• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 18
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
шоп - майстор
Със здраве да си го ползвате!

Гледам мокър материал, даже плесенясал!

Обработихте ли го с импрегнант? Много ме притеснява и подпирането с 3 тухли четворки. Усилете го, че при първият сериозен сняг покрива ще поддаде/падне/
Успехи!
koceev - помощник
Ще го импрегнирам след една седмица да поисъхне малко, ще се доизцида но гледахме да го направим по бързо че почти всеки ден вали.Тухлите би трябвало да издържат на натиск.
шоп - майстор
пет юни 29, 2018 3:49 pmkoceev написа:
Тухлите би трябвало да издържат на натиск.
Според мен сте в заблуда. Четворката не носи на натиск.
Ако този носещ елемент бе направен с единични тухли аз лично бих донякаде спокоен, но и в момента този елемент е компроментиран и е въпрос на време да поддаде.

Относно импрегнацията също сте в грешка. Импрегнира се сух материал, ПРЕДИ Да се монтира на покрива и преди да е поразен от плесени и дървояди.

Разбира се и последващата импрегнация ще има НЯКАКЪВ ефект,но вече не можете да импрегнирате от всички страни.
nautilus33 - майстор
пет юни 29, 2018 4:03 pmшоп написа:
пет юни 29, 2018 3:49 pmkoceev написа:
Тухлите би трябвало да издържат на натиск.
Ако този носещ елемент бе направен с единични тухли аз лично бих донякаде спокоен, но и в момента този елемент е компроментиран и е въпрос на време да поддаде.
А по принцип как е най-добре да се направи? Понеже на повечето места съм виждал, че гредите лежат дирекно на надзида, койтое от тухли единички.
koceev - помощник
Отгоре е инпрегниран с Импалид сложена е пародифузионна мембрана и наковани битумни керемиди.Не съм майстор за първи път правя и покрив,поповете на стедната греда са 4 броя през около 2 метра мисля че е достатъчно.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Освен, че четворките не носят добре на натиск, както вече беше споменато, сравнително слаба сила в хоризонтално направление породена от земетръс и приложена на върха на импровизираната тухлена колона или поп, най-вероятно би я съборила.
krismarg - специалист
Поповете на какво лежат, на гредоред ли или на стени?
koceev - помощник
И на греда и на стена
Grezinski - специалист
Изолирай комина, да не нагрява въздуха в подпокривното, че с тези битумни керемиди, ще кондензира и гние идеално около него.
krismarg - специалист
съб юни 30, 2018 5:58 amkoceev написа:
И на греда и на стена
Където са на греда(която не е подпряна отдолу), сложете опори (макази) за разпределяне на товара към края на гредата. С течение на времето гредата ще увисне и покрива на съответното място ще хлътне.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 18

Тема "Подмяна на покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: