• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Junos - напреднал
Здравейте колеги,

Целта е да не се повдига нивото много, да спре роненето, да се заздравят пукнатините и да се изравни помещението, понеже е доста криво.

Циментова замазка с дебелина +3 см. Върху нея директно беше реден дъбов паркет. Както може да се сетите всичко отдолу се рони и от хола извадих два чувала пясък след махането на паркета. Сега трябва да заздравя, т.к. искам да върна паркета с лепене обратно.

След като изметох, продължава да се рони. 1-2 удара с чук се образува ей таква дупка:
Прикачен файл:
20180318_201804.jpg
Отделно, мисля, че навремето, някой го е мазал с боя, т.к. на места пода белее. Честа практика преди 20 г. е била да се запечатва с блажна боя, но от нея не е останало много.

Получих поне 5 предложения, за саморазливно, но малко ме съмнява да задрави нещата.

От друг майстор получих съвет за грундиране със специален заздравяващ грунд, например CN94 и замазване с мрежа и теракол, например CM 17. Като трябва да се прави възможно най-гладко, за следващото лепене на паркет.

Някой правил ли е подобно нещо? Получава ли се? Върху тази основа (теракол, гладко намазан и равен) може ли да се лепи паркет? Трябва ли да се грундира преди лепенето на паркет с нещо?

На паркетаджията му е все едно. Каза, че колкото е по-грапаво, толкова повече лепило ще отиде :-D

Благодаря предварително!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Голям филм :-) Теракол не бив ада се полага повече от 1см. На един пласт. Не съхне, затова. Тераколът, реално, е цимент, с фина фракция пясък с добавени лепила. Нищо лошо не виждам в теракол за основа. Не се сещам защо да има и мрежа, но не пречи, щом искаш :-)
Junos - напреднал
Този клип ми отогвори на въпроса. Някъде около 5-та минута правят точно това. Явно става :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон май 28, 2018 10:57 pmJunos написа:
Този ...
Принципно, ТЕЗИ не е добре да ги гледаш. Какво толкова стана в клипа?
brick - специалист
Правилното решение в твоя случай е саморазаливна замазка. Тя е точно за такива ситуации. Щом настилката ще е паркет, саморазливната може да е на гипсова основа - за съкратено чакане докато добие якост (циментовите искат поне седмица-две стягане в режим на влажност, а после осушаване, но са по-здрави, което при паркет не играе роля).

Армиране с мрежа е излишно (подовата замазка работи само на натиск). Клипът, ако съдим по бисери от сорта "слоят теракол ще поема движението на керамичните плочки и няма да го предава към долния слой със старата замазка", явно е правен от технически неграмотни индивиди.
muhala - майстор
пон май 28, 2018 10:57 pmJunos написа:
Този клип ми отогвори на въпроса. Някъде около 5-та минута правят точно това. Явно става :)
Давай смело. Точно това направих и аз. Флекс лепило + мрежа. При проблема беше крива мозайка.
Изчисти, мини с прахусмукачката, грунд, лепило с правата част на маламашката, за да влезе хубаво в порите, после гребен, мрежа и пак маламашката.
Теракол не бих използвал за нищо.
Изображение Изображение Изображение

Ето тук същия фокус върху замазка и мозайка в кухнята. Мозайката беше по периферията, където са били шкафовете.
Изображение
Junos - напреднал
Ако CM17 се води флекс лепило, съм се спял на него.
Може ли да препоръчате грунд с флекс лепило за целта ако това не става.
Junos - напреднал
Възникнаха няколко въпроса

1. Ако на места бие на кухо, да се маха ли или да мажа отгоре смело. Ще направи ли проблем след време и колко сериозен може да е.

2. Пробвах с няколко грунда, засега най-добре заздравява бетон контакт, дебело намазан. Ct17 нищо не прави. Червения на боро е със смесени чувства, но по-добре от ct17. Просто от тези трите имах по малко останало и пробвах няколко ивици, където се рони много, за да видя кое ще пасне.

3. Предложете гъвкаво лепило. Cm17 e 25 лева чувала и идва малко скъпо за 50кв.м.

4. Зелената мрежа на церезит, мисля че е фибранова, става ли за целта или да ползвам друга?
EDI - майстор
Грунд CN94 и флексово лепило на Мапей, става и на Теразид.
Junos - напреднал
Направихме го така:
Почистване с прахосмукачка.
Бетонконтакт на церезит.
Cm17 и фибранова мрежа.
Не стана супер гладно и равно, но е здраво.
От един месец е залепен паркета и изглежда супер.
Само времето ще покаже колко ще издържи.

Не знам цената дали си заслужаваше. Около 800лв за материяли и работа за малко под 55 кв.
  • 1
  • 2

Тема "Заздравяване на циментова замазка с теракол" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: