• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 18
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nautilus33 - майстор
Реших да поставя два профила двойни Т-образни(IPE) до сами фронтоните, т.е. минавайки успоредно на фронтоните, и легнали на зида. За целта ще направя дупки в зида където да влязат, или ще махна няколко от последните тухли за да легнат профилите. Целта е да могат поповете, които смятам да поставя до сами фронтоните, да поемат по-голямата част от натоварването на столиците, и да олекотят фронтоните. Как да изчисля с какви размери да са профилите. Спрял съм се на IPE 120 - 120 120 6,5 11, където 6,5 е дебелината на стената по вертикал, а 11 е дебелината на двата хоризонтални профила(не знам как са правилните термини, но дано съм се изразил правилно)

ПП дано размерите на сайта са правилни, понеже профил ИПЕ 120 на повечето места го намирам с по-тънка стена.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Дай отвора, големината и разположението на товара и ще получиш отговор. Дай и ясен чертеж, който да онагледи идеята.
nautilus33 - майстор
Направих го на пейнт, дано съм се справил, тъй като нямам никакви познания по чертане.
Поповете, върху подпират билната и средните столици, лягат директно на двойния т-образ. Това са само най-краините попове, които ще са до сами фронтоните. С това целя олекотяване товара върху самите фронтони.

Прикачен файл

схема.jpg
схема.jpg (61.19 KиБ) Видяна 1301 пъти
BLUEPUPIL-2 - специалист
Ако съм разбрал правилно, излиза че отвора е 8м и ст. греди ще стъпват на зид 25см, в двата си края. Работещ вариант би бил, ако се излеят 4бр. колони в четирите ъгъла, отвътре на сградата, през двата етажа, с единични фундаменти и върху тях да стъпят ст. греди. Същевременно ще се повиши малко хоризонталната устойчивост на сградата. Варианта, ст. греди влезли в тухлените стени е опасен.
nautilus33 - майстор
Значи само и единствено с допълнителни колони в ъглите. Благодаря. Това исках да разбера.
nautilus33 - майстор
Още нещо, относно пояса над външните стени, който ще е 25х25см. С какви бигли да го направя, понеже ми препоръчаха ф6,5, за което съм съгласен, но размерът им ще е 22х22см. На мен ми се виждат големички или са си добре?
Чираче - майстор
А защо ти е необходим толкова островръх покрив? Такива ги правят в Австрия и Швейцария, тип алпийски. Не съм го смятал, но ми идва като над 30 градуса наклон.
nautilus33 - майстор
Да, 31 градуса е наклона. Ами, единственият вариант е да сваля билото по-ниско, но ме е страх да не стане твърде ниско. Подпокривното няма да се ползва за живеене, а за складиране на багаж, но все пак, не ми се иска да ходя приведен. Не мога да променям кота стреха, та варианта е само с сваляне на билото. Ще бъде 3 метра от пода на подпокривното до билото. ако го сваля на 2,80, мисля че наклона падаше до 29 градуса, но пак трябва да погледна табличката, с процентите и градусите.
BLUEPUPIL-2 - специалист
ср авг 15, 2018 5:48 pmnautilus33 написа:
Още нещо, относно пояса над външните стени, който ще е 25х25см. С какви бигли да го направя, понеже ми препоръчаха ф6,5, за което съм съгласен, но размерът им ще е 22х22см. На мен ми се виждат големички или са си добре? Едно време беше
Едно време беше така, мин. бет. покритие 2х1.5см=3см; 25-3=22см. Биглата, често пъти се чувства неконфортно при толкова малко бет. покритие, затова направи биглите 21х21, а ако сечението не е изпилено, направо дай разточителните 20х20см. Прреди да сложиш биглите, дай да видим как са огънати.
nautilus33 - майстор
Добре. Ще кача снимки като ги поръчам и взема. А относно арматурните пръти, понеже общата дължина на пояса е 34 линейни метра. колко арматура да поръчам, за да мога да огъна на "Г", там където трябва да се направи връзката между отделните пръти? И биглите през 20см добре ли е да се слагат, за да знам и колко от тях да поръчам.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 18

Тема "Подмяна на покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: