• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nautilus33 - майстор
Ами аз си ги заидам, та не не знам, но се надявам да е здраво. Ползвам варо-циментов разтвор, като след поставяне на тухлата, яко почуквам отгоре с едно дървено трупче, така че разтвора да уплътни хубаво навсякъде. Като гледам снимката, второто ребро не трябва ли да ляга на самия пояс или не е задължително?

ПП за подпокривното фолио на Брамак Стандард 120 трябва ли ми дъсчена обшивка или може да се положи без нея? От брамак казват, че не е задължителна, а двама майстори ми казаха, че ще провисне без обшивка. Все пак обшивката е допълнителен разход и допълнително утежняване на конструкцията с едни 1,5-2 тона.
krismarg - специалист
В случая ребрата са поставени на точни разстояния от 60 см., започвайки от вътрешното на фронтона. При по голяма стряха над фронтона се слага още едно ребро от другата страна на фронтона и двете участват в надлъжното укрепване на покрива.

Фолиото при поставяне без обшивка е добре да е леко отпуснато между ребрата. Така при теч от счупена керемида водата ще минава по средата без да мокри скарата.

Ако прозореца е в средата на фронтона и над него е билната столица, ще трябва да леете щурц. Готовите са слаби за такова приложение.
nautilus33 - майстор
Още го умувам, да слагам ли не дъсчена обшивка. Не знам дали няма наистина да ми хрумне да ползвам подпокривното след време и ако реша да слагам вата между ребрата, без обшивка няма да стане. Макар, че на майстора, който идва да гледа покрива днес не му се ще да кове и обшивка.

ПП горе-долу каква е цената на квадрат за направа на двускатен покрив, при условие, че вече съм вдигнал фронтоните, пуснал съм долните столици, и сега остава да се сложат средните и билната столица и да се продължи с ребрата, обшивка, летви и контра летви? То май да питам в темата за цена на труд.
nautilus33 - майстор
И така, покрива е готов. Но сега трябва да затворя откъм стрехите, и ще се радвам ако някой може да даде съвет кой е най-добрия начин за това. Отвора е колкото две тухли единички, т.е. около 13см. Да измажа с тухли единички, но не знам дали хоросана ще хване добре върху гредата, тъй като цялата е мазана с отработено масло.

Прикачен файл

20181012_094522.jpg

Прикачен файл

20181012_094518.jpg
plamen6703 - майстор
Браво на тъста ти :wink: , от това, което се вижда личи, че сте свършили добра работа :thumbs: ! :partyman:
nautilus33 - майстор
Ами не, той се отказа и останах сам. За това се наложи да викна майстор, но аз работих с него, така че свърших половината работа :)
шоп - майстор
Такива кухини аз попълвам със стиропор и пяна за лепене на ТИ
Може и с лепило за лепене на ТИ

Отвътре мрежа + шпакловка. Външно предполагам ще лепиш ТИ
nautilus33 - майстор
Стиропор за ТИ, нали? За сега няма да правя никаква изолация. нещо не съм й фен, а и от страната на комшията не знам как ще стане, тъй като има едноетажна пристройка, долепена до къщата. Та, нито скеле, нито стълба може да се сложи. Иначе май този вариант със затварянето със стиропор за ТИ е добър и сравнително евтин вариант.

ПП надзида с варо-циментова мазилка ли да го измажа или направо с гипскартон. Също така сухия под- мисля да го прява с плоскости за под на Кнауф, но се чудя- първо мазилката или първо пода?
nautilus33 - майстор
Реших да опитам с изолация, тъй акто намерих парчета без пари :)
Обаче отвън си лчат доста, тъй като са бели. За това днес ги минах с колор кит, но да питам блажна или алкидна боя дали ще хване добре върху колор кита, защото ми се намира една отворена кутия черна боя.
ZMeyGorianin - майстор
Как се пресмята площта на четирискатен покрив с основи на къщата 5х10 м.?
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18

Тема "Подмяна на покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: