойно. С твоите изказвания развяваш всички съмнения относно потенциала си. Нарисувай двускатен покрив при тази конфигурация на къщите и го публикувай тук.
Вадим Владимиров - специалист
Каква ви е идеята за четирискатния покрив?
koceev - помощник
Вадим Владимиров написа:
Каква ви е идеята за четирискатния покрив?
Идеята е отзад целия скат да се изместят с 50 -70 сантиметра двете рамена (столици ли се казват) да избекнем сегашното положение което опират в комините.Във върха който ще образуват да се пусне билна греда да кажем с дължина 2метра,и от нея да се пуснат другите две рамена към скосените ъгли където трябва(представям си я като правоъгълна) ще се задикнат само двата края където се стеснява къщата.Мисля че може да стане и да се получат четири ската.
koceev - помощник
Направихме го двускатен,а да попитам дали трябва допълнително укрепване.

Прикачен файл

IMG_20180626_183411.jpg

Прикачен файл

IMG_20180626_183946.jpg

Прикачен файл

IMG_20180626_183411.jpg

Прикачен файл

IMG_20180626_183403.jpg

Прикачен файл

IMG_20180626_183357.jpg
koceev - помощник
Още две снимки

Прикачен файл

IMG_20180626_184202.jpg

Прикачен файл

IMG_20180626_183953.jpg
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18

Тема "Подмяна на покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: