• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 18
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nautilus33 - майстор
Благодаря и на двамата за предложенията.
И още нещо ме дерзае- понеже днес махнахме почти целия покрив, но стрехите ми бяха малко неудобни за работа, понеже излизат навън с около 50см. Знам че това е нормално, но дали ще е проблем да бъдат 35-40см, или е твърде малко за стреха на двуетажна къща?
lov - майстор
Аз щях да ти кажа да ги правиш още по големи то искаш друго. Тъпо е да те питам дали си гледал де капе дъжда като има вятър. Не говоря за буря а за лек летен продължителен дъждец. Аз освен за предпазване но и с декоративна цел имам стрехи по 2 метра. Но при мен проектанта си разбираше от работата и си стана и красиво.
nautilus33 - майстор
Проблемът е, че на една от страните ще е много трудно да се вдигне скеле, за да се наковат челните дъски и куките за улуци, а не съм сигурен дали някой ще се наеме да го направи висейки на ребрата.
шоп - майстор
Аз пък досега не съм виждал за челни дъски и олуци да се вдига скеле :)
BLUEPUPIL-2 - специалист
Кой от двата типа предпочитате, ползвате, препоръчвате?
Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (55.89 KиБ) Видяна 1039 пъти
Руди - майстор
съб сеп 01, 2018 12:58 pmBLUEPUPIL-2 написа:
Кой от двата типа предпочитате, ползвате, препоръчвате?
Винтов анкер за бетон:

Изображение
BLUEPUPIL-2 - специалист
При този анкер HUS3-H 10 Hom1 е дадено макс. натоварване от- 4,6kN=460kg, предполагам, че това е натоварването перпендикулярно на оста на анкера т.е. на срязване, колко обаче е то по оста т.е. при чист опън?
Руди - майстор
съб сеп 01, 2018 1:50 pmBLUEPUPIL-2 написа:
При този анкер HUS3-H 10 Hom1 е дадено макс. натоварване от- 4,6kN=460kg, предполагам, че това е натоварването перпендикулярно на оста на анкера т.е. на срязване, колко обаче е то по оста т.е. при чист опън?
Технически данни
BLUEPUPIL-2 - специалист
Recommended loads: Tension(опън)- 460кг
При пожар: Pull-out failure 120-150кг
Впечетляващи цифри, въпреки това имам две случки,
при които анкерите се провалиха!
шоп - майстор
съб сеп 01, 2018 2:45 pmBLUEPUPIL-2 написа:

При пожар: Pull-out failure 120-150кг
При пожар дървената греда изгаря...изгаря целия покрив, така, че тази стойност при дървени елементи не трябва да се гледа.
:-D
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 18

Тема "Подмяна на покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: